hipopotanu

Doua ghidoline pe ghidon - Avantaje !?!?!?

Recommended Posts

am iesit vreo 3 zile pe un traseu de ~60 de km, sosea si asa si asa si pot sa zic ca se simte o diferenta de vibratii (in bine).

sa nu mai zic de faltul ca acum merg fara manusi, pentru mine mi se pare demential.

la ciclocros dupa ce am pus prima ghidolina, era ghidonul ala ca un pai, incredibil de subtire, dar dupa ce am pus-o si pe a doua, s-a schimbat jmecheria, e totul ca la carte.

vroiam sa fac o chestie misto (zic eu) sa pun o culoare pana la ergouri si de acolo alta, dar nu prea am avut rabdare si nici nervii necesari sa stric doua ghidoline.

Păi măi domnule, la ghidolină fără răbdare n-ai făcut nimic :) Tre să laşi un ardelean să ţi-o înfăşoare.

cand ai drum prin bucuresti =)) ca eu la cluj, nu prea cred.

ideea e ca am vrut sa fac prea multe, aveam mult prea mult idei in cap si asta mi-a fost fatal, sa nu mai zic ca eram si bolnav acasa, nu ca mi-as cauta scuze.

Subscriu!

Pentru palmarai 2 ghidoline rulez! Foarte sugestiva chestia cu polonezul dar zau daca nu e asa! :))

Desi nu folosesc dubla ghidolina sunt convins de confortul creat indiferent daca ai maini mici sau mari.Dar repartizarea si pozitia sea ghidon plus masura zic eu sunt m-ai importante .Am mers odata pe o bikla cu 3 numere mai mica plus ca ghidonul era foarte jos si simteam presiune asupra mainilor imediat .Dupa circa 40km pur si simplu ma dureau mainile ingrozitor .Puteai sa pui si 3 straturi de ghidolina tot degeaba .Reglajele sea ghidon si repartizarea corecta a greutati este dupa mine m-ai importanta decat dubla ghidolina.Referitor la filmuletul cu bikla lui Contador este o mecanica obijnuita iar cei cu putina pricepere si simt mecanic pot face usor aceasta treaba.Dupa parerea mea arta si calitatea unui mecanic se vede in modul si dibacia cum centreaza rotile .Probabil ca si acolo sculele au avansat dar daca la o bikla in general toata lumea se pricepe ei la centrat ,roti lovite recentrate acolo putini se pot lauda ca pot .

ai scris si tu ca n-ai ce face sau ce? ce legatura are faptul ca unu e prost cu primaria? nu se da ajutor social pentru prostie, am incercat eu si nu mi-a reusit.

in alta ordine de idei, in exces maxim de timp liber si ploaie afara, ma joc azi cu ghidolinele in speranta ca o sa-mi iasa ceva mai frumos si care doream sa-l fac de la inceput. nu am bere in casa, deci, nu stiu cum o sa iasa, sau daca e de bine chestia asta sau nu, vom vedea "zise orbul"

• Upvote 1

Păi măi domnule, la ghidolină fără răbdare n-ai făcut nimic :) Tre să laşi un ardelean să ţi-o înfăşoare.

IMG_9404.JPGIMG_9406.JPG

Amu, crezi ca pot visa la o viza de ardelean?

haide mah, ne lasi cu dume din-astea, ti-ai cumparat actiuni la ei si acu' ni le bagi noua pe gat =))

acum serios vorbind, e destul de subtirica din pozele tale, eu unul nu as putea nerge cu asa ceva, poate m-am obisnuit eu sa tin in mana chestii mai groase, ups.