ovidiu

2012.15.12 - Cluj Winter Race

Recommended Posts

Cluj Winter Race 2012 – editia a 7-a

A venit timpul pentru o noua editie a Cluj Winter Race. Traditia continua si aceasta cursa incheie sezonul, cu a 7-a editie, pe data de 15 decembrie.

Din mai multe motive, organizatorul a decis relocarea concursului, in padurea Hoia, unde au fost organizate primele doua editii.

Traseul va fi mai scurt, undeva la 2 km, astfel ca un numar mai mare de ture este posibil, in functie de conditiile meteo.

Categoriile vor aceleasi ca si anul trecut, putin redenumite:

- HERO (baieti)

- FUN (baieti)

- SuperGirls (fete)

Inscrierile au inceput deja si sunt deschise pana in data de 10 decembrie. Ca si anul trecut, rugamintea ar fi sa va inscrieti doar daca sunteti siguri in mare masura ca doriti sa participati.

De asemenea se vor putea face inscrieri si la fata locului.

Inscrierile se pot face aici: http://clujraces.blo.../inscrieri.html

Programul weekendului va fi urmatorul:

Vineri, 14 Decembrie

14-18 Marcarea traseului, antrenamente

Sambata, 15 Decembrie

8:30-11:30 Inscrieri si preluarea numerelor de concurs (dupa aceasta ora NU se vor mai face inscrieri ! )

8:30-11:30 Antrenamente libere pe traseu

12:00 Start - FUN

13:15 Start - HERO + SuperGirls(sau la 15 minute dupa terminarea categoriei FUN)*

16:00 Premiere si tombola

20:00 After Party in EX Cafe & Bar - Prezenta obligatorie :-) (Calea Manastur 109)

*daca nu vor fi multi participant, atunci startul va fi la 12 pentru toate categoriile.

** acest program poate fi modificat pentru o desfasurare mai buna asa ca mai verificati din cand in cand noutatile.

Mai multe informatii gasiti pe blogul competitiei, si pe topicul de pe forum http://clujraces.blogspot.ro/.

Yes! credeam ca nu mai o sa ma parte de un concurs numai la primavara! m/. PREZENT!

*Nu o sa mai am parte de un concurs pana la primavara! :)

Scuze, eram obosit.

Diferenta intre hero si fun care este? numarul de ture?? Sa stiu ce sa bifez.

Salut,

Numarul de ture si nu numai. La categoria Hero sunt incurajati sa participe cei mai experimentati, pentru a nu se intrece cu cei de la fun, care se doresc a fi mai incepatori.

Eu ti-as recomanda Hero, decizia e ta pana la urma

Vlad

M-am inscris pe hero, clar. :D. Si la editia trecuta de cluju' pedaleaza, tot la avansati m-am inscris(acuma ca am o bicla ok pot incerca expertii)

Salutare,

Nu uitati de inscrieri. Acestea se pot face pana pe 10 decembrie.

Pe blog apare si traseul la zi.

Vlad

Azi am primit si modelul de trofeu cu care vom premia riderii de pe podium.

IMG_0239.JPG

Asa ca inscrieti-va si veniti la Cluj Winter Race 2012 ! 

• Upvote 1

Este trasat traseul???  sa ii dau o proba.

Am auzit eu un zvon sau vor fi ceva premii? :)

Ciprian

@ Tancul: Traseul nu e marcat, din mai multe motive printre care cel mai important ar fi faptul ca s-ar fura marcajele sau le-ar rupe, doar de amorul artei. Iti spun din proprie experienta. In mare traseul e curatat, ai trak-ul de GPS deci poate te descurci. Daca nu pe duminica sigur e curat.

@Ciprian: zvonurile circula repede. Am sa fac un scurt rezumat al premiilor.

Locurile 1 de la fiecare categorie vor primi 1 MP3 player oferit de catre Sonyhttp://www.sony.ro/product/playere-walkman-mp3/nwzw262b.cew

De asemenea 2 din aceleasi MP3 playere vor fi oferite la tombola! 

Cycle Passion ne-a dat trei calendare de 2013 - care vor fi oferite tot la tombola

Light-bikes.ro ne da niste discuri Ashima Airotor, suruburi colorate de disc, manusi de bike si alte echipamente - insa aici nu stim exact cum le vom imparti. 

In afara de asta maestrii de la Profinox ne-au creat trofeele pentru toti cei de pe podium, model prezentat mai sus.

Pe aceasta cale le multumesc din nou sponsorilor, si tuturor celor implicati. Chiar daca e din ce in ce mai greu financiar, nu ne dam batuti. Ne vedem pe 15 Decembrie la CLUJ WINTER RACE ! 

Abia astept! :)

Azi am fost si am mai curatat traseul. Din pacate, fara sa-l stii nu prea ajuta, datorita zapezii care a cazut, iar cu marcajul am explicat in postul anterior. Oricum se pare ca dupa 4 ani o sa avem din nou zapada :)

PS. inca ninge la cluj 

NEWS ALERT, ca la unele televiziuni  8-X , la Cluj sunt 20-25 de cm de zapada, si inca ninge binidităt. Se pare ca anul asta vom avea un Winter Race veritabil 

Superb, se poate face si o categore de schi, asa, pe ultimul moment. Cum era, dadeai cu schiurile de pietre?

Nu, e destulă zăpadă să poţi merge fără emoţii. Am făcut şi două coborâri - absolut niciun contact co solul de sub zăpadă.

Fratilor va urez succes si va acompaniez de aici  de departe la o tura prin zapada...-12 grade ...Vinul fiert sa va țina calzi.

Serus dragilor,

A mai trecut inca o editie. Vreau sa multumesc tuturor celor care au lopatat de zapada zilele trecute, voluntarilor de azi, sponsorilor: Sony, Light-bikes.ro, Cyclepassion.com si Profinox.ro, partenerilor media, inclusiv voua ciclism.ro dar mai ales participantilor !

Eu zic ca a fost o editie faina, cu zapada, si toate cele. Sper ca si voua v-a placut !

Revin zilele viitoare cu calasmanetul, poze si toate cele !

Duminica placuta si va multumesc inca odata,

Vlad

PS Maus, nici nu stii ce ai pierdut

Cateva poze AICI:

img3952e.jpg

Imi cer iertare daca nu am prins toti concurentii pentru ca meritau macar un instantaneu. Felicitari tuturor celor implicati!

• Upvote 2

A fost fain, pacat ca n-am putut sta pana la sfarsit (serviciu). Pun si eu link la poze - facute de Dezso Csaba (ii multumesc si lui): picasa

Si ce am scris eu, pe scurt.

• Upvote 2

A fost fain, pacat ca n-am putut sta pana la sfarsit (serviciu). Pun si eu link la poze - facute de Dezso Csaba (ii multumesc si lui): picasa

Si ce am scris eu, pe scurt.

Foarte frumoase pozele si toata actiunea !

Guest
This topic is now closed to further replies.