Rubyca

2012.11.04 - Arges Autumn Race - Recomandat Ciclism.ro

Recommended Posts

Ai dreptate, este nr 117, un fidel de la Comana. Dupa nume pare a fi tatal baietelului care si-a rupt mana in invalzoleala de la Comana asa ca nu inteleg de ce-l lauda pe Radu.

Every monkey with a bike thinks he's a racer. Nu mi se pare corect sa publici un articol pe o tema care nu stii cu ce se mananca.

• Upvote 2

Daca am fi fost in state probabil ca l-ar fi dat deja in judecata pe Viorel pt traseul mult prea greu ... :D ... E bine totusi ca nu a venit si cu fiu-sau la AAR.

Legat de Redbull MTB vs AAR pot zice doar ca traseul AAR e mult mai tehnic, distractiv si frumos decat cel din Tineretului. Asta tine in mare masura si de locatie, insa si lopata lui Viorel si-a adus aportul, grija pt detalii facand clara diferenta intre trasee.

Vio,circotasul din mine zice ca la anu' o sa faci AAR la Comana...

Vio,circotasul din mine zice ca la anu' o sa faci AAR la Comana...

Eu inteleg ca ai o vasta, dar totusi :)

Te-am provocat,apropos de polemica cu savin. era o gluma,cred ca ai inteles. La batranete devenim mai "glumeti".

Neaparat la anu' trebuie si categorie family, deodata si pe acelasi traseu 8-X

Neaparat la anu' trebuie si categorie family, deodata si pe acelasi traseu 8-X

Addams Family, poate :)

Pentru ca "+"urile au fost spuse mai devreme o sa continui cu ceva "-" uri:

- cel mai sarac pachet de concurs de cand particip la curse de mtb si nu numai

- ar fi intrat niste paste la final

- in conditiile mai sus mentionate taxa a fost mult prea mare

Propun ca la anul sa te ocupi tu de amenajarea unui asemenea traseu, de plata fotografilor (totusi, sunt cateva mii de poze cumulate) si alte cateva mici costuri, poate asa taxa va fi redusa si vei manca si niste clatite cu dulceata la final, din partea organizatorilor. Daca dupa toate acestea nu vei avea in buget o gaura generoasa, atunci iti pup mana. :)

La acea treapta de la final , parca cei cu 29r au fost mai avantajati, asta in conditiile rularii cu viteza redusa; si aici ma refer la atingerea angrenajului de sol. Dar 29r au avut doar liderii...si aceia "zburau" pe acolo. Asa se vede prin ochii unui novice :)

Sper ca in anul care vine sa fiu si eu unul dintre participanti.

Cei cu 29er sunt avantajati mult in foarte multe situatii, dar cu angrenajul nu se dadea de trepte. Au fost calculate bine.

• Upvote 1

Super filmarile de la trepte, chiar ca fantome.

Era fain daca puneati o camera pe casca lui Tudy (daca ar fi fost de acord) sa vedem si noi cum se face traseul asta la nivel inalt.

• Upvote 1

Da, si eu ma intreb cum s-ar vedea concursurile din tara din punctul de vedere al primelor locuri....

Cei cu 29er sunt avantajati mult in foarte multe situatii, dar cu angrenajul nu se dadea de trepte. Au fost calculate bine.

Toate treptele, toti busteni si toate celelalte obstacole au fost masurate cu drujba milimetric astfel incat nici bicicletele de 29 nici cele de 26(fie mai inalte sau mai joase la cadru) sa nu atinga cu angrenajul. Traseul a fost controlat de catre organizatori pana la ultima frunzulita. Asta inseamna traseu bine pus la punct!
  • Upvote 1

Foarte frumos realizat filmuletul de 23minute! Cu slow motion la fazele interesante si cu multi concurenti filmati.

Pentru cei care ar vrea sa rememoreze si frumusetea padurii, nu doar a traseului si a aventurii AAR 2012, mai jos este un link la o mica selectie de imagini de dupa premiera cand am parcurs traseul si la picior. A meritat deplin, foarte frumosa padurea toamna in soarele cald de apus timpuriu.

http://forum.4tuning.ro/533-fotografiile-mele/173299-fotografiile-mele-vyk/page-6.html#post5240424

• Upvote 1

Multumim pentru feedback.

Toate plusurile si mai ales minusurile sunt importante sa le stim de la voi.

Departe de noi sa gandim ca AAR 2012 a fost un concurs perfect, controlat "pana la ultima frunzulita", cum afirma prea-tanarul nostru antevorbitor, andrei.

A adus ceva nou in sensul bun. Este doar inceputul.

Am vrut sa testam idei indraznete si am descoperit ca va place. Asta ne incurajeaza sa dam in continuare frau liber imaginatiei si, pentru urmatoarea editie va promitem sa reinventam WOW-ul de la Pitesti, ca de fiecare data, astfel incat sa va indragostiti si mai tare de noi si de aceasta disciplina, XC.

Vom munci din nou pentru voi, pentru noi, pentru toti cei care ne cunosc.

Si pentru cei care nu ne cunosc inca ii invitam sa o faca cat mai curand.

Au numai de castigat. Provocare, surpriza, nebunie frumoasa. Aceasta este competitia noastra.

Si ea exista datorita voua, a concurentilor si a publicului. Este o reala placere sa va avem oaspeti la competitia noastra.

Va multumim si va asteptam la Next Level - Arges Autumn Race 2013.

Echipa Warpsoft

• Upvote 3

Ciao,

50 de poze la rezolutie mare si fara semnatura, facute la Arges Autumn Race 2012 pot fi ale voastre.

- se trimite link la raducanuflorian@yahoo.com cu poza dorita.

- o poza pentru fiecare concurent.

Aici gasiti pozele

• Upvote 1

Un clip realizat de echipa ProCycling Geiger Team la Arges Autumn Race :

• Upvote 2

Asta a fost ceva de genul: n-a fost de 10+ cursa ca nu a filmat Tudy traseul?!?! luati de-aicisha film de pe bicla lui Tudy! si mai taceti dreaq odata! :))))

• Upvote 2

Guest
This topic is now closed to further replies.