Sign in to follow this  
florinleonte2002

Concurs Lantul Bicicletelor, 8 iunie 2008

Recommended Posts

La invitatia unei organizatii care militeaza pentru un mediu mai curat in contextul schimbarii climei, in cadrul unei campanii coordonate de Comisia Europeana, si in colaborare cu Asociatia GeoBateSaua si primaria Bucuresti, am participat in Parcul Herastrau la o actiune pentru promovarea mersului pe bicicleta: Lantul bicicletelor, postat la Topicul imaginea biciclitului.

Dupa aceasta actiune s-a organizat un concurs de biciclete, din pacate pe pistele facute pe trotuare, destul de rau din punct de vedere al sigurantei concurentilor, care au trebuit sa concureze printre stalpi, peste borduri, printre copaci, pe trotuarul ingust, printre pietoni, alte obstacole,,,,etc.

Partea proasta este ca primaria nu a aprobat ca acest concurs sa se desfasoare pe carosabil, asa cum ar fi fost normal.

Eu personal am participat la acest concurs ca arbitru de traseu.

Organizatorii Concursului.

Imagine postată

Pregatirea concurentilor pentru start.

Imagine postată

Imagine postată

Imagine postată

Startul concursului a fost dat de George Culda, presedintele Asociatiei GeoBateSaua.

Premiile pentru castigatori: Cupe, Diplome si alte premii pentru primii castigatori in obiecte: iPod-uri, Robot bucatarie si aspiratoare. Toti concurentii au primit cate un tricou si cate un rucsac.

Imagine postată

Dupa concurs participantii asteapta festivitatea de premiere. Este prezent si redactorul sef de la revista Mybike (cel in tricou rosu din imagine) care a oferit in mod gratuit revista Mybike la concurenti.

Imagine postată

Premierea castigatorilor, felicitari:

Locul I - Andrei;

Locul II - Vlad;

Locul III - Kiev din Targoviste.

Imagine postată

Felicitari la toti concurentii.

Eu personal am participat la acest concurs ca arbitru de traseu.

Greseala mare !!!

Aveai sansa sa urci pe podium ....

Greseala mare !!!

Aveai sansa sa urci pe podium ....

Lasa ca urc odata cu tine pe podium, dupa ce vii sa-ti dau niste lectii si de buna crestere, ca sa urci si la educatie.

Frumos! Bravo! Felicitari pentru prezenta si participare!:)

Concurenti fara casca? :mrgreen:

Eu am avut casca si nu am venit sa ma laud cu asta.

Tin sa precizez ca un "concurent", dupa ce a trecut linia de "SOSIRE" (nu-mi dau seama de ce) a pus ditai' frana intoarsa in fata mea (desi nu avea nici un obstacol in fata)...:arrow: ... l-am lovit si am facut amandoi cunostinta cu asfatul murdar. Nu a fost grav, dar putea fi mult mai rau, asa ca ii incurajez pe toti sa poarte casca. Daca tot veni vorba, eu am doua casti si vreau sa donez una. (Vezi sectinunea "vanzari).

Imi cer scuze de "OFF TOPIC"

Eu am avut casca si nu am venit sa ma laud cu asta.

?!?!?!? Nu stiam ca a purta casca e motiv de lauda... O fi ca la Maybach...:mrgreen:

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this