ovidiu

12-14.07.2013 - Întâlnirea Ciclism.ro

Recommended Posts

Întâlnirea Ciclism.ro – întâlnirea anuala a cicliștilor organizată de www.ciclism.ro a ajuns la a VI-a ediție.

Întâlnirea Ciclism.ro nu este concurs, este o întâlnire amicala a iubitorilor de biciclete, care după 5 ani în care s-a desfășurat pe Transfăgărasan se mută pe binecunoscuta urcare spre Păltiniș. Aceasta modificare se datorează faptului că Transfăgărășanul va intra in reabilitare în acest an.trans.gif

Nu contează ce bicicletă aveți, important este să veniți alături de noi în acest weekend. Vă așteptăm cu familii, copii, prieteni și biciclete.

Întâlnirea Ciclism.ro 2013 va fi organizată în același timp cu Turul Ciclist al Sibiului și cu evenimentul King of the Mountain. Suntem siguri că o să petrecem un weekend superb împreună, la poalele uneia dintre cele mai frumoase cățărări din Romania.

Perioada: 12 – 14 Iulie 2013

Locatia: Poiana de după Cabana Curmătură, poiană unde începând cu joi seara o să fie amplasat steagul "ciclism.ro".

Cazarea: se poate face fie la pensiunile din Rășinari și împrejurimi fie la cort în zona de întâlnire.

Program Sâmbătă 13.Iulie 2013
Ora 09:45 Poza de grup
Ora 10:00 Start urcare spre Păltiniș.
Ora 20:00 Foc de tabara, bere, mici, veselie și voie bună

• Upvote 9

Buna idee, dar sigur va fi muuult mai putina lume. Eu oricum deja mi-am rezervat un loc >-)

Nu știu dacă o să fie mult mai puțină lume. Întâlnirea este o ocazie de a ne vedea odată pe an în număr cât mai mare.

Până la urmă nu contează numărul persoanelor, este important să ne simțim bine alături de cei care au aceeași pasiune, bicicleta.

...]este important să ne simțim bine alături de cei care au aceeași pasiune, bicicleta.

Pentru asta putem inchiria si un bordel de biciclete ;))

• Upvote 1

...si schimbari majore...

Vrei să dai jos conducerea ciclism.ro și nu ai adepți? :)

clar nu... eu vroiam sa lovesc mai departe :) , piste de ciclism, mai punte masini in orase, ... etc. stit voi foarte bine nu trebuie sa va mai zic eu.

Sunt de parere ca o intalnire ciclism.ro cu 100.000 de participanti nu v-a schimba absolut nimic fata de una cu 300 participanti. Nu asta e scopul intalnirii! Daca vrei sa schimbi ceva din ceea ce ai spus tu ia legatura cu ombun :)

• Upvote 1

Eu îmi mențin părerea, vrea să vină cât mai multă lume să facă o mică răscoală și Ovidiu să fie nevoit să ia elicopterul să scape de popor :))

manipularea maselor este o arta pe care eu unul nu o stapanesc, poate pana atunci ma voi specializa si in asta. HAI ROMANIA 

De data asta sa fie cu bani berea - simbolic! pentru a plati ulterior o masina sa preia gunoaiele. zic si eu...

Buna idee, dar sigur va fi muuult mai putina lume.

Nu inteleg, de ce va fi mult mai putina lume???

Eu cred ca va fi destul de multa, deoarece e si Turul SIbiului si concursul KOM in acelasi timp si spatiu.

Se poate pune si o harta cum putem ajunge ? Spre rusinea mea nu stiu unde este cabana Curmatura si as vrea sa vin si eu sa vad minunea :)

De data asta sa fie cu bani berea - simbolic! pentru a plati ulterior o masina sa preia gunoaiele. zic si eu...

Pobabil vom pune o taxă pentru gunoi. Anul trecut au fost 4 m3 de gunoaie.

@goitta

teoretic în primăvara asta. Practic nu se știe. Lucrarea a fost licitată, există constructor și contractul este semnat. Faza este că lucrarea este condiționată de alocările bugetare și noul guvern poate avea o altă gândire și poate decide să nu finanțeze nimic.

• Upvote 1

Pobabil vom pune o taxă pentru gunoi. Anul trecut au fost 4 m3 de gunoaie.

@goitta

teoretic în primăvara asta. Practic nu se știe. Lucrarea a fost licitată, există constructor și contractul este semnat. Faza este că lucrarea este condiționată de alocările bugetare și noul guvern poate avea o altă gândire și poate decide să nu finanțeze nimic.

Aha. Ma gandeam ca poate mai prindem macar un 1 mai. Anu' trecut am prins cea mai misto vreme, ever! Nici vara n-a fost asa senin si calm. Ok si varianta cu Paltinis - sanatosi sa fim si vom fi prezenti!

Daca unii se plangeau ca pe Transfagarasan este Golgota ciclistilor sa vedem ce vor spune dupa ce vor urca Paltinisul

Stiu ca se urca de placere insa daca n-ai raport potrivit,e durere oricum

• Upvote 1

daca ma duci pana in sibiu te duc eu pana la Curmatura

Ok, s-a făcut.

E bine ca nu s-a suprapus cu concertul lui Ramstein (parca) ca si-a anuntat prezenta si nevasta-mea. asa ca atentie sporita, va rog.

Adica: ascundeti berea si nu va eschivati in masteri sefi ca va da cu lingura peste degete.

Se va lucra la tot Transfagarasanul sau doar la partea nordica?

Vama Cucului-Balea Cascadă - Bâlea Lac va fi traseul reabilitat (dacă se începe lucru)