Recommended Posts

Spuneti-mi si mie un joc cu masini,cu grafica buna-bunicica,nu conteaza,dar sa fie realist in care conduci prin oras,parcari etc (un fel de scoala de soferi ca ma pregatesc de-acum :P ).Exista asa ceva?

:)) Eram sigur.Cred ca va trebui sa te contrazic (este doar o parere subiectiva): l-am jucat mai demult si nu mi se pare deloc realist: in primul rand,masina aia in care esti zici ca e o foaie de hartie lipita de ecran,volanul se invarte vreo 10-20 grade,celelalte masini lafel etc.

Simulatoarele astea pt scoala de soferi nu sunt facute sa te invete cum sa conduci masina, ci sa inveti regulile de circulatie.

Schiază cineva? 

:)

Ski Challenge

(e free, are versiune și de web, pârtiile sunt exact ca în realitate - pot confirma Kitzbuehelu',  mi-aș dori s-ajung și prin celelalte locuri de p-acolo)

Îl joc din 2009, în 2010 a avut și varianta românească, sponsor era Radio 21...

Iată-mă:

Simulatoarele astea pt scoala de soferi nu sunt facute sa te invete cum sa conduci masina, ci sa inveti regulile de circulatie.

Regulile le stiu,parcarile sunt problema :)).

Regulile le stiu,parcarile sunt problema :)).

Hai fato, nu poti parca ?  >:)

Hai fato, nu poti parca ?  >:)

:)) Sincer,n-am incercat niciodata (avand in vedere ca n-am varsta legala si tata nici nu vrea sa auda de asa ceva) de aceea mi-e frica.

Joaca cineva nfs world online?Mi-a spus un prieten ca e frumos,l-am luat si chiar e foarte tare.Poti sa tunezi masinile aproape ca in cele vechi (spoilere,body kit,wheels etc) doar ca trebuie sa cumperi niste coins (4 euro - 1500 coins) ca sa poti face asta sau,daca iesi pe primul loc,iti da sa alegi din 5 cartonase si poate sa-ti cada un set de roti,transmisie,motor,body kit etc.E foarte tare.Cine joaca sa lase aici un comment sa ne intrecem :P.

Actual: Empire Eath II, Stronghold Crusader, GTA IV.

În trecutul ăla mai apropiat au mai fost: CS Source, NFS II, HP și HP (2010), FIFA 2005-10, Cossacks: The art of war, Sim City 4, GTA SA.

Și un pic mai îndepărtat: toate jocurile MS-DOS ce incăpeau pe un CD și mai rămânea și câțiva mb.

Pe mine la GTA IV ma enerveaza ca si daca dau totul la minim,tot sacadat imi merge de cand am Win7.Cu XP,imi mergea cu tot la maxim...

Pe mine la GTA IV ma enerveaza ca si daca dau totul la minim,tot sacadat imi merge de cand am Win7.Cu XP,imi mergea cu tot la maxim...

NU ai o varianta piratata de windows destul de buna :). Eu am trecut pe 8 si am reusit sa scap de erorile pe care le aveam cu driverele, dezactivand MAINTENANCE din Action Center si apoi instalare drivere.

Revenind la GTA IV si expansiunile, mi se pare unjoc ce te rupe de realitate, dar in top ramane SA. Astept 5-ul.

O sa ma duc la un centru specializat ca deja imi apare chestia aia jos "The Windows is not original 7601" si sa vad daca se rezolva.

Un joc superb.

Are si 3 melodii de-ale lui Beck, dupa mine unul dintre cei mai buni muzicieni contemporani. Piesa "Cities" a si castigat la VGA -best song in games.

Si eu am jucat Skyrim iarna asta. Te captiveaza peisajele si te fac sa pierzi multa vreme descoperind cat mai mult din harta imensa.

Gameplay bun si poveste diversificata cu multe quest-uri secundare.

De curand am mai mai jucat Tomb Raider (2013) care are un gameplay superb si nu poti sa-l lasi pana nu-l termini.

Acum am inceput campania la Starcraft2 Heart of the swarm (daca primavara asta nu mai vine odata).

Nu stiu daca am mai vorbit despre acest joc dar oricum,daca am facut-o,acesta este un update:

http://www.miniclip.com/games/8-ball-pool-multiplayer/ro/

Chiar daca este un joc de pe miniclip.com,eu il joc de mult timp si il iubesc.Este foarte bun pentru cei carora le place biliardul,este foarte realist si se poate juca cu prietenii (este online).

Deci daca este vreun iubitor de biliard pe-aici,il astept sa jucam :).

Terminat SC2:HoS, întors la Diablo3, nu m-am plictisit încă! :)

Nitto legends... careva?

m-am reapucat si eu acum dupa 2 ani de inactivitate...

Tocmai ascult soundtrack-ul la The Witcher si The Witcher 2 si asa mi s-a facut o pofta de witcherit .......mmmmmmmmm...

L-am inceput sambata. E interesant, grafica buna spre foarte buna, destul de realist, un circuit unde poti sa-ti testezi toate masinile si sa-ti faci un clasament. O "chestie" nasoala: toate masinile derapeaza foarte usoara. Pana si Golf 6 FWD derapeaza si nu-ti trebuie viteza prea mare ca sa o faci sa danseze.