LucianTheOne

2012.09.22 - Maraton Nordul Moldovei Caii Pedaleaza - Botosani

Recommended Posts

Breee, ce-i aicea? Spam-uiti concursul botosanean.

Eu astept clasamentul, ca inca nu stiu pe ce loc am iesit.

• Upvote 1

Salutare tuturor dupa un somn de 10 ore. Multumim pe aceasta cale tuturor celor care au venit la "Cai de Vis" la a doua editie a MNM 2012. Astfel au rasplatit efortul nostru de a organiza un eveniment de calitate non-profit.

M-am straduit sa fac 2 trasee foarte variate, asta a implicat si multa energie si timp. Acum o luna nu cunosteam deloc aceasta zona dar dupa aprox. 160 km de recunoastere am marcat traseele de fata. Am marcat cu baietii 3 zile intens iar primaria Vf. Campului a pus la dispozitie 20 de voluntari iar o buna parte din ciclistii botosaneni (majoritatea cu sanse reale la podium) au renuntat la participare pentru a acoperi partea de organizare. Partea cu problemele de marcaj e subiectiva si obiectiva ca la majoritatea concursurilor MTB care sunt mai mult decat fugareli pe drumuri. Daca v-as fi plimbat pe forestiere monotone poate ca nu ar fi fost probleme cu marcajele, iar pentru noi ar fi fost mai usor. Imi asum riscul de a avea rataciri printre concurenti decat sa le ofer un traseu plictisitor.

Asa cum am mai spus noi nu vom repeta aceleasi trasee de la an la an. Acesta e conceptul nostru. Asa ca cel mai indicat e sa se faca o recunoastere a traseului cu o zi inainte.

Aici sunt postate toate filmarile si pozele:

https://www.facebook.com/events/301483953292834/

• Upvote 2

Maratonul de la Botoșani a fost o surpriză din mai multe puncte de vedere - vremea a fost superbă, teren 100% uscat (în Iași plouase serios, pădurea era plină de noroi, impracticabilă, eu mă așteptam la măcel) iar traseul foarte variat (tehnic în sensul de fain nu neapărat de dificil).

E un exemplu de cum să faci un traseu fain într-o zonă geografică destul de modestă (cu dezavantajele legate de dificultatea de a marca drumuri încâlcite).

Felicitări echipei de organizare și succes la următoarea ediție!

Multiplii lui 1 sunt : one ,the one si Lucian the one

Chiar daca n-am primit nici un premiu am cunoscut niste domnisoare foarte dragute si foarte puternice.

Diana Tanasa locul 1 la tura lunga. Diana m-a ajuns dupa ce am facut o pana si am mai slabit ritmul. Ultimii 15km i-am facut impreuna si am reusit cu greu sa ma tin dupa ea.

Imagine postată

Oana Soare locul 2 la tura lunga.

Imagine postată

Andra Marcu locul 2 la tura scurta.

Imagine postată

In poza cu Oana Soare, nu pot sa-mi iau ochii de la Bike-ul ei...Se pare ca ai uitat-o pe Alina la Veresti...Ai uitat cate cumnate te astepta acolo?

• Upvote 1

Guest
This topic is now closed to further replies.