ovidiu

2013.07.13 - King of the Mountain - Sibiu - Recomandat Ciclism.ro

Recommended Posts

O zi excelenta de pedalat, loc 20 off-road dupa o prima urcare pe sosea "for fun" sau pot sa zic "de incalzire", pana anul viitor ma declar multumit :)

Deci tu erai cu quadcopterul, poate ne vedem la Sanpetru la adunarea aeromodelistilor

Multi fotografi,putine poze :( Primii 10-20  nici nu I-am vazut in vreo poza

Multi fotografi,putine poze :( Primii 10-20  nici nu I-am vazut in vreo poza

Cred ca foarte putini din cei prezenti acolo sunt membrii ai comunitatii ciclism.ro

Stiu ca era Ioana cu inca o fata pe partea dreapta a drumului si ii poza pe cei ce urcau spre Paltinis dar inca n-au aparut acele poze

Interesanta urcarea de la Paltinis cat si intampinarea Turului Ciclist al Sibiului.

Si pentru cei nerabdatori, cateva poze si de la noi :D

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.599243140097403.1073741858.284677011554019&type=1

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.599265053428545.1073741859.284677011554019&type=3

• Upvote 5

Frumoase foc pozele!

a fost cineva atent la coborare de pe paltinis cu cat sa dat? eu nu am reusit sa depasest 70.03km/h si a doua zi am fost pe trans pe care l-am gafait in 2 ore si ceva si l-am coborat in 27 de min, dar nu am depasit 68,6km/h, din cauza asfaltului rupt.

Cam asa cobori si paltinisul, cel mai bine poti sa-i dai chiar la inceputul coborarii, pe ultime portiune de urcare dupa fals platul de la final

Clipul e smecher mi-a placut si il apreciez pe cel care l-a facut. Si pozele, dar n-am apucat sa le vad toate . Da la Paltinis pe primii km de asfalt bun poti depasi 72 daca pedalezi in rest nu se merita sa risti. Pe Transfagarasan nici atat. Tot Transalpina ramane de referinta ca viteza maxima.

Cat despre KotM a fost fain atat ca seara am ratat concursul KotB - dormeam. Mi-ar fii placut sa vad profesionistii la treaba :P

Multumim. Chiar ma intrebam ce s-a intamplat cu ele - credeam ca ti s-a voalat filmul.

Au fost doar un concediu si o delegatie intre. Timp in care am vrut o pauza de la poze :).

Dar am revenit cu forte proaspete :)

• Upvote 4

Guest
This topic is now closed to further replies.