Rubyca

2012.11.04 - Arges Autumn Race - Recomandat Ciclism.ro

Recommended Posts

No, sa pun si eu impresiile din postura de fotograf amator la scari : am vazut un traseu foarte bine pus la punct, se vede munca organizatorilor care a incununat cu lauri un traseu foarte reusit!

2- felicitari tuturor concurentilor pentru participare si sunt convins ca au trait intens fiecare clipa din concurs.

3- ma bucur nespus ca am revazut prietenii ( zonconeii,v.george, ovi, ioana, mausul cu trupa lui de acasa (frumoase fete ai bre!), echipa organizatorilor ( Vio, Vali, Claudiu, sotii Branea si multi altii)

Nu pot decar sa-i felicit pe toti ! Bravooo, la mai mare !

ps- de la mine 2200 de poze vor fi editate de Vio si vor fi puse in curand, dupa ce le primeste :)

ps2-si video la coborarea de la trepte :)

• Upvote 1

Pentru mine a 2a editie, dupa cea din 2010...eh..multe s-au schimbat, toate in bine. Traseul e tehnic si te suge de toate puterile, de data aceasta Viorel s-a intrecut pe sine si, probabil, a pus cap la cap cele mai frumoase zone si poteci din padurea Trivale si le-a condimentat cu picanterii...

Organize impecabila, arbitri impecabili, copii si alti spectatori care te incurajau, traseu in stare foarte buna, putin slipery insa cu aderenta buna, vremea super, vin fiert la finish. Poate nu am fost pe faza insa singurul punct slab a fost lipsa furtunului. Insa, cu exceptia angrenajului, bicla a fost destul de curata pentru ca nu a fost noroi. Si, vina mea, de fapt a celor de la Cornu Vanatorilor care s-au miscat lent, am ratat premierea la tura scurta insa mi-am recuperat diploma si frunza, amintiri de referinta, la un loc cu tricoul de la 3 Munti.

Parerea mea, cel mai bine organizat eveniment cu mai putini participanti (nu comparam cu PE). La prima tura cativa au luat-o aiurea inainte de platul de vreo 200m inainte de podul de lemn. La tura 2 deja acolo erau benzi aditionale de baraj. Plus podul de lemn, arbitrii care incurajau si atentionau la trepte, domnul care m-a impins si pe mine putin la rau (desi nu era neaparat cazul), contrapantele. Multa munca, suflet pus pentru amenajarea traseului, nu mi s-a parut taxa mare. A fost ok. Ganditi si cati bani s-au strans...am fost in jur de 160. Poate mai bine, a fost lejer pe traseu...in sensul ca nu a fost inghesuiala deloc.

FELICITARI !

PS Viorel sa pui imaginile si pe website, nu avem toti cont de FB, nu am reusit sa le vad.

Ca in fiecare toamna traseul din Trivale imi cam pune capac...Daca acum 2 ani am facut o pauza fortata de 1,30 minute ,acum pe ultima tura am batut-o putin in cap ,ca sa nu mai fac o tura in plus ptr ca simteam cum incep picioarele sa faca spaime ...

Plus ca in ultima tura am luat in brate un copac pe care nu l-am vazut: oboseala , atentie in alta parte ...Erau in padure un el si o ea care radeau si isi dadeau coate insa ce am facut eu cu copacul era tot un fel de dragoste.Pastrez urmele lui pe brat si umar...Sa curga JB-ul...

• Upvote 2

Un traseu demential. Ma mir ca am scapat intreg. Genunchiul meu se pare ca a rezistat ...

Felicitari organizatorilor !

Multumim si zeului ciclistilor care a avut grija de vreme .

O sa revin cu ceva poze in curand .

In primul rand FELICITARI organizatorilor pentru un eveniment cu totul si cu totul deosebit.Am avut parte de un traseu foarte spectaculos, extrem de bine marcat si vizibil. A fost vizibil ca a fost depusa multa munca si pasiune in configurarea traseului. Domnilor, ati ridicat standardul organizarii unui concurs de MTB la un alt nivel, acum va trebui sa ramaneti la el sau chiar mai sus la urmatoarele editi. Sincere felicitari!

In al 2-lea rand MULTUMIRI spectatorilor si sustinatorilor, care au fost cei mai pasionati din cati am vazut eu la un concurs, pe urcarile abrupte fluierele si vuvuzelele iti dadeau aripi. Aici am observat multi copii probabila dusi din initiativa clubului organizator de a insufa pasiunea pt sport celor tineri :)

Facand o paralela la ce a fost spus mai sus, taxa de participare pare mica comparativ cu efortul depus, iar pastele de la final...eu unul nu am fost niciodata fan al lor, am preferat bananele si sucul care aici au fost din abundenta.

• Upvote 1

Ce sa zic dupa un asemenea traseu? Excelent,marcaje,urcari scurte si intense,coborari in cap,trepte pe coborari etc. Atmosfera de dupa,super,vin fiert, tuica fiarta,bere,tot ce isi poate dorii un membru al drink team. Si nu in ultimul rand vreau sa-l salut pe Vali,care ne astepta cu licori magice de "scorbura" la fiecare tura(buna seara soldati) stie el!!!

A si copiii care au facut atmosfera cu fluiere si vuvuzele au fost meseriasi !

Nota 20 pentru concurs !!!

Inspirati baieti astia din echipa. Si de la mine o nota maxima.

Un concurs care isi respecta blazonul si care creste an de an.

Cea mai buna organizare dintre toate concursurile la care am fost pana acum.

Felicitari!

• Upvote 1

un + si de la mine. un traseu distractiv, mai ales pe coborari, traseu la care se vede ca s-a lucrat.

foarte frumos traseul, chiar nu te plictiseai deloc pe el :)

felicitari pentru organizare!

Un concurs foarte bine organizat. Se vede ca Viorel a fost la Comana si a vazut cum se organizeaza un concurs. Ma bucur ca si-a calcat pe inima si a mers la Comana, de unde a invatat cam tot ce a facut aici. E bine cand organizatorii se inspira unii de la altii. Si ma bucur ca Viorel a avut curajul sa invete de la un om cu o vasta experienta in organizarea de concursuri! ;)

• Upvote 4

Vrei să îl faci pe Viorel cu nervii?::::)))

• Upvote 1

Mi-am mai adus aminte de ceva. Eu l-am mai vazut pe Tudy cat de bine merge de ani de zile pe la concursuri, dar jur ca pe 29er-ul asta e racheta nu alta... Super tare! M-a depasit de vreo 2 sau 3 ori si imi venea sa ma opresc sa admir (de fapt cred ca asta am si facut).

In al 2-lea rand MULTUMIRI spectatorilor si sustinatorilor, care au fost cei mai pasionati din cati am vazut eu la un concurs, pe urcarile abrupte fluierele si vuvuzelele iti dadeau aripi. Aici am observat multi copii probabila dusi din initiativa clubului organizator de a insufa pasiunea pt sport celor tineri :)

Multumim pentru cuvintele mari pe care le-ai spus.Va promitem ca si la etapele viitoare o sa fiu cu gasca de copiii si o sa va incurajam.

Stiu ca pe unii i-am deranjat dar imi cer scuze din nou.

Totusi ...au contat mult incurajarile tale si cele de la prichindei...La ultima tura si trompeta ragușise...

Era cea mai dureroasa urcare ,sau cel putin asa am simtit eu, iar moldaminele de pe ultimii metrii treceau al nabii de greu.

Se zice ca 'bostanul' nu poate simti 2 dureri deodata ,si o percepe pe cea mai dureroasa.Daca pe la mijlocul urcarii inca auzeam galeria ,pe ultimii metri auzeam doar picioarele...

• Upvote 3

Un salut calduros de la tataia rock! Am stat mult si m-am gindit daca sa zic ceva,eu fiind absent motivat si tare frustrat. Pe facebook,Viorel ma incurajat sa zic citeva vorbe...Nefiind in trivale anul asta dar bucurinduma de atmosfera anului trecut si citind cam ce au zis altii pe aici,am zis sa adresez si eu felicitarile mele echipei organizatorice. Celor care au intrebat de mine,le multumesc,nu am murit(inca) sunt inactiv din 29 sept. cind mi-am fracturat maleola peroniana dreapta la o tura de placere pe eurovelo in bulgaria.Sontic-sontic merg cu placuta de titan plus suruburile aferente,saptamina viitoare zic sa ma sui pe bicla. Sper sa ne vedem la cursa de iarna. La incheierea curselor din 2012,salutul meu tuturor biciclarilor ce s-au dat pe la cursele mtb.

• Upvote 2

Primele 15 minute de la trepte (by Cumnatu ) :

P.S. Nea Jipa, eu doar ti-am zis ca le-ai lipsit fotografilor, au intrebat de matale :)

Totusi ...au contat mult incurajarile tale si cele de la prichindei...La ultima tura si trompeta ragușise...

Era cea mai dureroasa urcare ,sau cel putin asa am simtit eu, iar moldaminele de pe ultimii metrii treceau al nabii de greu.

Se zice ca 'bostanul' nu poate simti 2 dureri deodata ,si o percepe pe cea mai dureroasa.Daca pe la mijlocul urcarii inca auzeam galeria ,pe ultimii metri auzeam doar picioarele...

Maus, eu am incercat sa incurajez urland tipand numele participantilor pe care i-am cunoscut.Nu stiu toti particiapntii dar in mare pe cei buni ii stiu.

Maicutele de la schit v-au incurajat si ele tot timpul, sa mergeti cu grija si sa nu patiti nimic :

• Upvote 1

Guest
This topic is now closed to further replies.