Axe

Ti-ai dracu' cu stropitorile voastre !

Recommended Posts

La ce trafic era ieri stropitoarele risipeu motorina in coloana.

@Pandy Tu crezi ca poti acvplana un slick pe bicicleta care e umflat la presiunea corecta? Asa de derapat e clar ca e mai alunecos pe ploaie dar nu ca si cum ai merge pe gheata daca vorbim doar de asfalt ud nu si de mazga si alte porcarii.

De acvaplanat clar nu poţi cu bicicleta. :)

Bada, poti, daca ai peste 180 la ora, zice sheldon brown :D.

e clar ca fenomenu de acvaplanere are legatura directa cu viteza masa ansamblului si latimea cauciucului, dar nu acvaplanarea e problema la 20 la ora, eu am mers de 2 ori mai puternic pe ploaie odata cu schwable lugano pe o coborare din predeal, si alta data cu michelin pro race 3 service course, diferenta de la cer la pamant la aceiasi viteza, deci materialu conteaza, nu profilu, in cea ce priveste mazga aici nu mai conteaza materialu ci profilu

Zilele trecute, m-am nimerit pe drumul spre Mogosoaia la o ora matinala. Ce sa vezi, era proaspat stropit bulevardul pana in centura si dupa...!

Am zis, ok, o iau pe stradutele laterale si scap. Ghinion, stradutele laterale, asa cum se intampla in multe cazuri nu aveau continuitate, in paralel cu drumul, astfel incat sa evit mocirla cu jeg creata de stropitorile, care fac atata "bine", atata "curatenie", si halesc atatia bani de la buget, ba mai mult, au motoare invechite cu care "primenesc aerul" proaspat al diminetii...! 

Arza-v-ar focu de simpatici cu stropitorile voastre!

• Upvote 1

sustin!
e un kkt ce fac... macar de ar spala sa fie asfaltu curat in urma dar in urma nu ramane decat i clisa de praf ud nocirlis nunai bun sa aluneci si sa te faci ca dracu si tu si bicla... am facut o vreme commuting pe ruta mogosiaia pipera si ma seca treaba asta...
oare unde am putea reflama risipa si prostia asta?

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk