octav

Maratona dles Dolomites 2013 & 2014 & 2015

Recommended Posts

E cineva interesat sa se inscrie? Mai sunt 3 zile si incep inscrierile.

Eventual sa facem o echipa mai mare, poate avem mai multe sanse la tragerea la sorti :)

www.maratona.it/

Un mic teaser din Dolomiti:

Imagine postată

Uploaded with ImageShack.us

Eu o sa ma inscriu la tragerea la sorti, dar mie mi se pare ca sansele sunt mai mari individual decat ca echipa. Mai studiez. Dar mai sunt 3 zile pana lanseaza site-ul, parca inscrierile erau ceva mai tarziu, prin decembrie. Oricum, de urmarit cu atentie problema...

• Upvote 1

Eu am fost in 2008 si in 2009. Eu cred ca sansele sunt aceleasi la echipe ca si la individual.

De atunci n-am mai prins loc.

Ma inscriu probabil si pt 2013, cum mi-o fi norocul!

Ne inscriem si vedem ce noroc avem :) Poate avem noroc si facem o gasca misto :)

Pai daca sunt sanse egale, eu prefer sa candidez singur, nu vad sensul sa ma complic. Apoi daca iese, bine, daca nu incercam din nou la Oetztaler, daca nu merge nici acolo, mergem la unul unde nu-i cu tragere la sorti si gata.

La Dolomiti mi-ar place pentru ca in we dinainte este si maratonul de MTB (Selle Ronda Hero) si m-as duce la ambele.

• Upvote 1

Au inceput pre-inscrierile de ieri!

• Upvote 1

Pai eu pun pariu pe tine la faza asta....

Pre-registered participants not drawn in November 2012 and not drawn and therefore not reported in the starting list in the last 3 (three) editions 2010, 2011 and 2012 will be readmitted to the race.

4000 de metri diferenta de nivel in numai 140 de km 8->

M-am inscris si eu, desi nu stiu daca voi putea merge :D

• Upvote 1

Nu conteaza, dai locul la altcineva sau, daca nu iesi, conteaza pentru anii urmatori ca ai participat la tombola. Timp sa ai, ca in 150-200 de euro poti sa mergi si sa si stai cateva zile.

• Upvote 1

4000 de metri diferenta de nivel in numai 140 de km 8->

Chiar mai mult: 4200 la numai 138km. Factorul de "incretire" al traseului e mai mare decit la ORM (4200/138>5500/238).

In MdD am avut medii mai mici (in 2008 si 2009) decit in ORM (in 2009, 2010 si 2012).

Pe pielea mea!

Nu conteaza, dai locul la altcineva sau, daca nu iesi, conteaza pentru anii urmatori ca ai participat la tombola. Timp sa ai, ca in 150-200 de euro poti sa mergi si sa si stai cateva zile.

Asta a fost unul dintre motivele pt care am zis ca merita sa prapadesc 2 euro :)

Ce medii ai avut, Gigi?

• Upvote 1

@lbzk Dintre toti, eu cel mai mult imi doresc sa iesi tu. La ce ture ai dat anul asta, meriti pe deplin. Oricum, daca nu iesi, mai risipeste 2 euro si la Oetztaler.

• Upvote 1

Naspa, ca astia nu trag efectiv la sorti din aia 30.000, de fapt au nu stiu cate locuri (multe) care se impart doar pentru italieni si nu mai stiu cine, cred ca austrieci, mai au nu stiu cate locuri care se impart pentru cei din afara Europei si o gramada de reguli de rahat, incat ajunge aproape ca o tragere la loto. Noroc cu regula cu 3 ani, la mine asta e a 3-a oara cand m-am inscris, daca nu ies, la anu' am participarea asigurata.

la anu' am participarea asigurata.

Scuze, am vrut sa zic peste 2 ani.

Asta a fost unul dintre motivele pt care am zis ca merita sa prapadesc 2 euro :)

Ce medii ai avut, Gigi?

Scuza-ma, n-am observat intrebarea decit acum. Pai in ORM m-am apropiat de 24, in MdD am avut cca 21,5km/h.

Daca as avea norocul sa mai particip, de ex.la anu', promit sa fac 22.

Dar sunt de acord cu hcampian, tie iti doresc cel mai mult sa cistigi un loc ori la MdD, ori la ORM (de ce nu la amindoua?), pt.ca iti doresti f.mult, tragi tare si n-ai fost inca niciodata.

S-avem bafta!

• Upvote 1

Felicitari norocosilor:

Nicodin Gheorghe

Danila Octav

Gheorghe Liviu

Pavel Mihai

Ursache Alexia

Moisa Julian

Florin Catalin Ghila

Hehe, la asta ma gandeam si eu. Acum poate o sa ne organizam sa mergem cumva impreuna participantii. Ar fi fain. mai ales ca suntem o mana de oameni :)

Al doilea an consecutiv fara noroc. Inca unul (2013) si peste doi ani pot sa fac cerere sa fiu admis oricum? Vad ca mai sunt doua oportunitati in care te poti inscrie direct cu 200 eur pentru 2 x 175 locuri. 200 eur fata de ~ 80 eur nu-i un capat de lume, nu are sens sa astept doi ani pentru o economie de 120 eur.

Florin Catalin Ghila

Uite-te la el...a prăpădit 2 euro și a fost extras.

Zi și secretul care se ascunde sub un astfel de noroc...

Uite-te la el...a prăpădit 2 euro și a fost extras.

Zi și secretul care se ascunde sub un astfel de noroc...

Pentru ca merita? :)

In conformitate cu ce e scris la ei in procedura de selectie, al 4-lea an esti confirmat automat. La mine asta a fost al 3-lea, deci concediul 2014 e in Dolomiti. Doar ca nu stiu exact procedura, trebuie sa le spui sau sistemul lor isi da seama singur? giginic zicea ca a pus in ultimii trei ani si n-a iesit, iar acum apare in lista.