Rubyca

2012.11.04 - Arges Autumn Race - Recomandat Ciclism.ro

Recommended Posts

eu nu mai pot veni pana la concurs, asa ca intreb. treptele sunt inainte de prima sau de a doua contrapanta sau sunt 3? nu stiu ce traseu oi fi facut eu, nu a fost nevoie sa traversez canalul iar acum vad ca au pus podet :)

Treptele sunt pe coborarea dinainte de prima contrapanta.

Sa inteleg ce novicii in astfel de concursuri ar fi bine sa stea acasa? :D

Competitiile Arges Race nu au fost niciodata usoare, motiv pentru care am recomandat permanent inclusiv pe site-ul competitiei participarea la cel putin 2 maratoane montane in anul curent.

Cat de mare este dropul pentru fiecare treapta? - din filmulet nu imi pot da seama corect.

Cat de mare este dropul pentru fiecare treapta? - din filmulet nu imi pot da seama corect.

35 de cm, cu distanta de 150 cm intre ele si panta cam de 18 grade. Nu e usor, crede-ma.

Mi-am dat seama din filmulet, aveam ceva emotii cu inaltimea si mai ales distanta dintre ele + panta...la Cheile Gradistei Trails MTB am reusit sa fac praf un DT Swiss X1800 pe fata insa am putut sa concurez cu el asa, indreptat prin lovirea brutala a rotii de pamant (in mod repetat). Acum sunt pe backup (Sun Ringle, roata stock)...deci ar trebui o recunoastere ca sa stim ce si cum...

Mie nu-mi plac scarile dar acu' daca trebuie le-om cobori si pe astea....

Incercam sa venim la recunoastere, sper sa gasim si ceva de citit pentru incalzire intre ture :)

Traseul este amenajat in proportie de 90% , mai avem un pic de lucru in 3 puncte plus cateva surprize care vor aparea in ultimele 2 zile.

In data de 14.10.2012 orele 12 va invitam la prima recunoastere oficiala a traseului Arges Autumn Race.

Va salut!

Daca nu va este cu suparare imi puteti spune locul de intalnire.Eu sunt Pitestean de bastina plecat de multii ani in Bucuresti si vreau sa vin impreuna cu un prieten la recunoastere. si cu aceasta ocazie sa-i arat un pic orasul natal.

Multumesc anticipat

Eugen

Azi am iesit din spital dupa operatia suferita la maleola dreapta dupa accidentul stupid din Bulgaria. Areges Autumn Race la care d-abia asteptam sa revin va fi pentru mine,din pacate, Un Pod Prea Indepartat ca sa citez titlul unei carti celebre.

Azi am iesit din spital dupa operatia suferita la maleola dreapta dupa accidentul stupid din Bulgaria. Areges Autumn Race la care d-abia asteptam sa revin va fi pentru mine,din pacate, Un Pod Prea Indepartat ca sa citez titlul unei carti celebre.

Ne-a Jipa, poti veni sa-i incurajezi pe concurenti. Gasesc eu un arbitru care sa te duca cu caruciorul la topogan :)

sa nu spuneti ca mai e si toboganul in traseu, nici pe ala nu l-am nimerit:) si am mers numai dupa sageti

Cand am facut eu recunoasterea erau sageti clare care indicau traseul la tobogan, iar imediat dupa el e o contrapanta la dreapta.

@Cido

Am recomandar un GPS in caz de recunoastere personala. Track-ul postat pe site-ul competitiei este foarte exact, cu o precizie de 1 metru as spune.

Noi am renuntat la marcajul cu sageti deja. Zi de zi dispar si trebuiesc inlocuite. Habar n-am ce fac cu ele si nu comentez, dar costa bani.

O sa ramanem la recunosteri oficiale pana la concurs, la care membrii WarpSoft vor indruma participantii pe traseu.

Viorel,daca pot calca pe picior si pot sofa,gindeam sa particip la Pitesti macar in calitate de chibit,propunerea ta e valabila,sa vedem cum evolueaza lucrurile.

In data de 14.10.2012 orele 12 va invitam la prima recunoastere oficiala a traseului Arges Autumn Race.

A fost cineva azi la recunoastere? /:)

Da, am fost o mana de entuziasti. Chiar si in conditii de ploaie, ca azi, traseul e ciclabil in proportie de peste 90%. O sa posteze Vio un filmulet

Podul ala daca e ud o sa imbogateasca multi dentisti :D

Trebuie sa fii prea stupid, ca sa nu spun altfel, sa cazi pe podul ala lat de 1,5 m.

• Upvote 2

Noi n-am ajuns ca ne-a ajuns cat am fost murati la tura de ieri. Daca zicea Vio ca baga intaritor intre ture poate veneam :)

Pana la urma cat are noul traseu?

In regulament scrie 8,5 Km cu 240m urcare iar la traseu avem 6,27 Km cu 197m..

Pana la urma cat are noul traseu?

In regulament scrie 8,5 Km cu 240m urcare iar la traseu avem 6,27 Km cu 197m..

Traseul este cel postat la sectiunea trase ( 6.3 km cu 200 m diferenta de nivel). S-a corectat regulamentul, multumim pentru sesizare.

Oricum distanta unei tune nu este foarte relevanta, pentru ca concursul se desfasoara pe minute.

Am realizat astazi o noua filmare a traseului AAR, intr-un ritm mai alert apropiat de cel al competitiei (a avut cine sa-i alerge pe pitesteni :) ). Filmarea cuprinde cam 70% din circuit :

Vremea se anunta foarte buna in urmatoarele zile. Prin urmare, duminica 21.10.2012 orele 12 va invitam din nou la o recunoastere a traseului AAR 2012.

Nu stiu cat de multe reiese asta din ultimul filmulet postat de Viorel, insa traseul de anu' asta e cu mult mai greu decat cel de anul trecut. Daca baietii din filmulet n-au facut push-bike, nu inseamna ca noi ceilalti vom face la fel :)

Sunt 2-3 urcari nenorocite rau de tot pe care tre' sa mulinezi bine bine ca sa le urci in sa :D

Spor la antrenament!

Guest
This topic is now closed to further replies.