Sign in to follow this  
vegax

Turul Frantei 2008

Recommended Posts

20/03/2008 - The 2008 Tour: twenty teams invited

The Tour de France organisers have chosen the teams that will constitute this year’s field. Twenty teams, of which each will nominate nine riders, are invited for the 2008 Tour de France, which will begin in Brittany on July 5 and conclude on the Champs- Élysées on July 27, three weeks later.

However, this selection is being announced subject to each of the teams respecting the ethics and honesty that must prevail in cycling.

GERMANY

Gerolsteiner (GST)

Team Milram (MRM)

BELGIUM

Quickstep (QST)

Silence - Lotto (SIL)

DENMARK

Team CSC (CSC)

SPAIN

Caisse d’Epargne (GCE)

Euskaltel - Euskadi (EUS)

Saunier Duval - Scott (SDV)

UNITED STATES

High Road (THR)

Slipstream Chipotle (TSL)

FRANCE

Bouygues Telecom (BTL)

Credit Agricole (C.A)

Cofidis Le crédit par téléphone (COF)

Française Des Jeux (FDJ)

AG2R - La Mondiale (ALM)

Agritubel (AGR)

GREAT-BRITAIN

Barloworld (BAR)

ITALY

Lampre (LAM)

Liquigas (LIQ)

NETHERLANDS

Rabobank (RAB)

OOOFF TOPIC!

vezi ca nu am uitat! daca citesti atent, dupa Slipstream Chipotle (TSL) apare scris "FRANCE" si lista echipelor franceze. pe site-ul oficial ( http://www.letour.fr/2008/TDF/COURSE/us/actus.html ) echipele erau afisate pe doua coloane, insa postarea aici a determinat o "rearanjare" in pagina.

ROG moderatorul sa editeze postul cu pricina si sa "repare greseala" prin doua "enter" inainte de "FRANCE", daca este imperios necesar :).

TOATE CELE BUNE!

Auziti , am o intrebare, Turul Frantei de anul asta o sa fie difuzat la televizor?(cred ca da) Dar pe ce post?

Eu ma gandeam ca poate pe Sport.ro sau Eurosport.Dar nu stiu sigur , asa ca va intreb pe voi.

Ca sa se uite cineva la turul frantei pe sport.ro , ar trebui sa-i aduca pe Naum si Banciu la ei la televiziune :D . Eu unul nu stiu daca m-as uita :D

Naum si Banciu o sa fie 4ever pe eurosport....eu ma uit la turul frantei din 1997 si atunci o fost Naum...

Nu stiti un site unde pot vedea Live Turul Frantei cu comentatori englezi ca Fill Ligett sau Paul Sherven? (sigur ca ii cunoasteti nu?)

Radu Banciu a fost invitat special in fiecare seară pe sport.ro pe durata campionatelor europene. Dar Doamne fereşte sa difuzeze sport.ro turul Franţei...20 de minute de cursă după care 10-15 minute de pauză publicitara că aşa is posturile lu` nea Sârbu. :mrgreen:

poate sa difuzeze sport.ro turul de trei ori pe zi (ma indoiesc), oricum va fi live la eurosport (ii tot face reclama). si daca nu vor mai comenta la eurosport 2radu, care e necazul? ba, dimpotriva. banciu a facut un comentariu groaznic de unul singul la Dauphine Libere.

vizionare placuta!

O să fie pe Eurosport de pe 9 iulie, probabil (adică sigur) tot cu 2*Radu.

Nu ştiu cum vi se par comentatorii ăstia 2, dar sincer mie îmi plac, aşa cum comentează ei.

În ceea ce priveşte Sport.ro, e vai de capu lor, mai mult publicitate... Sunt exasperanţi...

P.S.: Ce pronosticuri daţi pentru victoria finală? :mrgreen:

Cred ca a venit momentul lui Valverde. As zice ca el va castiga, dar vom vedea. Oricum va fi o lupta interesanta cu cadel evans & co; plus ca nu ai de unde sa stii ca nu apar alde oscar pereiro sio sau soler hernandez asa ca ...

Aşa-i...

Astăzi a început turul... :))

Edit: Scuzaţi-mă, tot am impresia că azi e 5... Eu tot am ceva şi mă gafez la Topicul ăsta... :(