octav

Maratona dles Dolomites 2013 & 2014 & 2015

Recommended Posts

Pai na, daca nu iesiti si acolo, eu zic sa mergeti in Franta. Eu o sa vad IN SFARSIT Dolomitii...

• Upvote 1

Horatiu,

Tu ai castigat la tragerea la sorti "pe bune" sau ai fost automat trecut la castigatori dupa ce trei ani la rand nu ai prins lozul norocos? 

Cred ca la regula de trei ani... cel putin asa ar fi trebuit. Regula care se va scoate treptat in urmatorii doi ani dupa cum au anuntat organizatorii.

Asadar in al 4-lea an consecutiv trebuie sa te inscrii in preliminarii, dar daca nu-ti aloca la " tragere" sistemul un loc, ce ai fi facut?

Asta ma intrebam si eu, ce fac daca nu sunt pe lista. Dar am fost, sistemul se scoate, deci nu voi afla niciodata. Probabil daca nu eram pe lista dadeam un mail sa intreb si, dupa ce primeam raspunsul, ma bucuram sau ma resemnam, dupa situatie....

Asa ca cine are facebook, il rog sa imi dea un like :)

de un an am facebook degeaba, acum e singura data cand ii vad si eu utilitatea, pentru prima data. traiasca facebook-ul (nu prea cred)

@@octav, ia vorbeste tu cu un admin de pe aici sa fac un topic despre treaba asta cu Like-urile ca sa vada cat mai multi oameni si sa te ajute ;)

Multumesc baieti. Din pacate sunt vreo 2 persoane care au 190 si 290 de likeuri :(

Iar pe forumu' asta sunt o groaza de oameni care pot da un Like in plus ;)

Am pus un anunt pe pagina mea de FB si am vazut ca au dat Like si prieteni de-ai mei are n-au treaba cu bicicletele :)

In acest maraton intra si etapa Fassa Bike care din cate stiu eu este in septembrie?

N-am inteles nimic din intrebarea asta. Cum adica sa intre nu stiu ce din septembrie in maratonul din iulie? Si mai ales ce-are a face Maratona dles Dolomites, care e de sosea, cu Fassa Bike care cel putin dupa o cautare pe google pare a fi de MTB?

Da asa e ai dreptate.Asta e Fassa Bike pentru MTB.Scuze dar stiu foarte bine zona asta am stat ceva ani buni in valle di fassa si credeam ca are legatura si cu asta.

Mi-am gasit un pic de timp si de inspiratie sa povestesc cum a fost la Maratona anul aceasta:

http://hcampian.blogspot.ro/2014/07/dansand-printre-colti-de-stanca.html

(se poate pune toata povestea aici daca doresc moderatorii, ca la sectiunea de cicloturism)

• Upvote 2

Au inceput inscrierile la tragerea la sorti de ceva vreme, nu uitati de ele....

Haha, o veste proasta si una buna. Anul asta nu am iesit la tragerea la sorti, dar a iesit nevasta-mea (nu inteleg cum, ca am candidat ca echipa si trebuia sa iesim amandoi sau niciunul) si probabil o sa imi cedeze mie locul. Asa ca la anul se implineste combinatia Hero - Maratona.... Doar ca o sa trebuiasca sa mergem cu 4 biciclete dupa noi :)

Eu stiu ca era de ajuns ca dintr-o echipa sa fie tras unul singur si participau toti! Cel putin asa scriau in regulament!