Rubyca

2012.11.11 - Contratimp Zalău

Recommended Posts

Scuze o intrebare tampita hahaha :se poate participa cu mtb-ul?

Merci

Scuze! sunt un bou am citit acum regulamentul.

• Upvote 1

Off-topic: Hai că mai ai puţin până la 100 de postări....

Aaah, concluziile :)

A fost o cursă faină, foarte bine organizată, drum complet închis, asfalt impecabil.

Pe de altă parte a fost cam rece şi a bătut un vânt crunt pe întoarcere, dar astea nu ţin de voinţa orhganizatorului.

Am fost foarte plăcut surprins de numărul mare de concurenţi prezenţi.

În mare, un concurs foarte reuşit care sper să se ţină şi la anul.

Aaah, concluziile :)

A fost o cursă faină, foarte bine organizată, drum complet închis, asfalt impecabil.

Pe de altă parte a fost cam rece şi a bătut un vânt crunt pe întoarcere, dar astea nu ţin de voinţa orhganizatorului.

Am fost foarte plăcut surprins de numărul mare de concurenţi prezenţi.

În mare, un concurs foarte reuşit care sper să se ţină şi la anul.

+1 ...... m-am simtit foarte bine !

Frumos, multa lume, imi pare rau ca nu am ajuns...

Ne-am straduit sa facem treaba buna, concurenti au fost multi, si eu personal ma bucur cel mai mult de prezenta a aproximativ o treime din participanti ca fiind "juniori" pana in 18 ani. Asta inseamna ca trebuie sa ne straduim si mai mult si sa facem posibil sa le croim cat mai multe oportunitati de a concura. Multumim si participantilor mai experimentati, deoarece am avut ce invata de la ei! Va asteptam si anul ce urmeaza, cu siguranta intr-o perioada mai calduroasa a anului.

Eu zic sa o faceti intr-o perioada mai putin vintoasa a anului. :))

Lasa ca vantul a fost bun..la ce bicle aveau unii nu cred ca as fi putut sa merg mai tare ca ei pe o vreme linistita! Cervelo ala rosu iti da 2-3kmh in plus cel putin fata de una 'normala':) Asa insa..vantul a facut 'victime':)

Ar fi frumos si un contratimp pe echipe de doi insi..ar fi spectaculos cred eu! Organizarea a fost excelenta, drumul stas, oamenii placuti (ca si Ardealul in general zic eu). Poate ceva premii mai consistente(?!) la anul, sa mai scoatem si noi ceva din banii de benzina!:))

Felicitari organizatorilor si tuturor participantilor(nu credeam sa vina atatia in noiembrie..) si asteptam la anul ceva si mai si..poate si o cursa de fond (80-100km)..de ce nu?:) Bafta!

Pareri si idei sunt asteptate in continuare, tocmai pentru a reusi la anu sa facem o figura cat mai frumoasa si convenabila pentru mai multi ciclisti!

In ceea ce priveste vremea, nu.o putem controla; noi la zalau asa avem noroc: La maratoane noroi iar acum pe sosea vant! Poate in cele din urma asa se vad si cei puternici!

Este oficial, Mai 2013 respectiv 18 - MTB Maraton Zalau si 19 - contratimp Zalau - deci veti putea participa la ambele competitii intr-un weekend, sa nu trebuiasca sa veniti la Zalau de 2 ori... desi parca vad ca mai inventam ceva pana in toamna anului 2013 :D

Multumim de prezenta, a fost o onoare pentru noi sa va avem la start!

• Upvote 3

E cu 2 taisuri ce propui pentru la anul:

1. oamenii care merg la 100 km e greu de crezut ca vor paticipa a doua zi la un contratimp , poate a doua zi vor face un contratimp de somn. Eventual ar fi buna facuta rocada intre ele.

2. daca ploua cu o saptamana inainte, cade varianta de maraton pe toate araturile de primavara (o spun asta dupa 2 participari la maraton Zalau si reviizii de bike complete dupa fiecare data).

3. daca nu sunt premii consistente , nu vor veni participanti de la distante prea mari.

4. cel mai bine as zice ca sa fie , cum spunea un ante-scriitor sa faceti un contratimp individual in prima zi si unul pe echipe ziua a doua.

Marius, interesanta ideea de a conbina cele doua evenimente dar eu unul nu sustin ideea. Vezi tu, asta ar insemna ca cei care stau mai departe sa-si faca planuri de sosit deja de vineri cu plecare duminica seara.

Apoi, daca te inscrii la ambele evenimente cu MTB-ul in caz ca ti se intimlpa ceva cu bicicleta la Maraton nu prea o mai poti folosi la Contratimp, daca primul este contratimpul ti-a cam pierit cheful de Maraton.

In al treilea rind: mai bine doua evenimente separate ca multe trasee faine sint si in jurul Zalaului care pot fi facute in ziua de dinaintea unuia dintre evenimente.

Si nu in ultimul rind: ati organizat foarte bine acest eveniment tineti-o tot asa.

Şi eu aş zice că două zile consecutive e prea mult, mai ales în varianta maraton+CTI.

Sambata CTI si duminica maraton sau si mai bine sambata CTI si duminica fond, tot pe sosea (ca de MTB suntem satui). Multi dintre voi (in mare parte MTB-isti) nu stiu (pentru ca nu au avut concursuri) ce insemna adrenalina unui concurs in pluton pe sosea.

Guest
This topic is now closed to further replies.