ovidiu

2013.04.06 - Gârboavele XC - Galați - Recomandat Ciclism.ro

Recommended Posts

noroiy.jpg

deci nu asa o sa arate?

Sa ziceti daca nu mai vrea careva sa concureze, ca unii din Galateni am lasat locuri libere sa nu tipe lumea "baga-ma si pe mine", iar acum numai nazuri vad...

ntz ntz ntz.. ce oameni dom'le, ce oameni!! :))

Acum serios vorbind, NU sunt sanse de asa ceva... nu mai sunt drumurile "comunale" de pamant galben de pe langa padure de la prima editie, ca si anul trecut, tot concursul este IN padure...

Dixtractie placuta! eu o sa vin sa fac galerie si la berea care o da Muti din belsug :P

Pai asta era in padure, Comana (e drept ca nu sunt portiuni ca asta din poza pe traseu). Eu tot mi-am cumparat un Dirty Dan (ca de KOT, in imagine, nu mi-a placut, o fi fost prea mare, adica m-am simtit ca la PE 2011, cu High Roller de 2.35 :) ) 

Haidi bre ,ca nu dreacu asa de negru...Si la Paparis roubaix  se chinuie ăia sa asfalteze  cubica ....

• Upvote 1

Dupa cum arata prognoza meteo la Galati  acum ar trebui sa fie soare inclusiv maine la ora startului + cele 20 de grade promise de Busu :) si mult soare. Avem toate sansele sa pedalam fara prea mult noroi.

• Upvote 1

Gata cu ploaia. Gata cu ceata. Acum e numai soare. O sa fie soare si la noapte, doar doar se va usca putin traseul. Am eliberat toate animalele salbatice de la Gradina Zoo din apropiere pe traseu, asa ca veti grija pe unde pedalati.

• Upvote 1

Bagati repede niste elicoptere sa zvante traseul. :)))

Ce vă mai place să vă plângeți ... Dragostea si vremea nu se pot cumpara cu bani. Sexul cu bani ,e ca mersul pe bicla pe velodrom acoperit... :)

• Upvote 2

deci pun meduzele au ba? :))))

Muti, Maus, distribuiala pachetelor incepe la 8:30, in curtea celebra. Intrebarea e la ca ora se termina de distribuit? ca vorba aia: venim de departeeee... :) Startul e la 11, deci impartiti bunataturile si voi pana pe la 10:30 asa? :D 

Gata cu ploaia. Gata cu ceata. Acum e numai soare. O sa fie soare si la noapte, doar doar se va usca putin traseul. Am eliberat toate animalele salbatice de la Gradina Zoo din apropiere pe traseu, asa ca veti grija pe unde pedalati.

perfect, dar ma dati intr-o parte si spinii  ca de altfel tre sa torn un litru de gel la cauciuc:)

photojpgg.jpg

ca sa nu zica organizatorii ca am trezit ganduri negre participantilor (ca urasc asta). am rezolvat problema, vin :)

photojpgg.jpg

ca sa nu zica organizatorii ca am trezit ganduri negre participantilor (ca urasc asta). am rezolvat problema, vin :)

faine roti , nu le donezi ?? :)) :-

Nu ploua deloc, este chiar soare(pe undeva pe planeta).

:)

• Upvote 1

MBZ-ule, sa-ti traiasca budinca! :))) Restul e can-can! :))

A fost perfect. Si putin noroi ca sa iesim bine in poze, vreme exelenta, atmosfera placuta, paste foarte bune si un pahar de bere, multi fotografi pe traseu . In afara de primul tur cand pe jgheab a fost mult noroi, in rest traseul a fost excelent. Cine nu a venit din cauza vremii a pierdut.

Felicitari organizatorilor.

Sa ne vedem cu bine la anul !

Si multumiri lui abuwz pentru transport si companie!

• Upvote 1

Cei de la Chisinau au ajuns acasa. 

Multumim pentru organizare, traseu si timp perfect.   Apropo, nu v-a plouat podiumul? Am plecat mai devreme dar am  vazut niste  nori rai de tot veneau spre voi.

• Upvote 1

Excelent totul,de la vreme,la traseu,bere,paste,etc. !

Muti,mare om,mare caracter!!! Boier moldovean ! Din partea partea Drink Team numai bine!

• Upvote 1

Felicitari organizatorilor. Este prima data cand vin la Garboavele si prima data cand vin la un concurs XC. M-a lesinat. In tura a-3a am avut blocaj muscular de nu mai puteam sa stau nici in picioare. A trebuit sa ma asez pana a venit un baiat (caruia ii multumesc inca o data) si mi-a dat niste ciocolatele. M-a pus putin pe picioare, insa dupa vreo 3 km mi s-a intamplat din nou. Arbitrii ma sfatuiau sa renunt, insa am tinut mortis sa trec linia de finish. Multumesc Garboavele pentru gazduire. Totul a fost ireprosabil. Mai putin lipsa unor scari rulante pe unele locuri.

PS: la afisarea rezultatelor, am fost trecut doar cu 2 ture, desi am trecut de 3 ori linia de finish. Imi scapa ceva din regulament?

Intr-adevar, asa cum zice si fratele Mihnea, traseu super, noroi foarte prietenos, organizare excelenta si bere din belsug. Organizatorii s-au dovedit si de aceasta data a fi la inaltime.Felicitari pentru aceasta editie reusita.

• Upvote 1