paunstefan

Interzis biciclete in parcuri

Recommended Posts

Corect...la cati caini vagabonzi sunt in curtea spitalului...e mai bine asa..plus ca mai sareau si unii pacienti sa muste...

E si asta o solutie.. interzici accesul vehiculelor pe 2 roti si lasi mandanezii, nu era mai simplu sa eliberezi locul de maidanezi?!

Altă aberație a unei *minți luminate cu lanterna*: în spitalul Obregia (cel de lângă Bagdasar) a fost interzis accesul vehiculelor cu 2 roți, indiferent dacă sunt biciclete, scutere sau motociclete. Mașinile pot intra fără probleme.

Bine ca targa are 4 roti :)

Bai, voi mergeti cu masina prin spital ? Aveti loc pe holurile alea? :-??

Nu stiu unde era potrivit sa postez dar am gasit topicul asta cu parcuri si biciclari... poate ca ar fi util un topic al obiectelor pierdute/gasite.

Ieri am gasit in parcul IOR un cablu antifurt; l-am inmanat unui domn de la paza, ce a spus ca-l va da la randu-i celor de la administratia lacului. De acolo, poate fi ridicat de pierzaretz, in baza cheii potrivite. Era un B'twin cu sistem de inchidere cu cheie, cablul fiind invelit intr-un plastic transparent.

9 lei, nu-i mare paguba :) Probabil posesorul are deja altul, sper ca mai bun ...

Nu stiu ce model era si cat a costat dar arata ca cel din poza de mai jos... care-i la 39lei. Chiar daca ar fi costat 1 leu, sa-i dam totusi omului optiunea de recuperare! Pe banii lui, el sa decida! :)

sp-5-cu-cheie.jpg

ca idee in UK bicicletele sunt interzise in parcuri! si vorbim de o tara de bike-ari adevarati!!!

la noi pe o alee de parc merge bicicleta, carutul, catelul, omul si copilul...

dar cum m-am obisnuit, pana moare cineva si atunci vom schimba si noi regulile astea cretine.

Nu se plimba nimeni in parc in UK pentru ca au pe unde merge, au piste, reguli. La noi e stilul balcanic, n-ai sa vezi.

ca idee in UK bicicletele sunt interzise in parcuri! si vorbim de o tara de bike-ari adevarati!!!

Aha...nu stiu daca umbla cainii cu covrigii in coada asa cum spui tu, dar in fine...o fi tara de "bike-ari" adevarati, cu zici tu.

In egala masura, ca o completare la raspunsul lui @@meridan , multe sunt interzise in parcuri in general, nu numai la ei.

Unde scrie ca in orice parc din Bucuresti esti invitat sa scuipi seminte oriunde, pe jos, pana faci covor?

Sunt pline toate. Nu mai vorbesc ce e mai nou prin parcul Politehnicii, unde ai mai avea pretentia ca eventuala studentime sa fie cu un pic mai mult bun simt.

Calci pe coji de zici ca e un covor de gandaci, asa-ti trosnesc sub talpi.

Dar nu ma mai mira de cand am auzit petreceri cu manele in caminele de la Electronica...e clar. Bine ca acum se intra si fara BAC, macar stim o treaba.  :(|)

Nici stil complet balcanic nu cred ca este. Mai degraba turcesc. 

In zonele sudice si sud-vestice ale Greciei (cele mai putin atinse de romani, turci, bulgari, etc.) am avut in repetate randuri ocazia sa pedalez MULT mai relaxat decat la noi. Si da, acolo fiecare merge in legea lui si evenimentele se succed in alt ritm, mult mai putin "crizat" decat la noi. 

Si nici claxoane nu mi-am luat in plina strada.

• Upvote 1