Sign in to follow this  
ciclism

TRIADA MTB continua cu o nouă serie de evenimente în 2013

Recommended Posts

Triada MTB, serie de evenimente organizate de clubul Procycling, se va organiza și în 2013. Am fost informați de organizatori că vor exista mai multe schimbări în regulament dar că evenimentele se vor desfășura pe aceeași structură ca și în 2013. Ce noutăți va aduce TRIADA 2013: Separarea în doua categorii mari de concurs: Amatori [...]

Citește articolul în întregime

Interesant, o triada in patru acte ... dar si mai interesant mi se pare cum se va suprapune etapa de la Brasov cu CN de sosea si nu va mai merge nimeni la Izvorul Muresului ... oricum toti sportivii legitimati vor fi suspendati pana atunci.

Asteptam cu nerabdare. Succes!

Ma bucur ca se pastreaza Triada si anul asta. Trofeul din 2012 e preferatul meu.

Speram insa ca in 2013 concursul sa cuprinda mai multe locatii, nu mai putine. Merg combinate mai multe zone ale tarii. De ce ati renuntat la Targoviste?

Da, Targoviste avea un traseu foarte frumos. Ar fi pacat sa nu se mai organizeze si acolo.

Targoviste era un traseu frumos, dar nu se ridica ca nivel de tehnicitate de Brasov si dificultate Sibiu. Era nevoie de Platinis, eu am vrut sa merg anul trecut acolo, dar erau campionate nationale, doar pt legitimati, sau foarte avansati. Cred ca e o idee buna introducerea traseului, aduce provocari tehnice.

Triada se vrea ceva cu care sa te mandresti , ca ai terminat cele 4 curse. Si-o sa insemne ceva, pentru ca fiecare e dificila in felul ei.

Asteptam detaliile cat mai curand, ca sa stim cum ne facem planul de bataie si programa week-end-urile romantice alaturi de sotii :)).

• Upvote 4

Se pare ca deja o sa avem 3 weekend-uri romantice in Sibiu : 2 Triade si 1 Kom :P,

Sa  vedem acum cate vor rezista si sotiile/prietenele ;)

• Upvote 2

Suna foarte bine noua formula si cred ca va rezolva o parte din discutiile inevitabile "elite vs. amatori" care se nasc la fiecare maraton.

Pacat ca s-a renuntat la Targoviste, chiar daca erau trasee mai usoare fata de Brasov si Sibiu, faptul ca era plasat la inceputul sezonului il facea un maraton bun de incalzire. In fine, dealurile tot acolo sunt :)

• Upvote 1