Recommended Posts

Limbo. Atmosfera jocului ii incredibila.

De unde ai luat jocul asta? Il caut de ceva vreme si nu il gasesc nicaieri pe la noi.

Vreau sa il cumpar in varianta dvd, la cutie. Cum transportul costa intre 7 si 10 euro de pe eBay sau altele asemenea, era foarte bine daca il gaseam in tara, chiar sh.

Daca livrarea costa aproape cat jocul, intr-adevar nu prea are sens.

De curiozitate insa, de ce vrei neaparat DVD?

Pus la colectie?

Cat despre lansarea jocurilor intai pe console, acolo e mai greu cu pirateria deci se vand mai bine, pe PC jumatate din glob il cumpara(aia care traiesc in tari mai bune) si cealalta jumatate(adica majoritatea :)), din tari sarace) il pirateaza.

Si pentru consola se pot pirata jocurile, asa cum si o groaza de oameni din tarile bogate pirateaza jocuri pentru PC, asa cum si oameni din tarile sarace cumpara jocuri in loc sa le pirateze, etc.

In afara de colectionare de DVDuri, eu unul nu vad alt motiv pentru a iti cumpara jocurile in formatul asta in ziua de azi.

Daca livrarea costa aproape cat jocul, intr-adevar nu prea are sens.

De curiozitate insa, de ce vrei neaparat DVD?

Pentru colectie.

Pus la colectie?

Cat despre lansarea jocurilor intai pe console, acolo e mai greu cu pirateria deci se vand mai bine, pe PC jumatate din glob il cumpara(aia care traiesc in tari mai bune) si cealalta jumatate(adica majoritatea :)), din tari sarace) il pirateaza.

Nu cred ca acesta este motivul.Asa cum spune si Nub,piraterie se poate face pe orice platforma.Eu nu piratez pentru ca nu am bani sa-l cumpar (sau prefer sa-i folosesc intr-un mod mai bun),ci din faptul ca poate nu-ti place jocul respectiv:nu-ti place cum se misca caracterul,masinile,copacii si ce-ti mai vine tie iar din trailere si gameplay-uri nu poti sa-ti dai seama asa de bine.De exemplu,eu pot sa ma uit la 10 trailere si walktrough-uri ca pana nu il descarc si pun tastatura/gamepad-ul pe el,degeaba...

Pentru fanii Call Of Duty...a aparut COD Black Ops 2 <:-P .Abia astept sa-l descarc maine si sa-l joc.

a aparut COD Black Ops 2 <:-P.

Acelasi cacat de ceva ani incoace.

Pew pew, follow poveste pseudo dramatica...

Eu am descarcat varianta skidrow dar nu merge...nici macar cu cele 5 crackfix-uri de pe site...

Ceva n-ai facut tu bine, ca mie mi-a mers aceiasi varianta. Eventual incearca cu internetul deconectat de tot, Windows Firewall nu-si face tot timpul treaba cum trebuie (daca asta ai folosit pentru a bloca executabilele). Dar sunt de acord cu ce-a zis Radu mai sus, it kind of sucks :), l-am dezinstalat dupa maxim 10 minute de jucat :). Sau cine stie... oi fi imbatranit eu... :)

In alta ordine de idei, a iesit si Assassins Creed 3 :D Alta mancare de peste, this is a very nice game :P

O sa mai incerc dar abia dupa ce termin AC 3-ul ca nu-l dau pe COD ;)).

Mi-am luat si eu Assassins Creed 3.Pana acum am o mica dezamagire: auzisem mai demult ca o sa apara si in romana (chiar daca stiu engleza) dar m-am uitat prin setari si am vazut ca nu e :(.

Anyway,abia astept sa ajung diseara acasa (ca acum n-am timp,trebuie sa plec la liceu) sa-l joc :D.

Am jucat si eu AC 3.De la inceput,de cand am vazut povestea cu cheia mi-am dat seama ca o sa fie frumos.Si chiar e :P.Acum sunt in Boston,abia am ajuns cu corabia.

Mi-am instalat si eu AC 3 si culmea imi merge destul de bine pe sistemul meu mai vechi.

N-am apucat sa joc decat 5 min.

culmea imi merge destul de bine pe sistemul meu mai vechi.

Acelasi motor grafic, putin colorat altfel, un tweak, doua, nimic nou.

Parerea mea este ca a devenit o franciza liniara. O mana de oameni priceputi inventeaza o poveste in o luna, restul modificam ce am avut pana acum in titlul urmator.

Ar putea scoate cate un AC in fiecare noiembrie, precum CoD.

Si totusi il joc cu o oarecare placere.

A aparut Hitman Absolution si urmeaza Far Cry 3.

Mie imi place ca au bagat caini si porci si pot sa trec cu calul prin ei de parca sunt fantoma :P.Asta e,fiecare joc cu bug-urile lui.

Am reusit in sfarsit sa fac COD BO2 sa mearga dar sunt dezamagit.Nu-mi place deloc...In primul rand,ma enerveaza ca nu-mi merge la maxim pe pc-ul meu,cred ca cere resurse prea mari (am procesor i3 3ghz,GTS 250 512mb,4gb ram) si in al doilea rand nu-mi place physics-ul,parca ma joc un joc din '90.Imi pare rau ca zic asta (fiind un mare fan al seriei) dar cred ca si-au dat cu "mucii in fasole" :(.

Acum mi-am luat si Hitman Absolution.Sper sa nu fiu lafel de dezamagit.Va trimit un review imediat ce se instaleaza si il joc.

Am jucat Absolution.E excelent!Grafica excelenta la high (are si ultra),foarte realist si poveste interesanta.Merita downloadat/cumparat!

Assassin's Creed 3 si Hitman Absolution 50 Euro?? Daca le vreti,le dau pe dvd,50 lei/bucata :)).

Eu momentan ma joc, cand am vreme, World of Tanks Online, ii un joc MMO cu tancuri din era WW2, singurul joc care m-a prins in modul serios, il joc de mai mult de un an constant(alt joc nu am instalat pe calculator). Ii foarte captivant jocul.

http://www.youtube.com/watch?v=j8W8JZxn8HM