Sign in to follow this  
florinleonte2002

Lant de biciclete, 8 iulie 2008

Recommended Posts

Lant de biciclete, duminica, 8 iulie 2008, Bucuresti.

La invitatia unei organizatii care militeaza pentru un mediu mai curat in contextul schimbarii climei, in cadrul unei campanii coordonate de Comisia Europeana, si in colaborare cu Asociatia GeoBateSaua si primaria Bucuresti, am participat in Parcul Herastrau la o actiune pentru promovarea mersului pe bicicleta.

Actiunea a constat in formarea unui lant de biciclete pe carosabil, pentru a demonstra economia de spatiu a bicicletei in comparatie cu masina.

De asemenea, si o actiune impotriva pistelor de bicicleta facute pe trotuare, unde s-au dat si interviuri la TV.

Dupa actiunea propriu-zisa, a fost organizat si un concurs de ciclism, pe care l-am postat la Topicul Competitii.

Organizatorii actiunii.

Imagine postată

Lantul de biciclete, pe carosabil.

Imagine postată

Cateva comentarii despre mersul pe bicicleta in general.

Imagine postată

Balonul care simbolizeaza Pamantul.

Imagine postată

Imagine postată

Interviul dat aici.

http://www.protv.ro/stiri/social/vrem-piste-de-biciclete-pe-carosabil-nu-pe-trotuarele-pline-de.html

unde apare si un comentariu scris,

si aici.http://www.protv.ro/filme/vrem-piste-de-biciclete-pe-carosabil-nu-pe-trotuarele-pline-de.html?id_file=54703#54703

Multumim tuturor participantilor. Asta insemna implicare in viata sociala ca buni cetateni.

Scuze, poate e un fleac, dar nu mă pot dumiri.

E evident că e o acţiune trecută, întâmplată, dar şi în titlu şi în primul rând se vorbeşte de 8 iulie. Ai senzaţia maşinii timpului.

Să fie vorba de 8 iunie?