preda_0

Hotarare abuziva FR Ciclism

Recommended Posts

IM-BE-CILI.

au mai incercat odata,nu i-a luat nimeni in seama,la fel o sa se intample si acum.

• Upvote 2

Eu le-am trimis un protest oficial si imi manifest disponibilitatea de a sustine financiar orice actiune de judecata impotriva lor.

Si trec la boicotat sponsori. Cotnari, TNT, parca ii vazusem si pe cei de la Giant.

• Upvote 2

Ma gandeam sa punem de o actiune de sprijinre a sportivilor care ii ignora. Ar fi nevoie de un avocat sau de o firma de avocatura puternica din Bucuresti care sa le apere interesele. Se implica careva?

• Upvote 1

Bai, astia nu-s sanatosi la cap !!! CE-are scula cu prefectura ? Vor monopol sau ce ? Cine sunt ei si ce-au facut pentru ciclismul romanesc ? Daca au reusit sa ma enerveze si pe mine care nu prea am treaba cu competitiile si ma cam durea la basca de federatia asta, acum uite ca au reusit sa-mi atraga atentia. Jegosi nenorociti !!! De cand au treaba ei cu treburile PRIVATE ale sportivilor ? Niste comunisti imputiti.

N-am cuvinte !

AU monopol. Vor să omoare competitorii care fac treabă și nu cotizează. UCI oare n-are ceva de zis despre asta?

Si daca toti ciclistii ar parasi Federatia??? Ce vor mai face atunci mai marii ei conducatori?

Oricum n-au nimic de pierdut. 3-4 concursuri pe an, si alea fara plata.

:)

Penibilul nu are limite.

Aminteste cineva onor Federatiei ca Jocurile Olimpice, Campionatul European si orice concurs de nivel European nu sunt organizate nici cu avizul nici cu implicarea FRC?

Asta inseamna ca orice ciclist roman legitimat FRC nu poate particicpa decat la cumetriile sale?

Va rog sa ma opreasca cineva din ras sa ma pot asterne pe plans ...

Am vazut multe imbecilitati pe plaiul mio ritic dar asta le intrece pe toate si Badea si-a dat cu mucii in fasole definitiv.

In primul rand pentru ca FRC este o institutie de drept privat, iar prin actul respectiv face exact ce se pedepseste de lege, adica concurenta neloiala si exclusivitate ilegala. Un Privat hotareste ca orice alt privat incalca legea.

Mulțumesc!

Mai analizez cum putem să le dăm peste bot la băieți.

Pepiniera concursurilor private, asta va deveni FRC.

Vor pregati juniori, care odata trecuti la seniori, vor migra catre echipe private, acolo unde de bine de rau mai primesc un ban, nu o diploma mizera.

FRC = adunatura de mosi, basinosi care nu stiu cum sa mai faca rost de bani pentru a-si prelungi zilele seni(le)ne dintr-un loc caldut.

De fapt interesul lor ar fi ca toate competitiile cicliste sa se organizeze cu acceptul lor si sa-si traga drepturi de acolo si dupa aceea sa se laude peste tot ce concursuri organizeaza ei.

Cred ca aceasta decizie i-a ridicat tensiunea lui Edi Novak, dar speram sa nu-i afecteze concentrarea pe ce are de facut la Londra. Ii uram succes! El se cearta tot timpul nesimtitii aia.

Am primit raspuns la protest:

<>

Buna ziua,

Pentru a avea o informare corecta va rugam sa studiati legea nr. 69/2000 , Hotararea de Guvern nr. 884/2001 si legea nr 4/2008, care prevad clar obligatiile federeratiei si ale cluburilor afiliate, stabilite prin statutele proprii.

Mai pe scurt activitatea de performanta trebuie coordonata de catre persoane abilitate, respectiv arbitrii calificati si organizatori de competitii.

Cand organizatorii vor indeplinii aceste conditii fiti convins ca F.R.C. si ciclisti de performanta, licentiati vor participa cu siguranta la aceste competitii.

Secretar General

Vasile Selejan

<>

Se incinge treaba.

Pentru mine, analfabetismul Dlui Selejan spune totul.

• Upvote 1

Mai pe scurt activitatea de performanta trebuie coordonata de catre persoane abilitate, respectiv arbitrii calificati si organizatori de competitii.

Cand organizatorii vor indeplinii aceste conditii fiti convins ca F.R.C. si ciclisti de performanta, licentiati vor participa cu siguranta la aceste competitii.

Oare se refera la acei arbitri care modifica mediile orare ale sportivilor dupa bunul plac si care se incurca in numerotarea catorva tururi?Care nu fixeaza corect camera video de la sosire si umbla cu electrosocuri in buzunar in timpul curselor? :))

• Upvote 7

Am primit raspuns la protest:

<>

Buna ziua,

Pentru a avea o informare corecta va rugam sa studiati legea nr. 69/2000 , Hotararea de Guvern nr. 884/2001 si legea nr 4/2008, care prevad clar obligatiile federeratiei si ale cluburilor afiliate, stabilite prin statutele proprii.

Secretar General

Vasile Selejan

<>

Se incinge treaba.

1. Analfabet

2. Concursurile respective nu se adresează sportivilor de performanță. Aceștia participă în nume propriu, achită o taxă de înscriere în nume propriu și apar pe liste fără cod UCI sau orice cod le dă federația româna anti-ciclism.

Ia trimite un răspuns și solicită articolul din legile enumerate de el care spune că federația natională are dreptul să le interzică concurenților participarea la competiții. cam ce crezi că o să răspundă?

"Mai pe scurt activitatea de performanta trebuie coordonata de catre persoane abilitate, respectiv arbitrii calificati si organizatori de competitii."

Nu stiu ce sa spun, dar mie fraza asta imi aduce aminte de un anumit personaj cu "pregatire de specialitate", "antrenor emerit"... parca el a scris-o.

• Upvote 1