Rubyca

2012.11.04 - Arges Autumn Race - Recomandat Ciclism.ro

Recommended Posts

Felicitari Viorel pentru munca depusa in amenajarea traseului, presimt ca va fi superb.

Din pacate nu pot venii din motive materiale.

Multumim Viorel pentru share. La cate lucrari ati facut acolo cred ca o sa fie un adevarat playground pentru XC. Ploile de zilele urmatoare sper sa taseze bine pamantul si apoi sa se usuce ca sa ne distram la maxim.

Felicitari echipei tale/tie pentru implicare/dedicare.

• Upvote 1

Frumos, dar si solicitant traseul,totusi cam putini concurenti inscrisi ,mai sunt cateva zile si n-au achitat taxa nici jumatate . :-?

Ce rau imi pare ca nu pot participa din cauza unor dureri de spate,

dar oricum voi fi prezent pe traseul sa-i incurajez pe concurenti pt ca vor avea mare nevoie pe urcarile alea criminale.

Bafta la toti!

Am realizat o mica harta despre modul cum se ajunge la zona de start. Recomandam utilizarea parcarii de la Cornul Vanatorului care este foarte mare si se afla la 400 de metrii de linia de start.

Restul intrarilor cunoscute de cei care au fost la precedentele editii sunt blocate de bariere.

Imagine postată

Legenda :

Linia albastra pentru cei care vin dinspre Sibiu.

Linia violet pentru cei care vin dinspre Brasov sau Bucuresti (pt. cei care vin din Bucuresti intrati pe centura Pitestiului si coborati la prima iesire)

Linia rosie punct comun de urmat pana in zona de parcare.

Linia verde : zona de parcare

Cercul roz : zona de start

Ma uit la vremea asta si ma gandesc de ce nu se face competitia asta cu 2 sapt calendaristice inainte de data ei normala in fiecare an.

Inteleg ca se vrea o cursa de inchidere si deschidere de sezon.

Mi-am luat overshoes si capison anyway....si sper sa nu crapam pe acolo.

@h3x0r

Arges Autumn Race a fost totdeauna in prima duminica din Noiembrie, Editie de editie. De ce atunci ? Pentru ca :

"Fiecare om are cate-o nebunie, dar cea mai mare nebunie, dupa mine, e sa nu ai nici una !"

(NIKOS KAZANTZAKIS)

P.S. Si apropo de vreme, am discutat cu preotul de la Schit astazi, care ne canta editie de editie, s-a interesat el 30 de minute si mi-a dat un raspuns clar, vremea va fi frumoasa, un pic cam racoare, 15-16 grade, traseu uscat :)

Anul trecut a fost o vreme perfectă și cred că povestea se va repeta și duminica asta. Nu te teme:)

oricum eu vineri - sambata am sa pun intrebarea cu cauciucurile :). la recunoastere, cum am vazut eu ca se spune, I was washed out de cateva ori (si nu la trepte)

• Upvote 1

Sa fie noroi, ca mi-am facut roti speciale de noroi [-O<

glumeam, evident

Sa fie noroi, ca mi-am facut roti speciale de noroi [-O<

glumeam, evident

Am fost astazi in padure, cum mergem zi de zi organizatorii. Dupa 2 zile de asa zisa ploicica singurul lucru de care ne bucuram este tasarea contrapantelor si a scarilor. In rest traseul arata ca intr-o zi de toamna, foarte tasat si uscat.

Da, nu ma tem, am vazut cum arata la lopata pamantul din Trivale, era cam tarana. Deci abia se mai aseaza si el un pic.

Daca intra 12-14 grade duminica, o sa fie rai. :)

Arges Autumn Race a fost totdeauna in prima duminica din Noiembrie, Editie de editie. De ce atunci ? Pentru ca :

"Fiecare om are cate-o nebunie, dar cea mai mare nebunie, dupa mine, e sa nu ai nici una !"

(NIKOS KAZANTZAKIS)

Ih, ma gandeam eu. Ce farmec ar avea daca nu in martie se inoata in mocirlica, si acum toamna n-o ardem mai hardcore...

• Upvote 1

Inca aproximativ 24 de ore si se termina inscrierile. Speram ca nu vom mai avea anul acesta acelasi balci ca 'vreau si eu', dupa ce inchidem inscrierile :)

Nu se inchid astazi, 30.10.2012?

Vremea se arata numai buna de pedalat duminica, nici prea cald nici prea rece.

Nu se inchid astazi, 30.10.2012?

Vremea se arata numai buna de pedalat duminica, nici prea cald nici prea rece.

Ultima zi a lunii, cum am procedat totdeauna la editia de toamna.

Viorel, am vazut ca ati facut curat prin liste - ieri erau 162, acum 132...cum se aplica regula celor 3 zile pentru plata? M-am inscris acum jumatate de ora, as interpreta ca trebuie sa platesc pana vineri inclusiv. Eu am e-banking deci pot plati si seara - ceea ce si intentionez. Astept ceva vesti pentru weekend ref la program, desi sper ca duminica sa nu intervina nimic si sa vin.

Viorel, am vazut ca ati facut curat prin liste - ieri erau 162, acum 132...cum se aplica regula celor 3 zile pentru plata? M-am inscris acum jumatate de ora, as interpreta ca trebuie sa platesc pana vineri inclusiv. Eu am e-banking deci pot plati si seara - ceea ce si intentionez. Astept ceva vesti pentru weekend ref la program, desi sper ca duminica sa nu intervina nimic si sa vin.

A fost o greseala de exprimare pe site-ul nostru care a fost corectata acum. Inscrierile se inchid astazi si se mai pot vira banii in interval de 3 zile (pana vineri).

Marcarea cu banda a traseului se va face sambata, intre orele 13 si 16. Dupa ora 16 va invitam la o recunoastere a traseului.

Pentru cei care vin in dimineata concursului, recomandam foarte insistent efectuarea unei ture de reconoastere a traseului.

acuma, ca aproape toata lumea a facut recunoasterea, am vazut ce si cum, puteti ca, pentru concurs, sa scoateti si scarile, saritorile, contrapantele etc :) lasati, totusi, podetul.

acuma, ca aproape toata lumea a facut recunoasterea, am vazut ce si cum, puteti ca, pentru concurs, sa scoateti si scarile, saritorile, contrapantele etc :) lasati, totusi, podetul.

Ai uitat sa pomenesti de surprizele care vor fi instalate pe traseu in ultimele 2 zile :)

Vio, sa imi lasi un mesaj privat sau pe mess sau fb cand sa imi fac aparitia sambata.

WARPSOFT se tine de cuvant si pulsul concursului se simte de ceva vreme. Vineri-curatenie, sambata-marcaje, iar duminica dimineata micile retusuri. Daca la editia din toamna trecuta Vio m-a postat pe ultima coborare, lunga si periculoasa, unde am fluierat si am strigat cat m-au tinut plamanii ca urmeaza ceva nasol, acuma am parte tot de o coborare, mult mai periculoasa, dar scurta. I se spune COBORAREA BETIVULUI, mi-a spus Vio si continua sa-mi explice cum sa fluier, ce sa strig, ca daca te uiti de sus te ia ameteala, iar de jos o urci in patru labe... Cateva secunde nu l-am ascultat. Mintea mea procesa intrebatoare: De ce eu acolo...pe coborarea...betivului? Si l-am intrebat. Rasul lui in hohote si prelung m-a convins. Asa ca, HAI NOROC SI LANT INTINS!

• Upvote 2

Salutare.

Organizez transport din Bucuresti cu van Opel Vivaro cu 8 locuri disponibile si 8 suporti de bicicleta Thule Pro Ride pe acoperis.

Daca sunt persoane interesate, ii rog sa ma contacteze pe privat pentru detalii.

Salut,

Imi poate duce cineva un cadru de bicicleta din Sibiu pana la Pitesti?

Guest
This topic is now closed to further replies.