ovidiu

Tudor Oprea - Scrisoare deschisă către Federația Română de Ciclism

Recommended Posts

Iti dai seama ca este unul care il iubeste, nu el.

Hai sa nu mai facem topicul asta loc de dat cu capul si sa il tinem la zi doar cu noutatile privind "Tudor Oprea - Scrisoare deschisă către Federația Română de Ciclism".

Foarte multi dintre noi suntem curiosi ce se mai intampla.

• Upvote 2

Pai ce s-a scris mai sus, asta se intampla, ce altceva s-ar putea intampla?

As vrea sa fac niste precizari in legatura cu MTB Predeal Trophy si FRC. Nu sunt organizatorul competitiei dar l-am ajutat pe Nae la marcarea si curatarea unei parti a traseului lung si am fost,de asemenea,in ziua concursului,la primul punct de alimentare pe traseul lung.

Tot ce va spun in continuare sunt din discutiile mele verbale cu Nae.Cand a facut site-ul concursului pentru anul acesta,i-a dat un mail lui Ovidiu in vederea promovarii concursului pe Ciclism.ro.Nu a aparut nici un topic cu concursul (si nici raspuns la mail nu a primit) si a presupus ca Ovidiu vrea sa vada mai intai ca este trecut Ciclism.ro la "parteneri media" si dupa aceea va aparea si topicul cu concursul. Si a trecut Ciclism.ro la "parteneri media". Din ce stiu,nu a primit nici un raspuns de la Ovidiu.Toate astea se intamplau inainte ca FRC sa dea decizia abuziva (din punctul meu de vedere) de care stim cu totii.

Legat de "colaborarea" cu federatia: Cand a aparut decizia FRC,echipa Giant (din care face parte si Nae) i-a spus acestuia ca,in cazul in care MTB Predeal Trophy nu este avizat de federatie,ei nu pot participa. Si atunci,Nae a luat decizia sa ia legatura cu FRC pentru avizarea si trimiterea a 2 arbitrii. Nu stiu daca au venit sau nu,pentru ca nu m-a interesat problema,dar concursul a fost aprobat de FRC. In momentul cand a primit mailul de confirmare din partea FRC ca avizeaza concursul,s-a trecut sigla FRC la "parteneri media".

Revenind la subiect :

Pana una alta nu le-au facut control la club cum au promis si nu i-au suspendat :) S-a anuntat sedinta de suspendare si pauza.

Doar vorbe-n vant cum ma asteptam, amenintari si nimic ma mult. Daca ar pune in aplicare regulamentul facut de ei ar ramane doar cu cativa sportivi legitimati, numarati pe degete.

Oricum sunt numarati pe degete : https://www.facebook...&type=1 (campionatele nationale de ciclocros ).

Ca o mica concluzie pana acum, cativa au pus botul si au stat acasa la TV si majoritatea au ajut c... si au pedalat :)

Crezi tu că nu se întâmplă nimic. Astăzi a fost convocata adunarea consiliului de administrașie și se va decide suspendarea celor de la Procycling.

Între timp am publicat răspunsul lui Tudy, pentru cei care mai aveau încă îndoieli poate că se mai face puțină lumină.

http://www.ciclism.ro/2012/09/13985/

• Upvote 3

Hai facem prima "masa critica" din Romania care uneste toate orasele, iar in cadrul ei sa facem dedicatii pt Selejean&Co.

• Upvote 3

In dialogul cu cititorii de pe hotnews.ro, Novak a declarat ca Salajean este singura persoana care l-a felicitat direct, si fata de care nutreste sincer respect.

Crezi tu că nu se întâmplă nimic. Astăzi a fost convocata adunarea consiliului de administrașie și se va decide suspendarea celor de la Procycling.

Asta stiam de la Jugy de la XC-ul de la Buc ca-n 2 saptamani vor sa-i execute. Nu e noutate.

Dar au calcat cam multi pe bec de la interdictie, se executa suspendare doar pe criterii de ochi frumosi ?

P.S. For fun am creat si o poza, la zi cu subiectul : https://www.facebook.com/#!/photo.php?fbid=487539314603390&set=a.361894703834519.91328.100000419781796&type=1&theater

• Upvote 1

Asta ne tachina intr-o vreme si pe noi.

Host ieftin, securitate ioc, si Alah e cu tine.

Doamne ajuta FRC! Nasol e ca astia rad tot si daca nu ai back-up esti halit :-SS

Despre ce-i vorba? Au ajuns băieții șmecheri și pe la ei pe site? :))

In dialogul cu cititorii de pe hotnews.ro, Novak a declarat ca Salajean este singura persoana care l-a felicitat direct, si fata de care nutreste sincer respect.

Și pentru că multă lume uită foarte repede să ne aducem aminte de problemele lui Novak de anul trecut!

http://www.monitorul...tlon-de-sabotaj

WTF?! ;))

Nu stiu daca s a mai postat ceva asemanator(n am citit toate postarile),dar problema lui Tudor Oprea este inca o bila neagra pentru UCI si FRC.Pe Pinkbike si MTBR se dezbate de foarte mult timp de abuzurile si indiferenta UCI fata de MTB in general.Exista deja o petitie semnata de mii de MTB isti, si nu numai,pentru indepartarea presedintelui UCI.Pina acum nu s a intimplat nimic,dar e posibil ca acest "bulgaras" sa tot creasca si la un moment dat sa se intimple ceva.

Faptul ca nedreptatea facuta lui Tudor Oprea pare un fir de nisip in desert,fata de problemele mai mari din UCI,nu trebuie sa descurajeze,ba din contra,sa mearga pina n pinzele albe.Din pacate,foarte putini in tara asta mai stiu sa ia atitudine,chiar cind vine vorba de propriul interes.

P.S. Am avut ocazia sa vad in anumite concursuri organizate la noi ,diversi trimisi ai FRC ptr arbitraj.Singura lor problema parea sa fie ce vor servi dupa terminarea concursului.E foarte greu sa pui pe cineva sa gindeasca,cit timp are burta goala.Si cum in timpul saptaminii nu prea sint concursuri ,si implicit nici mesele dupa,e greu sa i ceri unuia sa aibe mintea limpede.Nu dau nume,nu condamn toata federatia,doar va povestesc la ce am asistat.

• Upvote 1

Vrei sa-i dai in gat in caz ca le-a scapat careva ?

Ce-ar fi sa probezi tu acuzatiile pe care le faci? eu n-am vazut niciunul sa fi fost omis.

Ce-ar fi sa probezi tu acuzatiile pe care le faci? eu n-am vazut niciunul sa fi fost omis.

Salut, eu ma numesc Viorel Micu, sunt din Pitesti, am 40 de ani, sunt pasionat de pedalat la tastatura etc etc. Who are you ?

O simpla citire a deciziei FRC explica :

"Având în vedere faptul că federaţia a acordat clemenţă unor sportivi, considerând faptul că au fost la prima abatere, aceştia nefiind corect şi complet informaţi despre riscurile suspendării "

Prefer sa le tin numele sub pres, dar nu asta era subiectul.