Rubyca

2012.11.04 - Arges Autumn Race - Recomandat Ciclism.ro

Recommended Posts

Astazi a fost realizata penultima contrapanta de de circuit. S-a curatat din nou traseul cap coada si remarcat cu sageti unde au disparut. In data de 14.10.2012 orele 12 va invitam la prima recunoastere oficiala a traseului Arges Autumn Race editia 2012.

Un mic filmulet de pe circuit din ultima saptamana :

• Upvote 1

Traseul ales pentru aceasta noua editie este mult mai tehnic/interesant/antrenant/satisfacator (asa cum doar un traseu foarte misto o face si cateodata, mai rar, partenerul de viata). Intrebat fiind care portiuni mi-au placut si care nu raspunsul meu a fost "habar n-am tot e la fel de misto".

Pentru cei care doresc sa dea o tura pe traseu, a fost definitivat si track-ul GPS. Traseul este marcat cu sageti rosii la schimbarile de directi si are 6,3 km cu aproximativ 200 de metrii diferenta de nivel.

http://connect.garmin.com/page/activity/activity.faces?activityId=228130294&actionMethod=page%2Factivity%2Factivity.xhtml%3AuserSwitcher.switchSystem&cid=3567628

Abia astept sa-l probez sa vad daca sunt in stare de el.

L-am gasit si pe bikemap.net (datorita lui FaithRaven caruia ii multumesc ca l-a postat)

Edited by Traveller
Rugamintea este ca orice traseu, daca nu provine de la organizatori, sa nu fie postat pe topicul de concurs, ci eventual pe topicul local de ture. Ca sa nu inducem lumea in eroare. Multumesc!
  • Upvote 1

In ultima perioada au fost multe sesizari referitoare la probleme cu accesarea site-ului competitiei . In colaborare cu providerul de internet s-au identificat si rezolvat.

Va asteptam pe site-ul competitiei pentru inscrieri : http://www.arges-race.ro/

In ultima perioada au fost multe sesizari referitoare la probleme cu accesarea site-ului competitiei . In colaborare cu providerul de internet s-au identificat si rezolvat.

Va asteptam pe site-ul competitiei pentru inscrieri : http://www.arges-race.ro/

hmmmm...not yet:

Server Error in '/' Application.

Runtime Error

Description: An application error occurred on the server. The current custom error settings for this application prevent the details of the application error from being viewed remotely (for security reasons). It could, however, be viewed by browsers running on the local server machine.

..............

@buttheadi

Testele noastre arata ca site-ul este ok, dovada 10 inscrieri astazi. Ti-am trimis un mesaj privat pentru a rezolva problema pe care o ai cu accesarea.

m-as duce si eu maine sa vad minunea, sa ating moastele noului traseu :). se poate, este totul in starea descrisa mai sus (sageti, etc)?

m-as duce si eu maine sa vad minunea, sa ating moastele noului traseu :). se poate, este totul in starea descrisa mai sus (sageti, etc)?

Toata echipa WS este plecata la MPC in acest week-end. Ti-as recomanda un GPS pt. ca sageti dispar zi de zi.

Am facut eu in dupa-amiaza asta traseul. Sagetile sunt in proportie de 90%, pe ultimul km nu le-am mai gasit.

Este mult mai greu fata de cel de anul trecut si cine il face fara sa coboare de pe bicicleta chiar e "extraterestru".

Thx. Iau gps atunci

o mica intrebare: cat costa inscrierea? pe site nu apar decat datele unde trebuiesc varsati banii :D

Scrie mare pe prima pagină:

Taxa de înscriere:

• 70 lei pâna la data 31.10.2012

ms. nu observasem scroll-ul de derulare in interiorul paginii de home si nu treceam niciodata de poza cu tudy :))

ms. nu observasem scroll-ul de derulare in interiorul paginii de home si nu treceam niciodata de poza cu tudy :))

Inseamna ca acum poti citi si Regulamentul :)

• Upvote 1

Traseul este amenajat in proportie de 90% , mai avem un pic de lucru in 3 puncte plus cateva surprize care vor aparea in ultimele 2 zile.

In data de 14.10.2012 orele 12 va invitam la prima recunoastere oficiala a traseului Arges Autumn Race.

inteleg ca vor aparea surprizele in ultimele 2 zile, dar ne puteti spune de pe acum despre ce e vorba?:)

eu am fost pe traseu, mi-a placut, l-am urcat pe tot pe bicicleta desi nu sunt extraterestru, dimpotriva, si desi e mai greu decat anul trecut (mai ales in regim de concurs). oricum parerea mea nu e foarte avizata pentru ca eu nu am bicicleta decat de vreo 2 ani. mi se pare foarte bine dozat, echilibrat. banuiesc ca surprizele constau in ceva saritori sau pietre, ca sa imi stricati linistea:).

v-am jumult putin prima rampa, care e mai dificila decat cea doua prin faptul e mult mai stransa si nu vezi iesirea de la startul coborarii. nu mi se pare periculos neaparat pomul care apare pe filmare cum s-a mai spus aici, ci o buturuga ascunsa in iarba. pare insa ca e usor de facut una cu pamantul, pentru ca era mancata de carii. iar dupa ce de-a doua rampa am luat tranta mea clasica, cu roata din fata in parau (nu lasa impresia ca e asa adanc, la urmatoarele treceri am fost avizat). s-ar putea ca acolo sa mai fie un podet ca era o masina cu niste scanduri la intrarea pe traseu?.

sper ca nu gresesc, startul se da in sens invers acum nu?

sper ca nu gresesc, startul se da in sens invers acum nu?

Circuitul este invers fata de editiile precedente,intradevar. Cat despre contrapante nu-ti face griji, se tot lucreaza la ele. Tot asteptam si o ploaie mai sanatoasa sa le mai taseze un pic.Scandurile pe care le-ai vazut erau pentru trepte.

In ultima saptamana au fost realizate primele scari de pe traseu.

De asemenea, prin amabilitatea firmei COGEME din Pitesti a fost montat si un pod la trecerea peste canalul care intersecta circuitul :

Scarile din filmulet sunt pe coborare sau urcare? In prima varianta ar fi fun si challenging in a 2a ar fi practic ;)

Tot respectul pentru "amenajari", ati pus ceva suflet si ceva mai mult efort in traseul 2012...sper sa ne bucuram cat mai mult de el.

• Upvote 1

Coborare, dupa care traseul face dreapta la 90 de grade, insa in curba exista o contrapanta special pt a inlesni intrarea in aceasta.

Felicitari pt podulet, foarte misto si mai ales util, atat pt AAR cat si pt parcul Trivale in general.

eu nu mai pot veni pana la concurs, asa ca intreb. treptele sunt inainte de prima sau de a doua contrapanta sau sunt 3? nu stiu ce traseu oi fi facut eu, nu a fost nevoie sa traversez canalul iar acum vad ca au pus podet :)

Sa inteleg ce novicii in astfel de concursuri ar fi bine sa stea acasa? :D

Guest
This topic is now closed to further replies.