Sign in to follow this  
krupp

VREAU SĂ MUNCESC

Recommended Posts

Nu te duce la Mconald's sau KFC, e multa munca, prost platita pe program infernal. La KFC nu stiu daca ai sanse sa iei salariu mai mare de vreo 800-900 lei full time, iar la McDonald's sunt si mai mici.

Mda...am auzit si eu la televizor cum ii "omoara" patronii de restaurante pe studenti.

Oare la fluturase se castiga mai mult?

...

Solutia, ca batranul Krupp este inca tanar, este sa isi ia nevastuica da o haripa si sa plece spre tarile nordice. Catel, purcel, motoreta, bichucleta si ce mai are el la suflet.

In rest, lichidat tot, facut cash si croit nu o noua viata, ci o viata reala si normala.

Pana acu a trait degeaba pe aici, si prost nu e, insa ca multi altii sapam degeaba in orice fel am sapa.

Trista concluzie, tragica solutie!

@Madalin96: Asa e, pt.munca necalificata nu da nimeni gramezi de bani. Fiica-mea e chiar acum in state, cu programul "Work&Travel".

Tot munca de salahor in restaurant/bar, tot pe bani de nimic, dar a fost ambitia ei sa mearga sa vada, si sa-si suporte experienta asta.

Bineinteles ca cineva a trebuit sa faca finantarea (uite ca am devenit "cineva"). Acum isi calculeaza orele lucrate.

Dupa ce am rasfoit cateva pagini pe goagal,am aflat ca la impartitul pliantelor se da 1ban/pliant.Asta inseamna ca daca dai 500 de pliante,primesti 50 lei.Treaba asta poti sa o faci toata ziua iar daca termini din ele,te duci la firma,mai iei cate vrei si continui treaba.Mi se pare destul de ok.

Edit: Deci,la cum am calculat eu,daca am un target de 500 de pliante pe zi,intr-o luna si jumatate imi iau bike nou :D.Mda,teoria e usoara,dar practica ma omoara...

10 pliante = 10 bani, 100 pliante = 1 leu, 1000 = 10 lei. Ca să ajungi la 50 lei trebuie să dai 5000 pliante.

+ ca nu e așa ușor cum crezi. Vei fi mereu supervizat pentru că ar fi ușor să scapi de pliante, le arunci și te duci să iei altele :P

• Upvote 5

10 pliante = 10 bani, 100 pliante = 1 leu, 1000 = 10 lei. Ca să ajungi la 50 lei trebuie să dai 5000 pliante.

+ ca nu e așa ușor cum crezi. Vei fi mereu supervizat pentru că ar fi ușor să scapi de pliante, le arunci și te duci să iei altele :P

Oops,da ai dreptate...Deci,nici asta nu-i bun.Keep searching! :D

Are cineva nevoie de om care stie sa cante la orga?Nunti,botezuri,petreceri etc.Nu stiu manele si muzica populara dar invat daca e nevoie :)).

Don't get me wrong, da' ca sa ajungi sa canti la nunti/botezuri/petreceri 1. ai nevoie de o scula de vreo 1000e + instrument packs de muzica populara (si alea costa) si 2. de MULT mai multa experienta in domeniu. Ca sa nu zic de faptul ca trebuie sa stii canta cateva zeci de piese la orice ora, fara partituri. Desi pare banal, nu-i tocmai pentru oricine.

Se castiga bani si cu sapa. Pe la noi e 50-80 lei ziua + mancare si bautura. Pacat ca nu e de prasit tot timpul :))

• Upvote 1

Ăăăăăă... hai să nu distrugem topicu' krupp-ului rogu-vă.

Deși face bine la topic. Adicătelea astea poasă fie nijte up-uri sau bump-uri (ca să folosesc limbaju dă specialitate) da' până la un punct. ;)

Don't get me wrong, da' ca sa ajungi sa canti la nunti/botezuri/petreceri 1. ai nevoie de o scula de vreo 1000e + instrument packs de muzica populara (si alea costa) si 2. de MULT mai multa experienta in domeniu. Ca sa nu zic de faptul ca trebuie sa stii canta cateva zeci de piese la orice ora, fara partituri. Desi pare banal, nu-i tocmai pentru oricine.

Da,ai dreptate.Oricum, postul a fost mai mult o gluma.(nici măcar nu-mi place sa cant muzica populara) Cred ca pana la urma ma rezum la fluturaşi.

Probabil că poți împărți niște fluturași, însă este ăsta cel mai bun mod în care îți poți folosi abilitățile? Pentru a împărți fluturași trebuie doar... să fii acolo. Adică ceva mai mult decât o maimuță. Nici măcar bacalaureatul luat nu-ți trebuie pentru asta. Chiar nu există altceva ce poți face? Nu te complace în cel mai simplu sau la îndemână lucru.

• Upvote 1

Sau cu carca in constructii, pt a face rost de bani dupa terminarea liceului si inainte de facultate, am muncit 3 luni in constructii. Se scot bani frumosi, dar programul e infernal iar munca asijderea!

Probabil că poți împărți niște fluturași, însă este ăsta cel mai bun mod în care îți poți folosi abilitățile? Pentru a împărți fluturași trebuie doar... să fii acolo. Adică ceva mai mult decât o maimuță. Nici măcar bacalaureatul luat nu-ți trebuie pentru asta. Chiar nu există altceva ce poți face? Nu te complace în cel mai simplu sau la îndemână lucru.

Da,nici mie nu-mi place asta dar e singurul lucru care-l pot face până termin liceul.Mi-ar placea sa îmi folosesc mintea într-un domeniu IT de exemplu, un alt lucru la care spun eu ca ma pricep sau chiar cu orga dar nu te ia nimeni la 16 ani sa faci asta...Nici sa dau cărămizi şi trafalete la alţii nu mi se pare mai ok.

Sper sa nu ma injure lumea prea tare... dar daca s-a facut acilea thread de joburi... dau si eu cu ce ma doare... E pe aici vreun developer de Ruby (on Rails) care sa fie in cautarea unui nou job? Preferabil sa fie deja in mult-injuratul nostru oras Bucuresti?

O mai vrea @krupp sa munceasca in "iubita" lui patrie ? Ca nu mai misca nimic .

normal că vreau.

Eşti în căutarea unui proiect de scurtă durată pe perioada verii?

Dacă da, SOFTWIN/INTUITEXT caută Operatori Call Center.

Trimite CV-ul tău la jobs@softwin.ro.

softwin.png

Sunt de coma anunturile astea. Studii superioare si creativitate pentru operator call center?