paunstefan

Poze cu bicicletele noastre!

Recommended Posts

Bogdane, nu ma intelege gresit, n-am nimic cu pedalele tale, doar ca sunt mai carcotas de felul meu :mrgreen:

Bogdane, nu ma intelege gresit, n-am nimic cu pedalele tale, doar ca sunt mai carcotas de felul meu :mrgreen:

stai linistit ... am continuat discutia mai mult ca o gluma sa vad ce mai zici :mrgreen:

foarte misto!!! s-o calaresti sanatos! si asteptam impresii de la acest full-suspension 29er. cred ca-i primul de la Specialized, nu? si, parca din ce-am mai citit de la ei, au o suspensie spate "desteapta".

"Iubita" mea, ce a suferit transformari fata de cand am luat-o de la ma-sa

[ATTACH]1756[/ATTACH]

Edited by Alpinman

bicicleta mea de muritor de rand :o Merida Matts SUB 40-V

Imagine postată

intre timp are alte pedale, cam ca alea controversate de pe bicicleta lui LiveForCycling si cauciucuri semi-slick Schwalbe CX Comp... cat despre pedalele din poza... sunt mai batrane decat mine :eek:

....si fetele lu' tata ! Bucuriile lu' tata ! :O)))))))

Scuze de poza, nu stiu cat se intelege e un Focus Fat Boy 2008. Intre timp am mai acesorizat-o.

[ATTACH]1781[/ATTACH]

Salut axe, cumva a doua poza este facuta in IOR la podul ala spre insulita de langa terenurile sintetice ?

cum zice si titlul initial am luat bicicleta in stare perfect functionala pe un milion.

Am avut de ales intre bike-ul asta si un First Bike. Pe bicicleta am schimbat de atunci furca(RST GILA TL),Jantele(single track-fata/rhyno lite-spate),pipa,frana disc(hayes MX2),saua(selle royal gel),deraiorul spate(deore XT) si cam atat.

Dupa un scurt calcul am realizat ca am investit in jur de 5 milioane(majoritatea pieselor fiind noi). First Bike-ul care mi-a atras atentia avea cam aceleasi caracteristici generale ca bicicleta care o am acum.....doar ca ducea o lipsa de calitate mai mare ca pretul care il cereau pe el.....si sa nu uit sa mentionez ca cereau pe el 6 milioane....

uite si bicla mea cu care stresez soferii...:D mai am de pus unele inbunatatiri si este gata de o coborare "Freeride/DH Bikes" terifianta.uuu

Ca sa faci downhill cu bicla aia trebuie sa schimbi cam toate piesele, inclusiv cadrul si furca.

Poti sa pastrezi saua.:D

Ii buna de DH...dar in momentul in care ai ajuns down cu ea, o lasi acolo si pleci in treaba ta:p

Pleci doar daca a venit salvarea, daca nu, mai astepti...

Mai glumeam:pstiu ca nu este de asa ceva dar tot am de schimbat la ea furca cu suspensie, discuri fata spate si asta include si butucii schimbati.Asa ca se mai apropie de realitate.

E ce sa-i faci daca imi place adrenalina;)

Mai da tot o sa fac o coborare de la Diham

Edited by Ovidiu

Si noi glumim, stai linistit.

Nu uita ,bicla ce o ai sub tine este cea mai buna, daca esti multumit de ea.

Salut. Bicicleta rosie din poza e Kettlerita mea (Kettler Alu Rad), cu care am facut in vara asta 1000 km pe sosea, prin paduri, pe drumuri forestiere, peste campuri si pe scânduri rupte.

O am de opt ani. M-am scufundat dupa ea in râul Aare, in Berna, cu costum de scafandru dry-suit, butelii si tot dichisul. Am "salvat-o" si de atunci e a mea.

Acum mai am o bicicleta, Cube Aim (Ţiţirişca), dar ea inca nu are o istorie a ei si nici fotografii; deocamdata are doar mansoane roz.

present love :) ... poze (calitate naspa :) - cu un amarat de 6020) facute astazi in herastrau.

• Upvote 1

present love :) ... poze (calitate naspa :) - cu un amarat de 6020) facute astazi in herastrau.

foarte frumoasa... s-o "calaresti" sanatos! :)

Salut. Bicicleta rosie din poza e Kettlerita mea (Kettler Alu Rad), cu care am facut in vara asta 1000 km pe sosea, prin paduri, pe drumuri forestiere, peste campuri si pe scânduri rupte.

O am de opt ani. M-am scufundat dupa ea in râul Aare, in Berna, cu costum de scafandru dry-suit, butelii si tot dichisul. Am "salvat-o" si de atunci e a mea.

frumoasa istorie miau miaule:cool: