paunstefan

Poze cu bicicletele noastre!

Recommended Posts

Argumentul cum ca imi trebuie suspensii pentru ca sunt gropi nu se aplica pt Bucuresti.

On the topic, sa bag si eu o poza cu bicla

post-10090-0-69112600-1381079375_thumb.jpg

Mai, ai zis ca, unu la mana, in oras nu sunt gropi. Apoi zici ca "gropi mici" la tine in oras nu sunt. Poate sunt din alea mari.

Deci, asadar, prin urmare, intrebarea era: in ce oras locuiesti?

In domeniul bici vorbim despre gropi mici.. Alea mari le ocolesti si cu SUV-ul, daraminteri cu bicla. Dap, locuiesc intr-un oras fara gropi mici si , in consecinta, imi permit o bicla fara suspensii. Daca as trai intr-o localitate cu piatra cubica ne-reconditionata, cu strazi de beton gen drum strategic, cu caldaram din piatra de rau, cu asfalt de pe vreamea lui Ceasca, etc... atunci poate as lua in consideratie suspensiile. Chiar si la MTB, suspensiile isi arata valoarea mai mult pe coborari. La deal si la drum drept cam deranjeaza.

• Upvote 1

Prea multe amanunte. Sa modifici acolo, la profil.

• Upvote 1

Cum naiba sa pui porcariile alea de ochi de pisici pe roti si luminini si colpotei pe o bita de maraton, nici macar niste pedale spd nu are, nu cred ca bita asta prea vede actiune, si arata total aiurea cu asa ceva pe ea, iati bita de oras de frecat, macar stai mai linistitit ca nu tio fura careva, bling blingu asta nu are ce cauta in oras.

...niste fraieri care inca nu au aflat ca nu au ce cauta cu mtb in oras. sau sa inteleg regula ii valabila doar in Baia Mare?

IMG2.jpg

IMG_0039.JPG

IMG_0031.JPG

• Upvote 1

...si pentru cei  care isi dau cu parerea despre full suspension bike si au vazut doar in poze: ati auzit de  lockout? (si in mers se poate regla suspensia atat pe  fata cat si pe spate pana la transformarea bicicletei in una rigida). sau mai pe intelesul vostru, reglezi suspensia in functie de teren. 

Acuma scuza-i si tu, ca nu au avut rea intentie. Daca MTB FS e unica ta bicicleta si nu mai ai loc de alta, e de inteles. Si pune pozele la loc in galeria picasa, ca uite eu n-am apucat sa-ti vad bicicleta :) .

ok. prefer full suspension si o folosesc tot teren din mai multe motive, dar nu stiu ce deranjeaza asta.

• Upvote 1

Nu deranjează. Doar că un MTB FS nu cadrează ca bicla de oraş (de unde şi discrepanţa accesoriilor de oraş pe el). Arată ca o mică bestie pentru coclauri. De vreme ce e singura bicicletă, mi se pare acceptabil până la un punct. Este însă şi riscant, pentru că atrage privirile, deci trebuie să fii mereu cu ochii pe ea. Gata cu explicaţiile, hai cu pozele! :)

De ex ca si cum mi-as lua un Ferrari si i-as pune portbagaj pe acoperis. Si niste sacose de rafie :)

Nu judeca nimeni, treaba omului ce face cu ea. Da' tre' sa recunoastem, Crossmax SLR cu ochi de matza e o premiera ;))

• Upvote 2

Nu deranjează. Doar că un MTB FS nu cadrează ca bicla de oraş (de unde şi discrepanţa accesoriilor de oraş pe el). Arată ca o mică bestie pentru coclauri. De vreme ce e singura bicicletă, mi se pare acceptabil până la un punct. Este însă şi riscant, pentru că atrage privirile, deci trebuie să fii mereu co ochii pe ea. Gata cu explicaţiile, hai cu pozele! :)

da, sunt publice pe web. oricum mai sunt si alte mtb-uri pe aici care nu au spd si au catadioptri...acum ce sa fac? sa o duc in spate pana la marginea orasului pe unde ma dau. si asa am fost oprit de politie de doua ori.

Nu am spd-uri pe bicicleta mea (si nici nu voi avea niciodata)... Oare mai pot sa ies cu bicicleta pe strada?

Unii preferam (sau dupa posibilitati financiare) sa avem o bicicleta si nu mai multe. Oare nu ma pot duce la piata ca am MTB FS?

Take a break!

Nu judeca nimeni, treaba omului ce face cu ea. Da' tre' sa recunoastem, Crossmax SLR cu ochi de matza e o premiera ;))

si daca te uiti mai bine  ochii de mata sunt special facuti pentru spite aero.

Culmea am si eu bita de asta cu supensii blocabile, si crede-ma ca doar fata se blocheaza relativ  la socul ala, cel de pe spate e propedal doar.

Pentru oras e total inutil sa mergi cu asa ceva plus ca razi gume de munte aiurea, io asa ceva folosesc de city.

img0500os.jpg

As dori ca in continuare sa vedem numai poze cu bicicletele noastre si comentarii pertinente pe marginea lor, nu dispute sterile. Tot ce e offtopic din acest moment va fi sters.

Va multumesc anticipat!

• Upvote 1

Nu, este Zenium.

Mi-a placut coloristica mai mult ca la celelalte, singura diferenta este la echipare si foarte mica la cadre, dar ulterior facem upgrade.

Prin padurile patriei sambata trecuta.

jaag.jpg

• Upvote 1

Uite-o si pe a mea,Nu-i nu stiu ce  [reconditionata de mine,model din 90.]  da-si face treaba la sosea foarte bine.

1454457_624553717590614_513954751_n.jpg?

• Upvote 1