Recommended Posts

Buna seara!Deschid acest topic cu speranta ca se mai dezamortesc spiritele pe acest forum si cu ideea ca mai exista si "gameri" printre noi.

Topicul este dedicat membrilor care iarna se dau mai putin cu bicla pe zapada si isi rezerva o parte din timp jucandu-se pe calculator.

Aici vom dezbate jocuri noi (pe calculator;playstation 2,3,vita,portabil;xbox 360) Imagine postată

Incep eu:

Am vazut zilele trecute un trailer la jocul Medal of Honor Warfighter.Am vazut ca e nou si mi l-am luat (nu conteaza cum >:) ) dar cand il instalez,cere cdkey chiar de la inceput,fara sa pot pune crack-ul.

Imagine postată

Edited by MLADEN
Îi ok dacă discutăm de jocuri, dar nu şi cum se piratează.

Eu ma joc Diablo3 (cand doarme fiica-mea ca in rest nu am timp :)) )

Mhh e frumos,seamana cu LOL (league of legends).Mie nu prea imi plac astea MMORPG,imi plac mai mult FPS,mai mult shooterele,dar si cu masini gen NFS :).

App.,a aparut Most Wanted 2,cine joaca?

Diablo3 nu seamana cu League of Legends, ci invers, avand in vedere ca franciza Diablo nu e de acum 1 an, ci este un punct de reper in ceea ce inseamna jocurile RPG.

Cine nu le-a juca pe primele 2, pierde cam 50% din farmecul si placerea de a juca partea a treia.

Cine vrea sa afle ce inseamna universul Diablo, urmariti asta

http://www.youtube.com/watch?v=DM20-_Of4t0

Am incercat si Most Wanted 2, dar imi merge mai greu pe PC-ul meu.

In "tineretile" mele am fost gamer inrait. Jucam tot ce prindeam, eram membru pe forumuri de gaming, in loc de lecturi suplimentare citeam walkthrough-uri si strategy guides. Nu mai zic de fostele net-cafe-uri, unde recordul meu a fost de aprox. 24 de ore (1 zi+1 noapte, cu mici pauze). Acum... mai greu cu timpul liber, dar mai ales cu joacele care sa ma "prinda". Ultimele jocuri care mi-au amintit de ce pierdeam zile si nopti cu mouse-ul in mana au fost cele 3 Stalker-uri si Portal 1+2 (pe care le recomand oricui nu le-a jucat).

Ai mare dreptate,nu se mai fac jocuri care sa te "prinda".Mi-am luat acum aprox. 1 an ca "target" ca sa termin toata seria Call of Duty si cele care mi-au placut cel mai mult au fost 1 si 2,chiar daca nu au grafica si realismul celor gen World at War sau Black Ops,au acea poveste care te tine lipit de ecran ca sa vezi ce urmeaza si cum se termina tot.Acum toate jocurile au 15-20 gb si le termini in 4-5 ore.Inainte le aveai pe discheta,adica aveau vreo 2-3 pana in 10 mb si iti lua luni sa termini un joc.Asta e,vremuri...

I done it!!!Am reusit sa instalez Warfighter.Pentru cei care incearca sau vor incerca dar nu reusesc,nu trebuie instalat din programul Origins,acela cu iconita portocalie,trebuie intrat in Fairlight (sau unde este localizat crack-ul) si instalat cu steam ,care are iconita neagra.O sa va apara install-ul cu o melodie super enervanta iar de acolo va descurcat :P.

Battlefield bitch inside.

2, BC2, 3.

Am terminat si eu 3-ul.Mi-a placut foarte mult,poveste frumoasa,grafica buna si foarte realist.Aproape ca mi-a placut lafel de mult ca Call of Duty Black Ops,eu fiind un mare fan al acestui joc,respectiv serii.:D

Diablo 3, Unmechanical, Torchlight 2.

Dar in ritmul in care le joc (lipsa timp) o sa imbatranesc cu ele

Am inceput un joc de strategie acu mai bine de o luna si inca nu l-am terminat. De fapt nici nu mai stiu cum se numeste si daca-l mai am instalat...

Ai mare dreptate,nu se mai fac jocuri care sa te "prinda".

Cum ai ajuns tu la concluzia asta general valabila?

Daca joci numai jocuri din francize copy/paste, cu 2 release-uri pe an si pret la lansare de 60 euro (hint: adica facute sa scoata banu' gros si nimic mai mult), e posibil sa ti se para asa. Din fericire pentru toata lumea, progresul tehnologic in materie de limbaje de programare, framework-uri si engine-uri grafice a permis dezvoltarea pietei de jocuri "indie", adica dezvoltate independent de oameni simpli, cu buget redus. Spre exemplu, pe Steam se gasesc foarte multe astfel de jocuri, cu preturi intre 5 si 10 euro si unele dintre ele sunt bine realizate si au prins foarte bine la public. Exemplu: Killing Floor a vandut mai mult de 1 milion de copii; sau Torchlight, Orcs Must Die, Audiosurf si altele.

Si mai sunt si productii de buget mare cu poveste si feeling, care te scot la cina inainte sa ti-o traga la buzunar. Trebuie doar sa cauti un pic mai departe de ce iti ofera Activision Blizzard.

Eu nu prea mai am timp de jocuri in ultima vreme. Dar din cand in cand mai dau un Killing Floor sau un Left 4 Dead 2.

• Upvote 1

Eu am cumparat MoH Warfighter si sunt complet dezamagit de acest joc, sper sa reusesc sa i-l vand unui coleg de la munca, cu o pierdere mai mult sau mai putin considerabila.

Am revenit intre timp la Battlefield 3, ca tot e double xp pana pe Saint's Day :)

In mare parte ma joc in retea cu colegii de an, jocuri de strategie: cel mai mult Company of Heroes, dar mai nou si Starcraft II.

Am terminat si eu 3-ul.Mi-a placut foarte mult,poveste frumoasa,grafica buna si foarte realist.

SP-urile o sug groaznic de ceva vreme. Ultimul care m-a excitat cum se cuvine, dupa o lunga perioada de MP exclusiv este Dishonored. Il recomand cu caldura, plus ca vor fi si dlc-uri.

2006-2007. America's Army. Ce vremuri...

App.,a aparut Most Wanted 2,cine joaca?

Din cate s-aude prin "sat", e cam varzulita jocul. In afara de grafica nu prea are nimic. E drept, vorbesc din auzite fiindca nu pot sa-l joc pe rasnita mea de laptop ca sa-mi fac o idee generala. Daca nu pot sa joc 2-ul, am reinceput MW1, vechi dar bun. Mai am 2 de batut si ajung la Razor sa-mi iau BMW-ul inapoi. Am incercat si un multiplayer dar e cam plictisitor.

De vreo 3 ani joc CrossFire Mi se pare cel mai bun mmofps free2play...cu toate ca in ultima vreme e plin de hackeri...De cele mai multe ori facem camera cu parola si jucam intre noi, cei din clan.

Cum ai ajuns tu la concluzia asta general valabila?

Daca joci numai jocuri din francize copy/paste, cu 2 release-uri pe an si pret la lansare de 60 euro (hint: adica facute sa scoata banu' gros si nimic mai mult), e posibil sa ti se para asa. Din fericire pentru toata lumea, progresul tehnologic in materie de limbaje de programare, framework-uri si engine-uri grafice a permis dezvoltarea pietei de jocuri "indie", adica dezvoltate independent de oameni simpli, cu buget redus. Spre exemplu, pe Steam se gasesc foarte multe astfel de jocuri, cu preturi intre 5 si 10 euro si unele dintre ele sunt bine realizate si au prins foarte bine la public. Exemplu: Killing Floor a vandut mai mult de 1 milion de copii; sau Torchlight, Orcs Must Die, Audiosurf si altele.

Si mai sunt si productii de buget mare cu poveste si feeling, care te scot la cina inainte sa ti-o traga la buzunar. Trebuie doar sa cauti un pic mai departe de ce iti ofera Activision Blizzard.

Eu nu prea mai am timp de jocuri in ultima vreme. Dar din cand in cand mai dau un Killing Floor sau un Left 4 Dead 2.

Mda,ai dreptate,jocuri d-astea mai necunoscute n-am jucat.Eu ma refeream la cele cunoscute: toate Assassin's Creed-urile inafara de primul si Revelation care e lafel de bun,Call of Duty,GTA-urile (San Andreas si acum il joc),NFS (la NFS e alta treaba,aici iti dau numai porsche,lamborghini,maseratti,nu mai ai tu bucuria aia sa-ti iei un treiar si sa-l tunezi,sa-i pui tot felul de spoilere si roti),Medal of Honor.

Apropo de Medal of Honor,are dreptate Steve,e o mare dezamagire,ragdoll mai prost ca la asta n-am vazut nici in DOOM...bine ca nu l-am cumparat.

Alta treaba e la GTA 5 care,din trailere,pare un San Andreas (adica poti face orice: sa te tunzi,sa mergi la sala,sa mananci hot dog) cu grafica de GTA 4.

Da, am mai jucat eu cycling manager, dar sincer mi se pare destul de greu...

N-am jucat decat CS(counter-strike) si dota(defense of the ancients) , inainte jucam frecvent , acum parca nu mai am acelasi entuziasm , dar tot mai joc din cand in cand ...

Heroes III. Asta-i tata jocurilor. Joc ca asta nu mai exista. Si merge pe toate calculatoarele, de la P1 pana la Ivy Bridge.

Pe langa ala: Star Craft, Assassins Creed, COD, etc. Dar Heroes e ceva permanent. (desigur cand am timp)

In rest m-am mai jucat triburile dar am renuntat.