Rubyca

2012.09.15 - Red Bull MoonTimeBike - Bucuresti

Recommended Posts

Incalzitoarele de brate vor fi brenduite refloctorizant ceea ce ne va prinde bine noaptea pe sosele la antrenament dar le va face viata grea fotografilor care folosesc bllitz

Despre ce incalzitoare e vorba? Desi cred ca e inca destul de cald seara ca sa avem nevoie la concurs.

Odata cu traseul asta a aparut si oportunitatea de a ne antrena in mijlocul Bucurestiului, singurul impediment ar fi ca nu oricand e practicabil, week-endul fiind exclus. :o asa iti face capul

Manecile pot fi sau nu incalzitoare. :)

Arata la fel dar nu-s la fel. Difera materialul.

Mai nou pare-se ca exista si racitoare nu numai incalzitoare. Puterfixerul poate da mai multe amanunte pe alt topic.

Eu le propusesem strict de protectie, e mai bine sa scamosezi manecile decat pielea(zic si eu :) )

Bah si cand eu spuneam ca-n Tineretului te poti face bucati la un antrenament serios ma lua lumea peste picior ca ma plimb in parcuri ! :D

Bravo pentru idee si sper sa iasa beton, inca nu stiu daca sa ma inscriu sau sa-i donez locul de participare lui MBZ ?!?!? :)

Cand decideti care din lista din asteptare participa ? Macar sa fac si eu un ban cinstit dand lanterna la inchiriat daca nu ma primiti :)

Am ramas personal cu un gust amar despre inscriere, pentru faptul ca nu am fost acceptat. Nu am cine stie ce performante, pedalez de placere, dar nici pantofar nu sunt.

Daca tot sunt criterii macar sa fie criterii.

Nu cred ca va putea vreodata cineva compara sa fii finisher la IBO, Geiger sau 3 Munti (cam astea sunt in opinia mea maratoane de MTB de la noi, restul sunt cross) cu 90% finish la PE sau 30% la restul concursurilor enuntate in lista de inscriere.

Un puctaj pentru fiecare concurs ar fi fost binemeritat. Daca tot sunt criterii de selectie (scuze ca ma repet).

Asta e :(

P.S. Am scris doar un off. Decizia a fost a organizatorului.

Odata cu traseul asta a aparut si oportunitatea de a ne antrena in mijlocul Bucurestiului, singurul impediment ar fi ca nu oricand e practicabil, week-endul fiind exclus. :o asa iti face capul

dimineata in we se mai face plaja topless. vreau sa spun ca e mai liber, nu ca d-aia iti face capul asa :)

Foarte tare si foarte laudabila initiativa!

Un pic sado mazo am primit invite insa nu pot participa fiind inscris la Trails Fest - insa si acolo va fi ceva de bagat, dupa cum reiese din clip. O sa fie un weekend de XCO alert.

Bafta si atentie participantilor, sper sa iasa fara accidentari urate. Poate va fi anul ca sa gustam mai bine provocarea.

...] sa-i donez locul de participare lui MBZ ?!?!? :)

Nici eu nu am fost acceptat din motive de regulament, si unde-i lege nu-i tocmeala.
  • Upvote 1

Buna dimineata :)

Viorel, era greu de "inventat" un criteriu pentru a face o selectie, cu siguranta exista exceptii, dar cum sa selectezi niste concurenti bazandu-te pe exceptii :P

In orice caz, saptamana aceasta, dupa ce vom primi confirmari de participare de la cei acceptati, vom sti exact cam care e situatia, cei aflati in lista de asteptare vor putea fi acceptati in limita locurilor disponibile.

Cel mai probabil, miercuri, cel tarziu joi veti primi un email in cazul in care ati fost acceptati si cei din lista de asteptare.

Zi faina,

• Upvote 1

M-am uitat pe vreme si se pare ca vom avea si niste ploaie.

Asa ca ..... o sa fie EXTREM.....DE COOLLLL .......

acum mi-am adus aminte: Cleppe nu vine? sau nu mai e la moda?:)

Vremea in Bucuresti Sambata.................................http://www.meteoblue.com/en_us/weather/forecast/tab/bucharest_ro_5291/b/pictocast/sday/Sat

Acuma chiar ca imi pare rau ca nu pot sa vin, mai ales ca se putea face in acest weekend o treaba unica: 3 concursuri in 2 zile - Duatlonul Brasov, Moontimebike si duminica Trails Fest, se poate ajunge cu masina intre ele fara prea mare efort.

Se mai face vreo iesire organizata pe traseu in serile astea? Ca as veni si eu sa ma consolez la niste ture...

Se iese in fiecare seara. E multa lume cunoscuta pe traseu si ziua si noaptea pana pe la 11.

Traseul in momentul concursului va mai avea cateva obstacole in plus fata de ce e acum.

O sa facem un formular pentru spectatori ca sa le dam chestii pentru incurajare: tutuieci, caraitori, clopote

Desi nu este in program, la final dupa premiere, vom lansa lampioane :) Am o prietena care ni le da :D

Desi nu este in program, la final dupa premiere, vom lansa lampioane :) Am o prietena care ni le da :D

dau o bere daca imi dai si mie unul pentru fi-mea.

Vreau sa vin si eu ca spectator si fotograf si vreau sa iau si fetele, cred ca o sa fie un spectacol reusit atat pt ciclisti si mai ales pentru cei care asista la cursa.

E o ocazie unica pentru bucuresteni sa aiba si sa vada un concurs de ciclism (MTB) in mijlocul orasului.

Foarte tare concursul! Felicitari pentru organizare!

Din pacate, o sa pot veni doar ca spectator.

Fa-ti rosti si tu de un MTB, ca esti in primii 10% la PE cu siguranta.

MTB aveam de unde imprumuta. Am o problema la genunchiul drept si nu prea vreau sa mai risc o cazatura :(

Dar vin la galerie :D Sigur o sa fie un super eveniment!

n-am fost niciodata spectator la un concurs mtb si ma framanta ceva: unde e actiunea mai interesanta:pe urcari sau pe coborari? ca sa stiu unde sa ma pozitionez.

as inclina spre portiunile de coborare, dar parca tot nu sunt convins.

unde e actiunea mai interesanta?

la standul de bere :)

eu sincer o sa stau pe la start si dupa cred ca o sa ma duc pe o catarare, acolo scrtaie carnea mai bine si acolo ai mai mult contact cu ei, in rest fiecare cu placerea lui.

daca vrei sa-i vezi chinuindu-se te duci pe catarari, daca vrei sa vezi cum zboara peste pitre si eventual sa prinzi si vreo tranta pasionala, te duci pe coborarile abrupte.

...]unde e actiunea mai interesanta:pe urcari sau pe coborari?[...

Este exact ca la Formula1. Stai ori in viraj ori in linii drepte, in functie de ce vrei sa vezi. Avantaj la XC este ca te poti muta dupa ce ti-ai facut "plinul" pe o zona.

Asa ii poti surprinde in mai multe ipostaze pe cei interesanti.

In masura timpului disponibil o sa ies si eu in careva seara daca se posteaza "ieseala pe traseu" si de asemenea sa ofer sprijin ca voluntar in ziua concursului, in caz ca este nevoie de putinul meu. :)

Guest
This topic is now closed to further replies.