paunstefan

Poze cu bicicletele noastre!

Recommended Posts

Pe furca scrie Tuning.Habar nu am daca e vreo firma sau nu,e tot ce am gasit intr-o zi de cautari prin Bucuresti.A costat mai nimic si e provizoriu pusa acolo.

Anvelopele sunt Continental SportContact.

@ Revolverz:mersi frumos,nu stiu cum sa o pun pe cantar sa o cantaresc si pe ce fel de cantar

@ gibex:mersi frumos:D

@ Revolverz:mersi frumos,nu stiu cum sa o pun pe cantar sa o cantaresc si pe ce fel de cantar

@ gibex:mersi frumos:D

Simplu. Te cantaresti pe tine fara bicicleta; pe urma te cantaresti pe tine cu bicicleta in brate.

@emu_von_art: Chiar nu am înțeles care-i faza, e o bicicletă cinstită. De unde nevoia de a lipi pe ea toate prostiile și a o transforma în circ pe două roți?

sincer..chiar toate prostiile nu le-am lipit...jantele o sa le skimb oricum , iar furca a fost urmatoarea personalizata...in rest e cum a fost...;) =))

e o problema ca am personalizat-o?:-S

Nu ma asteptam la astfel de raspuns. Jantele sunt mai OK decat pedalele. Daca mergi prin oras cu ea, gandeste-te sa treci pe SPD-uri. Dupa ce te obisnuiesti cu ele, treci pe SPD-uri si cand faci offroad.

Stickerele S-works sunt pe ea de la mama ei? Scuză-mi ignoranța, dar nu știam că sigla s-works apare pe modele entry level.

Sunteti belea, va legati prea mult de aspect. Poate el merge 100km/zi cu ea. E dreptul lui sa o tuneze cum vrea :)

:)

si chiar daca nu merge 100 de km pe zi, tot bicla lui e si poate se sa scrie pe ea orice.

oricum ar fi el merge pe ea si o foloseste, asa ca nu vad cu ce va incurca pe voi.

multe salutari.

Furia Alba in versiunea upgradata (adica bicicleta de toate zilele, (destul de) ieftina si (destul de) buna):

Imagine postată

Cadru Peugeot HLE Mangalloy de 58 din 1988, furca Peugeot, jante Altrix Spider 36h, butuc spate no-name pe filet, butuc fata Maillard, cauciucuri Rubena Flash 32-622 (cel din spate e uzat si urmeaza sa fie inlocuit), 7 pinioane pe filet Shimano, deraior spate Shimano Light Action cu rotite cu rulment Tacx, deraior fata Shimano SIS, pedalier Shimano 600 52-39, monobloc VP pe rulmenti, clesti frana Shimano Dura-Ace 7100, manete frana Dia-Compe 282, manete schimbator Shimano Tourney, cabluri & camasi BBB, pedale Shimano M520 (SPD) + platforme pentru pantofi normali.

Fata de cum era cand am luat-o... am schimbat manetele, clestii de frana, ghidonul, pedalele, jantele, monoblocul, rotitele de la deraiorul spate si saua. Plus consumabile gen saboti, cabluri, etc. Si in afara de janta spate, careia i-a cedat o capsa la un moment dat, cam toate upgrade-urile au fost "de moft", nu de nevoie.

Nu e nu stiu ce bicicleta, dar momentan e ceea ce-mi trebuie. Sau cel putin ce-mi trebuie si imi pot permite. Adica o bicicleta buna si in oras, si la ture pe drumuri nu tocmai bine asfaltate, care sa-si faca datoria si sa nu-mi faca surprize cand mi-e lumea mai draga. Si o bicicleta oarecum unica (prin Cluj mai sunt vreo 2 Peugeoturi care seamana cu a mea, una fiind SSP-ul lui Pac, insa model 1988 doar a mea :)). Si da, un pic de show-off cu stickerul ala cu LiveStrong 8-> (fanatismul meu pentru nenea Armstrong e evident, nu-i asa?)

Edited by vera
poza micsorata

Ca sa faci downhill cu bicla aia trebuie sa schimbi cam toate piesele, inclusiv cadrul si furca.

Poti sa pastrezi saua.:-@

totusi recomand sa o scoata si pe-aia ca e periculos pentru perpetuarea speciei

Gata,am transformat MTB-ul intr-un hibrid mai aplicat pentru sosea.Mie imi place...

Arata foarte misto, si mie imi place.

Acum or sa te intrebe toti de unde ai luat adaptorul ala pentru frana pe spate.