Rubyca

2012.11.04 - Arges Autumn Race - Recomandat Ciclism.ro

Recommended Posts

Despre traseu si organizare zic si eu: excelente!

Singura nemultumire a fost legata de prostia mea, am constatat la start ca din camera de pe casca lipsea cardul... asa ca am ramas cu imagini on-board doar de pe spate...

Din fericire au fost foarte multi fotografi si cameramani pe traseu, multumiri si lor alaturi de copiii zgomotosi si echipa Warpsoft!

felicitari organizatorilor, iar traseul a fost perfect :-bd

Mai jos 3 link-uri pentru pozele facute de mine si postate pe site-ul organizatorului.

Vor urma si filmuletele, unul este deja pus de Viorel la trepte ( cele 15 min), asteptam sa aiba timpul necesar sa le puna.

1. https://plus.google....238106099874753

2. https://plus.google....252858552581569

3. https://plus.google....295579207427617

4. si de la premiere cateva - https://plus.google.com/photos/118199667929836110412/albums/5807295579207427617?banner=pwa&gpsrc=pwrd1#photos/118199667929836110412/albums/5807323709418981121

Aveti aprox. 1900 de poze din partea Drink Team-ului prezent cu toata echipa de betivi , pardon - de ciclisti :)

• Upvote 4

Arges Autumn Race 2012. Treptele ! (part. 2 by Cumnatu ) :

pozele ciclism.ro le gasiti pe Picasasau pe Facebook!

LE. pe Picasa vad ca nu s-au incarcat toate. Deseara o sa le aveti.

Un concurs foarte bine organizat. Se vede ca Viorel a fost la Comana si a vazut cum se organizeaza un concurs. Ma bucur ca si-a calcat pe inima si a mers la Comana, de unde a invatat cam tot ce a facut aici. E bine cand organizatorii se inspira unii de la altii. Si ma bucur ca Viorel a avut curajul sa invete de la un om cu o vasta experienta in organizarea de concursuri! ;)

Din pacate se pare ca nu ai dreptate, n-am invatat nimic, spun chiar organizatorii de la Comana :

https://www.facebook...amxpertbikefest

• Upvote 1

Da, nu ai invatat sa modifici categoriile intr-o secunda, nu ai invatat sa premiezi aceeasi categorie de 2 ori in timp ce categoria cu cei mai multi participanti niciodata, nu ai invatat sa dai Libertatea la castigatori. Of...nimic nu inveti. Ti-a trebuit sa le dai premii la toti castigatorii si sa faci un traseu de nota 11, comparabil poate cu traseele internationale. Mai pune mana si invata...

• Upvote 1

Din pacate se pare ca nu ai dreptate, n-am invatat nimic, spun chiar organizatorii de la Comana :

De juma' de ora ma pis pe mine de ras de s-o inundat toata casa.... Cine e fratilor distrusul asta? Auzi, noroi, cotiere, genunchiere, aglomeratie pe traseu!!! Eu am mers cu niste semi-slick-uri si n-o derapat 1 mm roata, iar pe traseu 80% din timp am fost singur, exceptand primele 10 minute.... Iar incheierea cu arbitru FRC lipsa si cu faptul ca n-a fost nici un ciclist titrat sa vada traseul, geniala! Mai vrem literatura din asta!

• Upvote 2

Padure fara uscaturi nu exista. Pacat ca padurea in cazul de fata este ciclismul romanesc :(

• Upvote 1

"“Astazi am fost la Arges-Autumn Race.

– sambata trecuta am fost in recunoastere si am venit cu cotul si genunchiul drept serios “avariate”;

– s-au facut modificari in fiecare zi, de abia ieri a stabilit traseul final; nu stiu de ce un traseu e musai sa aiba “surprize” de ultim moment (traseul a avut modificari substantiale care nu au fost publicate pe site-ul lor, au modificat trepte, ); am considerat ca nu are rost sa mai pierd ieri o zi pe acolo si am venit azi direct, am mers usor cu grija (dar tot am mai cazut de 2-3 ori; din fericire am venit cu cotiere si genunchere de data aceasta); din pacate, nu mi-am pus cauciucuri de noroi si am avut probleme dar am preferat sa cobor 2-3 pante pline de noroi, trambuline, trepte si alte “surprize” pe langa bicicleta (pantele au fost abrupte dar abordabile, totusi cu dificultati legate de aglomeratia mare de pe traseu);"

Asta imi aduce aminte de o faza din "Gone in 60 seconds":

So for the sorry ass fucker who can't jump and negotiate turns on a tight marvelous track, stay your black ass off the course.

PS: Cand citesc asta, ma gandesc,....bah ce traseu tare de tot am avut. La fel cand ma gandeam cand coboram scarile....bah ce-o sa-si rupa niste duzi gatul pe aici. <):)

• Upvote 4

Vio, am zis. Rock garden te rugam pentru la anul. Promit ca arvunesc o basculanta sa caram.

• Upvote 1

@h3xor

Am răs cu lacrimi. Secvența este genială și îmi imaginez că ăla era pe bicicletă ca fătuca de la volan:::::::)))))

• Upvote 2

Cine poate fi sincer si ne poate face o diferenta intre RedBull MoonTime Bike si AAR? Dar pe bune... Adica care a fost mai ok? Organizare, traseu, dificultate, etc

Ce mai de aberatii in postul linkuit. Insa eu nu m-am prapadit de ras...acesta a fost imboldul insa...m-am cam ingrozit putin. Daca nu e facatura chiar exista oameni ca acela!! Ciclisti care se tem de derapaj, cazaturi, aglomeratie, de MTB de altfel. NEciclisti adica.

Aceia par sa fie clientii lui Radu S.

Eu sunt exceptie pt ca imi place Comana. Insa duminica trecuta mi-a reamintit ca Trivale, nu neaparat mai frumos, insa e clar mai tehnic si deci..mai savuros!

eu zic ca-i facatura, l-ati identificat pe autorul cu cotiere si genunchiere ca eu nu-mi aduc aminte sa fi fazut asa ceva....

Cine poate fi sincer si ne poate face o diferenta intre RedBull MoonTime Bike si AAR? Dar pe bune... Adica care a fost mai ok? Organizare, traseu, dificultate, etc

Cred ca pot face o comparatie obiectiva, ca participant la RedBull MoonTime Bike si proiectant al traseului AAR.

Organizare: RedBull MoonTime Bike sigur, probabil o sa mai dureze pentru noi ceva timp sa ajungem la acel nivel.

Traseu si Dificultate : Discutabila comparatia, unul a fost concurs de noapte, altul de zi.

Imagine postată

Imagine postată

Imagine postată

• Upvote 3

eu am totusi o intrebare legata de regula ce spunea ca cei ce au castigat la ultimele concursuri sunt obligati sa mearga la tura lunga,,,,,

Vad ca Rusu Mihail a fost pe locul 2 la AWR si cu toate astea a participat la tura scurta....

eu am totusi o intrebare legata de regula ce spunea ca cei ce au castigat la ultimele concursuri sunt obligati sa mearga la tura lunga,,,,,

Vad ca Rusu Mihail a fost pe locul 2 la AWR si cu toate astea a participat la tura scurta....

AWR nu este luat in calcul. Este un concurs for fun, pe zapada. Nu poti compara AWR cu AAR. Inafara de asta, locul 2 nu inseamna castigator :)

Este specificat foarte clar in regulament, doar pentru castigatorii AAR 2011 se aplica regula.

eu zic ca-i facatura, l-ati identificat pe autorul cu cotiere si genunchiere ca eu nu-mi aduc aminte sa fi fazut asa ceva....

Imi cer scuze daca ma insel....m-am uitat la filmuletul 2 (ca sa ma regasesc ;)) si cu aceasta ocazie am gasit un rider in albastru la minutul 13:50 care fits th profile: cotiere extinse de zici ca e cyborg, genunchiere, varsta mai inaintata...cred ca e este. Repet, daca ma insel imi cer scuze.

ai dreptate, este nr 117, un fidel de la comana

Guest
This topic is now closed to further replies.