Freelancer

Thassos MTB 2013

Recommended Posts

Eu in septembrie anul trecut am mers prin Zlatograd si drumul a fost ok. Intradevar se merge pe o anumita portiune dupa vama dintre Bulgaria si Grecia pe un drum cu serpentine unde daca intalnesti masini din sens opus trebuie sa reduci viteza, dar in rest drumul foarte bun si liber.

Pentru weekendul petrecute acolo se organizeaza ceva seri de hidratare, sau iesiri in recunoasterea traseului, tinand cont de numarul mare de romani participanti?

Pentru weekendul petrecute acolo se organizeaza ceva seri de hidratare, sau iesiri in recunoasterea traseului, tinand cont de numarul mare de romani participanti?

Serile de hidratare sunt pe terasa in fiecare seara (au o singura terasa in Thassos). Despre reconoasterea traseului vorbeste cu Maus ca doar el colinda muntii cand ceilati se hidrateaza la umbra :)

Suna bine asta cu terasa :drinking:

Iar de vorbit cu Maus probabil tot la terasa o voi face, deoarece e cam greu pt sa-i tin roata...   

Sau pe plaja ,la soare - astai pofta mea ,sa ma prajesc vreo 2 zile ca belferul la soare ...Eventula o baie mica in marea egee .

Clar ca se face si baie in mare, chiar daca apoi mo-i trata cu uzo sau palinca.

Eu mi-am pregatit deja papucii de baie, ca anul trecut in a doua zi de concediu am calcat 2 arici si a fost mirific, ultimul ac am reusit sa-l scot cam dupa o luna de la intoarcerea in tara :)

cine nu are cu ce sa isi transporte bici  pana in thassos il pot ajuta .eu merg cu un logan papuc unde incap muuulte bici. nu percep nici un cost pentru asta.

plecarea o sa fie in seara de 24.04.2013 din slatina catre pitesti ,bucuresti,giurgiu.

• Upvote 2

Clar ca se face si baie in mare, chiar daca apoi mo-i trata cu uzo sau palinca.

Eu mi-am pregatit deja papucii de baie, ca anul trecut in a doua zi de concediu am calcat 2 arici si a fost mirific, ultimul ac am reusit sa-l scot cam dupa o luna de la intoarcerea in tara :)

Eu as zice sa bei palinca inainte, ca sa-ti faci curaj, L-)  e rece apa in perioada asta!

Mersi de informare, da cred ca puteai sa faci un efort sa te abtii de la L-), atat timp cat nu ne cunoastem.

Mersi de informare, da cred ca puteai sa faci un efort sa te abtii de la L-), atat timp cat nu ne cunoastem.

Scuze!

O întrebare (off-topic)

emoticonul acesta e jignitor/ofensator?  L-)

later edit: ups, am aflat. am dat sărci pe guagăl. 

hmmmm...

înseamnă că foloseam greșit  ^:)^ (cică e "not worthy"... )

Tot off-topic : Mie-mi da "Loser"...  :-

Vez' dacă nu citești? ;)

zisei c-am aflat.

la leităr edit...

@ Ogar, nu e bai :)

@Mac eu stiu ca e "Loser" , de acolo vine si prescurtarea "L - )"

On: Baietii pregatesc traseul, vremea sa anunta buna asa ca eu unul abea astept sa ajung vineri la o pedala si apoi la taverna :)

Traseul se pare ca e ok, vremea la fel....ne vedem in Thassos! Drum bun! Apropo...mai merge cineva pe Sofia? Eu plec in jur de Ora 2 din Brasov, 4 din Buc. Toate bune!

M-am uitat si eu pe prognoza meteo si am vazut ca se anunta vreme impecabila si sper sa fie totul in regula. O sa plecam in seara asta , cred ca la ora 19.00-20.00 din Slatina. Traseul nostru va fi pe Giurgiu-Sofia si cred ca vom intra pe la Kavala. 

noi plecam joi seara din bucuresti, in jur de ora 22.00

Eu o sa merg pe urmatorul traseu, cu plecare vineri intre 01:00 si 03:00 din Bucuresti :

trseuthassos.jpg

Se pare ca de vineri seara o sa inceapa sedintele tehnice de la terasa :D, tinand cont ca majoritatea ajung de vineri ...

• Upvote 1

eu plec vineri in jur de ora 4.00, tot pe traseul de mai sus

sper sa prindem feribotul de 14.15 din Keramoti, dar daca pierdem mai mult pe drum, ne suim in cel de 17.15

seara pe terasa..evindent!  m/

Gata...m-am hotarat si eu la traseu: Bucuresti - Ruse – Veliko Turnovo – Gurkovo – Stara Zagora – Haskovo – Harmanli – Svilengrad – Orestiada – Sufli – Komotini – Xanthi – Keramoti

Drumuri bune si sa ne vedem sanatosi in Thassos!

Gata...m-am hotarat si eu la traseu: Bucuresti - Ruse – Veliko Turnovo – Gurkovo – Stara Zagora – Haskovo – Harmanli – Svilengrad – Orestiada – Sufli – Komotini – Xanthi – Keramoti

Drumuri bune si sa ne vedem sanatosi in Thassos!

Si eu tot pe aici voi merge, are niste rampe traseul asta, asa ca am pus la calcul un litru de benzina in plus, la suta de km, cel putin! In rest este ok!

La Ultra Challenge numar 7 romani din toti cei 26 (3 in primii 10, conform pozei cu clasamentul postata pe fb de UrsP2Roti). A castigat nea Cleppe, cu Maus pe 2  =D>

Cleppe nu să pune. E un fel de Lance. Se duopează. Face el ceva.

Deci adevăratul câștigător e mausu ;)

Bai daca Cleppe nu se pune atunci eu am iesit pe locul 3 la cursa de 178 km.  =:)

Sa curga berea....

Lasand gluma la o parte a fost uun traseu pe cinste...

Peste 5000  m de urcari si coborari pe bolovani a fost de vis.

Din pacate se pare ca organizatorii abandoneaza concursul ULTRA incepand cu anul viitor....