Sign in to follow this  
drag_osh

Ajutor Identificare cursiera.

Recommended Posts

Bun gasit tuturor.

Ma adresez cunoscatorilor in domeniu si nu numai, va rog.

La inceputul verii am achizitionat o cursiera . Fiind prima mea cursiera , dupa o buna informare, zic eu, am gasit una care m-a multumit atat din punct de vedere estetic cat din punct de vedere al pretului - 1300lei. Tipul de la care am cumparat-o mi-a spus ca marca este Pucinelli. Ok, am zis eu. Am cautat eu pe net ,repede, insa nu am gasit nimic despre acesta marca si mai mult , acum , cred ca nici nu exista. Dupa aproape jumatate de an de pedalat sunt foarte incantat de ea , mai ales ca este si bine dotata. Deci nu am nimic sa-i reprosez doar ca nu stiu ce marca e. Pe bratele furcii din spate este adugat , din constructie, "Design in Italy"

Va rog sa ma ajutati sa-i ofer o identitate cursierei. Asta daca cineva recunoaste vreo marca asemanatoare cu cea pe care o detin eu.

Dotarile/detaliile ei sunt: marime 54 cadru alu-light si carbon; echipata SHIMANO 105; 2 foi si 9 pinioane; roti MAVIC COSMOS; cauciucuri MICHELIN 23/622; pipa RITCHEY; pedale WELLGO; pinioane si lant XT; tija sea MILENNIUMM.

Va multumesc si sper sa aflu ceva despre ea.

post-3251-0-02104300-1349032939_thumb.jpg

In Italia sunt o gramada de producatori de biciclete de serie mica, in general biciclete de calitate, de cele mai multe ori cursiere. Multi fiind, probabil si ei mai apar si mai dispar. Ai o cursiera italiana de serie mica, eu zic sa te bucuri de ea. Echiparea nu are relevanta, probabil a fost schimbata de multe ori pe cadrul respectiv.

Cred k ar mai trebui ridicat ghidonu,mie mi se pare prea jos,sub cadru jos la pedalier nu este stantata nici o serie?

De bucurat , ma bucur si nu am nimic sa-i reprosez. Insa .Nimic care sa imi indice o pista din care sa aflu marca ei. Ma gandesc ca o Cinelli si o fi grsit si vanzatorul? Cine mai stie.. Poza este din anuntul , initial, al vanzatorului. Acum este reglata pe marimea mea. Daca nu gasesc nimic, concret , o sa o numesc Cinelli si , gata.