rapsohigh83

Ciclisti interesati de alte sporturi

Recommended Posts

Cum spune si titlul topicului sunt interesat sa fac si altceva decat sa invart pedala

In multe perioade ale anului nu se poate folosi bicicleta datorita vremii ( ploi,ninsori ),unor accidentari nedorite sau pur si simplu plictiselii si as dori sa cunosc si alte persoane amatoare de diverse sporturi de sezon sau nu

As prefera ceva intre biliard,alergari prin parc,tenis de masa sau fotbal ( la sala sau pe sintetic )

• Upvote 1

Trasul cu arcul, scufundarile (nu ca acum ar fi vremea prielnica pentru asa ceva...)

Daca ai deja experienta si rezistenta cardio in urma ciclismului, ai putea sa incerci alte sporturi de anduranta, cum ar alergat sau inot (ambele mai complexe decat par la prima vedere - si sensibil mai putin costisitoare decat ciclismul). La final poti sa le combini pe toate participand la triatloane.

Sau poti sa te concentrezi pe aspectele mai putin antrenate in urma ciclismului, cum ar fi forta, musculatura trenului superior pt. a nu exista diferenta exagerata intre trunchi-brate si picioare (adica tras de fiare cu cap, mai ales ca nu presupune decat abonamentul la sala).

Off: Degeaba sala daca nu bagi si suplimente si nu ai o nutritie corecta. (hai ca deja o dam in altele)

On: Eu sunt mare iubitor de snooker/biliard,tenis de masa si culturism.

Eu iarna mă concentrez pe înot şi alergare, plus sală dar doar pentru menţinere şi core, nu pentru masă.

Mai fac cu mare plăcere schi de tură şi pârtie - primul fiind un antrenament excelent pt ciclism.

Off: Degeaba sala daca nu bagi si suplimente si nu ai o nutritie corecta. (hai ca deja o dam in altele)

On: Eu sunt mare iubitor de snooker/biliard,tenis de masa si culturism.

Daca stii biliard ( in special bila 8 sau 9 ) esti invitatul meu maine dimineata la un club din zona Regie.

Nu stiu daca am voie sa-i dau numele

Cum spune si titlul topicului sunt interesat sa fac si altceva decat sa invart pedala

se pune si apasatul lor?

In principal tot ce inseamna roti (auto-moto-velo)

La care adaog ping-pong(am masa acasa) si biliard ocazional la acelasi club (cred) din zona regie:))

Multumesc celor care au raspuns insa mentionez ca nu vreau sa stiu ce alte sporturi s-ar mai putea  practica pe timp de iarna sau vreme rea

Sunt interesat sa cunosc si alti oameni pasionati de ciclism cu care sa practic sporturile enumerate mai sus,in speta biliard,fotbal,tenis de masa sau alergat prin parc

Bineinteles sa fie din Bucuresti

Poti incerca patinajul (viteza sau hokey), avand in vedere ca esti ciclist n-o sa-ti fie prea greu, se utilizeaza aproape aceleasi grupe musculare pt. ambele sporturi.

Succes.

n-am putut sa ma abtin m/ :D/ ^:)^  :))  :))  :))  :))  :))  :))  :))  :))  :))  ^:)^   :D/   m/

• Upvote 1

Idem :)) .

Du-te la sala si fa antrenamente cu TRX. Cauta pe youtube daca nu stii ce este. Nu e pentru masa si nu e nici ieftin. La noi la hotel de 5 stele e 500 de lei pe luna sau daca e grup familie sau ceva de genu e mai ieftin(ceva a 150 de persoana cred), nu stiu cum sunt preturile pe unde stai tu.

Patinajul este foarte recomandat in sezonul rece sau exercitii pentru musculatura trenului superior fara a baga suplimente cum recomanda un "sportiv" intr-un post anterior.

• Upvote 2

Daca stii biliard ( in special bila 8 sau 9 ) esti invitatul meu maine dimineata la un club din zona Regie.

Nu stiu daca am voie sa-i dau numele

Eu deobicei joc cu prietenii,cand avem timp,in Sun Plaza (mai exact intr-un club de-acolo,incepe cu O).Maine am niste treaba cu parintii (facut brad,cumparat multe multe prostii de Craciun respectiv cadou ca de,vine Mosu') dar ramane valabila "ieseala" :).

Ma repet pentru ultima data,nu vreau sa stiu alternative ale ciclismului in perioada rece a anului

VREAU sa joc fotbal,biliard,tenis de masa sau alergare cu alti bucuresteni...ce e asa de greu de inteles?

Ok Madaline,ma anunti cand ai timp

Hai la alergare pe banda in sala, la un club ieftinut din zona Regie.

App.,se pune si kartingul ca sport?

Daca da,la asta ma bag la orice ora din zi si noapte :P.

Nu nu,sunt si piste in interior.De exemplu,in Grand Arena este o pista interioara de 500 m.

Asa da,la un tenis de masa m-as baga si eu,nu am mai jucat de ceva vreme.

Hai la alergare pe banda in sala, la un club ieftinut din zona Regie.

Horatiu,sunt interesat. Da-mi mai multe detalii. As vrea sa alerg dar n-am cu cine. Tu cand ai vrea ?

Mie imi place sa alerg in parc in Politehnica,intrare dinspre Regie insa as putea sa merg si in alte parcuri bucurestene

Astazi merg cu Eddy the Canibal la un biliard in zona Regie la 10,30

Ma repet pentru ultima data,nu vreau sa stiu alternative ale ciclismului in perioada rece a anului

VREAU sa joc fotbal,biliard,tenis de masa sau alergare cu alti bucuresteni...ce e asa de greu de inteles?

Ok Madaline,ma anunti cand ai timp

Ce nu intelege-ti?????nu il suparati,musca rau:))))))

Iarna, fac mai des exercitii de intretinere a musculaturii ( THX). Alergatul si sala le-am facut pe langa bicicleta mai tot timpul. Acum mai nou m-am apucat de inot si de ski ( cross country classic). La astea doua sunt incepator si inca nu am tehnica suficienta sa zic ca le fac bine. ( cu antrenament si perseverenta o sa le stapanesc in curand ;) )