Rubyca

2012.09.15 - Red Bull MoonTimeBike - Bucuresti

Recommended Posts

tataie, tre' sa treci pe Gerovital....cam de 20-25 ani :)) Adica tre' sa schimbi sangele, stii matale ce vreau sa spun... Banuiesc ca, chitrosii astia de organizatori n-au premiat cel mai batran concurent, lume rea... :))

• Upvote 3

tataie, tre' sa treci pe Gerovital....cam de 20-25 ani Imagine postată Adica tre' sa schimbi sangele, stii matale ce vreau sa spun... Banuiesc ca, chitrosii astia de organizatori n-au premiat cel mai batran concurent, lume rea... Imagine postată

He,he,he...credeam ca imi recomanzi ceva de 20-25 ani...nu puscarie!

SUNTETI TARI!!!

A fos un concurs din toate punctele de vedere EXCELENT!!!!

BRAVO NOMAD, BRAVO RED BULL!!!!!

Ceva nu e în regulă. Nimeni, dar nimeni nu are nimic de reproșat. Lumea asta o ia într-o direcție greșită, vă zic. :D

• Upvote 4

Am eu ceva de reprosat, vantul care a batut si nu au putut fi lansate cele 300 de lampioane ale organizatorilor si alte 10 ale fiica-mii.

Huuoooo la astia de fac vremea.

A, as mai avea ceva de reprosat, faptul ca nu este un concurs de asta macar odata pe luna. unul pe an nu satisface poftele bucurestenilor.

• Upvote 1

Spectator fiind, mi s-a parut foarte bine organizat si spectaculos. Marcajele, reflectoarele, trenuletul de biciclisti si lumini puternice ce ieseau din intuneric, toate au facut impreuna o imagine foarte frumoasa. Traseul, cat am vazut din el, la pas, e foarte interesant si, sunt sigur, foarte dificil daca e parcurs in ritm de concurs. Cu ocazia asta cred ca a devenit un loc de antrenament foarte frecventat de amatorii bucuresteni :)

In general atmosfera a fost foarte frumoasa, insa mi s-a parut ca oamenii nu erau foarte obisnuiti cu astfel de manifestari; putea sa se aplaude mai mult, sa se incurajeze mai mult concurentii pe urcari si nu doar pe cei din plutonul fruntas (pe cei de pe primele locuri ii aplauda toata lumea, insa pe cei care impingeau la deal nu ii mai incuraja nimeni, din pacate). Eu ma uitam la cum se chinuiau cei de la coada clasamentului sa tina pasul si stiam exact prin ce trec, insa din pacate multi spectatori pareau complet indiferenti si nici macar la finish nu s-a aplaudat pentru toata lumea. Dar, in fine, asta e o chestie ce tine de educatia spectatorului. Poate in timp, daca mai intra in contact cu astfel de evenimente se mai schimba atitudinea.

Felicitari organizatorilor si concurentilor, a fost un spectacol deosebit.

Intr-adevar a fost unul de exceptie fiind primul de acest gen intr-o zona in care nu exista pic de munte. Intunericul a amplificat si el atmosfera.

Foarte tari si galagiosi au fost spectatorii din varful urcarii de la punctul intermediar, parca iti era rusine sa cobori de pe bicla. L-am zarit si pe razvan Juganaru, multumim de incurajari.

O editie pe zi cu obstacole ca la cupele mondiale ar fi de propus pentru editiile urmatoare.

Organizatorilor, concurentilor si publicului spectator ...

Imagine postată.... Respectele mele.

@rock :

Imagine postată

De la mine o poza & toate cele bune !

Au mai aparut fotografii, articole si video. Le puteti vedea aici: http://www.nomad-team.ro/2012/09/16/rezultate-red-bull-moontimebike/

Speram ca joi avem si un film montat final. Eu am un montaj mai brut aici dar cica nu pot sa fac public :( E mishto ... ma manaca degetele la un upload :)

Au fost camere in mai multe locuri pe traseu si 2 pe bicle. Una la Robike pe spate si una la Andrei Pop catre fatza. Din pacate nu am avut de la obstacole.

Dau de veste cum il avem.

• Upvote 3

Pai cum naiba, teaser-ul e de 3 ori mai lung decat filmul final? Cine-a mai vazut asa ceva? :!! Imi luasem o bere, ma asezasem in fotoliu si ma pregatisem sa ma uit si.... s-a terminat... Tre' sa faceti neaparat unul mai lung cu materialele astea, e mare pacat de ele.

Altfel, impreuna cu filmul de la Trails Fest, sunt cele mai bune filme de MTB autohtone de pana acum.

Eu inca mai beau bere in asteptarea fimarii din elicopter...:)

• Upvote 3

Ce loc bun de fotografiat ți-ai ales Cumnate, apar în jumătate din poze :))

Ce loc bun de fotografiat ți-ai ales Cumnate, apar în jumătate din poze :))

Ma bucur! daca le vrei la dimensiunea reala da-mi un pm

Guest
This topic is now closed to further replies.