Recommended Posts

@Dan71, adev[rat Heroes III e tata lor, nu Heores V sau VI

Nici măcar jocul ăsta nu-mi merge :)) Am la placa video pixel shader 2 8-X

Machinarium este ultimul joc pe care l-am terminat de patru ori. Pe parcursul unor ani - în funcție de timp și starea necesară - am mai jucat Quake (I,II) Diablo (I,II) Serious Sam, Carmageddon, și Portal.

Pentru cei carora le plac jocurile sinistre cum e Limbo incercati Criminal Origins (nu are o grafica foarte buna dar e destul de bun incat sa iti ridice pulsul pe la 200) si Left 4 Dead (grafica buna buna dar nu e chiar asa de infricosator ca Criminal).Le-am terminat pe ambele si,fara nici o indoiala,Criminal e cel mai infricosator joc pe care l-am jucat vreodata.

ca veni vorba de jocuri 'horror', cei curiosi sa incerce seria Suffering

Super tare Limbo, l-am terminat de 2 ori, desi rejucabilitatea lui tinde catre 0. Si Machinarium a fost tare, ca si Botanicula. Ca sa combinati cele e stiluri (Limbo si Machinarium) incercati si Sanitarium, e mai vechi dar e tare fain.

Acu' joc Unmechanical, tare simpatic, unele puzzel-uri sunt mai grele decat in Machinarium.

Chiar e simpatic Unmechanical, tocmai am jucat demo-ul. Îl cumpăr de pe Steam right away :D

Mi-au placut Worms Armageddon, NFS Porsche, FIFA..acum ma mai joc pe miniclip si pokerstars.

am fost si sunt fan al jocurilor COD 1 si 2 COD Wolrd at War jucat in retea.. La fel si Batllefield2 in retea doar ca acolo joc doar cand am echipa. De jucat joc doar vara cand sunt acasa ca in rest, aci unde stau am porturile inchise si nu pot downloada si juca nimic

Hehe ce mai jucam si eu NFS Porsche cand eram mai mic:).Imi placea mult ca puteai sa-ti modifici masinile (si cate masini...) si sa joci fps 8-> :)).

Primu meu NFS pe care l-am jucat a fost NFS 2 Special Edition,

apoi a urmat NFS 3 Hot Pursuit si NFS 4 High Stakes

si apoi mult laudatul si mult jucatul NFS Porsche. Pt jocul asta tin minte ca am facut primul upgrade la componentele de pc.

Apoi au urmat NFS Underground 1 & 2 (care se poate juca si in LAN)

Dar cel mai tare NFS pt mine ramane Most Wanted, cel din 2005, nu cel aparut luna asta.

Ce a urmat dupa Most Wanted au fost mult mai slabe.

Haideti...ati ramas fara jocuri?Eu de exemplu,ma joc acum Call of Duty Modern Warfare 3pana apare Assassins Creed 3.Am vazut pe un site (nu vorbesc despre piratare) ca a aparut pe Xbox.Deci maine-poimaine ar trebui sa apara si pe PC :).

Pe vremea asta frumoasă tot nu ai renunțat la jocuri în beneficiul bicicletei? :)

Nu,in weekend am iesit cu bicla dar acum e iar luni,deci altceva nu putem face :).

Mada, lansarea pentru console a fost in 30 octombrie, versiunea de PC iese pe 20 noiembrie, mai tre sa astepti nitel :)

(Si eu il astept, desi mi-i ca au cam stricat din atmosfera odata cu mutarea actiunii in Vestul salbatic - mare parte din farmecul jocului, cel putin pentru mine, era tocmai localizarea in Italia Renascentista).

Pfaai o sa inebunesc pana atunci :)).N-am inteles niciodata si nu stiu daca o sa inteleg de ce la toate jocurile,intai apar pe console iar apoi pe calculator (si la diferenta mare de timp).

"(Si eu il astept, desi mi-i ca au cam stricat din atmosfera odata cu mutarea actiunii in Vestul salbatic - mare parte din farmecul jocului, cel putin pentru mine, era tocmai localizarea in Italia Renascentista)."

Credeam ca sunt singurul care nu-i place asta :P.I-am auzit pe multi ca le place aceasta schimbare de harta,numai noua nu.Macar a aparut un element nou care imi place:zapada.

Football Manager 2013 pe PC si F1 Online (in browser) de la Codemaster. Pe PS3 ultimul joc jucat a fost Gran Turismo 5.

• Upvote 1

N-am inteles niciodata si nu stiu daca o sa inteleg de ce la toate jocurile,intai apar pe console iar apoi pe calculator (si la diferenta mare de timp).

Pai nu la toate se intampla asta, mai sunt care se lanseaza si concomitent. Presupunerea mea e ca tine de faptul ca piata jocurilor pe consola e mai mare decat cea de PC, asa ca majoritatea producatorilor se concentreaza pe dezvoltarea jocurilor pe consola, iar cand sunt gata, le porteaza / adapteaza si pentru PC. Numai ca portarea dureaza, si ca sa nu mai piarda timpul (implicit si bani) cele de consola sunt scoase deja pe piata.

LE: Si mie imi place zapada, dar sa ma dau cu schiurile pe ea :P As fi preferat sa continui sa ma plimb cu Ezio prin Venetia... :)

Pai nu la toate se intampla asta, mai sunt care se lanseaza si concomitent. Presupunerea mea e ca tine de faptul ca piata jocurilor pe consola e mai mare decat cea de PC, asa ca majoritatea producatorilor se concentreaza pe dezvoltarea jocurilor pe consola, iar cand sunt gata, le porteaza / adapteaza si pentru PC. Numai ca portarea dureaza, si ca sa nu mai piarda timpul (implicit si bani) cele de consola sunt scoase deja pe piata.

Multumesc pentru lamurire! :)

Joaca cineva Call of Duty MW3 Multiplayer? Daca da,lasati aici un nume si server-ul unde jucati ca sa ne impuscam :).