ceoby

Ajutor bicicleta de oras, rapida si eleganta

Recommended Posts

foarte interesanta ideea cu aripa aceea pliabila, nu mi-a trecut prin cap niciodata :D

cum se alege marimea ghidonului in functie de datele anatomice ale ciclistului? exista un standard? sau e pur si simplu de comfortul fiecaruia?

Nu mai mic decat latimea umerilor din ce stiu eu.

Pai si dc ai niste umeri de 56cm ce ghidon pui? :))

Sau ca asta:

Imagine postată

foarte interesanta ideea cu aripa aceea pliabila, nu mi-a trecut prin cap niciodata :D

Încearc-o, şi-o să înţelegi de ce.

Nu ştiu, că eu când mi se pare că n-am loc să trec mă opresc, nu mă "strecor".

Toți procedăm la fel, cînd nu avem loc nu trecem. Numai c%

ce faina poza cu arnold, ce bicicleta o fi? e din anii de inceput ai lui cand inca avea strungareata

Eu în continuare sunt cel mai mulţumit de sportwin.ro. Vezi că s-au mutat recent pe lângă bulevardul Chişinău, detalii pe site. Tot oarecum în zonă, pe Pantelimon la 2-3 staţii de tramvai, este BikeXpert, care ar fi a doua mea alegere.

Pe orice bicla se pot pune aripi sau trebuie furci speciale.

M-am hotarat totusi sa lucrez cu Lucian la o bicla ca a unui coleg de forum. Un pic cam aiurea ca nu am vazut una cum se misca, dar merg pe increderea ca ocidentalii aia nu sunt chiar prosti plus ca am probleme cu clientii care ma desconsidera un pic. Deh mentalitati romanesti. Sper cu o astfel de bicla sa le atrag atentia ca desi am Mercedes, merg cu bicla de placere nu ca as fi sarantoc.

Imagine postată

Vreau si eu un ghidon intors la 90 grade pt orasanca mea... poate sa fie si ruginit. Cine ma poate ajuta?

http://www.chainreactioncycles.com/Models.aspx?ModelID=69513

ti-o recomand din inima.

Tija sa cu suspensie, portbagaj, aripi, 8 viteze in butuc, dinam in butuc, furca de 80 mm, pipa cu reglaj, aparatoare lant... nici nu mai stiu ce sa-ti mai zic.

Si pot sa ti-o dau pe-a mea o tura sa o vezi cum merge. Eu o am deja de vreun an :D dementiala! :)

• Upvote 1

Greu de crezut că mai poate prinde așa reducere, tu ai luat modelul 2008 în 2011.

Singurul model disponibil deocamdată e 2012, la un preț care depășește binișor bugetul.

da, pare interesanta :). Dar ramn la bicla de sosea clasica, old style dar tehnica moderna ;). Slava domnului sunt de toa te felurile pentru toate gusturile.

cand o sa fiu in bani o sa imi iau si o cursiera foarte eficienta pentru deplasari neoficiale. Azi de exemplu am fost la un client si a trebuit sa iau un router si o unitate de stocare. nu foarte mari dar incomode rau in sacosa pe cursiera. nu mai zic, erau ale mele, dar daca erau ale clientului probabil s-ar fi uitat ingrijorat cu le iau in sacosa pe bicla. daca aveam un cos elegant si solid ar fi fost mai ok.