thesseus

Reglaj frane Formula RX

Recommended Posts

5 hours ago, BodoC said:

Cele roșii la Jagwire sunt sport semimetalice. Am avut, si mi-au placut foarte mult. Rezista mai mult decat originalele (shimano in cazul meu), forta de frânare excelentă. Le-am recomandat intotdeauna.
https://jagwire.com/products/brake-pads/disc-brake-pads?manufacturer=1232&series=1369&model=1370

Ah, mersi de link si info, nu as fi dat mai mult de 10e pe set, 12e e totusi decent. Am gasit si seriile pentru modelul cautat, singura problema este ca la cei din link nu au serie, deci nu stiu pentru ce tip de frana ar fi buni sau care model este din cele 5 prezentate de catre Jagwire pe site. Le-am dat un email acum sa vedem ce zic. 

DCA080 Sport Semi-Metallic

DCA081 Pro Semi-Metallic

DCA580 Pro Extreme Sintered

DCA780 Sport Organic

BWD780 Sport Organic (Bulk Box)

Pe Bike24 observ ca sunt doar cu 80, 22 si 63 in coada.

Teoretic as fi luat de la firma mama, dar nu au aia pe site. Vreau sa iau neaparat de la ei ca au ceva ce imi trebuie, altfel as comanda din alta parte.

Pe Bike24 selectezi ce compozitie de placuțe dorești să cumperi.

Codul DCA080 (cele roșii) este "Sport semimetalic" pentru Formula RX

2d0958f1451ac0ffff35fb4602ea2877.jpg

De la Bike24 cu ajutorul tau am observat ce trebuie sa iau de cand mi-ai scris prima data, insa este necesar sa fac comanda la ceilalati si nu stiu exact ce model e prezentat, desi in descriere apare RX. Drept urmare le-am dat un email sa ii intreb ce cod/model din cele 5 de mai sus este prezentat pe site-ul lor.

Intre timp am dat email si la Bike24 sa intreb daca aduc produsul cautat (au pe stoc, dar doar capacitate mare si nu am ce face cu ele), in speranta ca pot cumpara de la ei si sa nu imi mai bat capul cu astialalti de la Bikeinn.

l.e. nvm, comentariu la post vechi.