ovidiu

12-14.07.2013 - Întâlnirea Ciclism.ro

Recommended Posts

urmaresti 100 de postari?

• Upvote 3

Ma gandesc sa vin pana la urma pe cursiera, din moment ce-i pe sosea... doar mut spd-urile de pe mtb pe cursiera. Eventual de acolo sa vin pe bicicleta la Cluj.

Imi poate explica cineva care e planul cu urcarea de la Paltinis in aceeasi zi cu turul ciclist al Sibiului cu finalul tot la Paltinis?

Etapa 2: sâmbătă 13 iulie – 183 km: Sibiu – Șelimbăr – Veștem – Bradu, Avrig – Ucea de Jos – Orașul Victoria – Drăguș – Sâmbăta de Sus – Lisa – Voila – Arpașu de Jos – Avrig – Veștem – Cisnădie – Cisnădioara – Rășinari – Păltiniș (1450 m altitudine) (vezi harta traseului lahttp://www.ciclism.sibiu.ro/3/index.html).

• 13 iulie: urcarea la Păltiniş începând de la Curmătura Ştezii până în Păltiniş la intersecţia cu drumul de Şanta (între orele 14.00 şi 16.00). Atenţie! – Înainte de concurs  pe acest traseu va avea loc şi competiţia ciclistă King and Queen  of  the Mountain şi King and Queen of the Off-road ( pe drumul spre Şanta). Toţi cei care au urcat pe traseu sunt obligaţi să găsească un loc de parcare în afara carosabilului astfel încât să nu împiedice cursele.

Planul este simplu, cei care vin la întâlnire și vor să urce la plimbare participă la plimbarea cu startul de la ora 10.00. Dacă vor vor rămâne la Păltiniș sau pot veni în tabăra de la bază și pot urca cu mașina.

Cei care participă la KOM sau KOO vor lua startul la ora 13.00 și vor rămâne la sosire, la fel ca anul trecut, ca să îi întâmpinăm pe cei din tur.

Seara bem berea:)

Cred ca inteleg.

Ce se intampla cu cei care nu ajung inapoi pana se da startul pentru KOM SAU KOO?

Cam pe la ce ora se estimeaza ca vor incepe sa soseasca la Paltinis cei din Tur? Estimare grosiera.

Dacă sunt pe traseu așteaptă până când trec cei din tur și o iau din nou la vale. Organizatorii estimează că sosirea va fi undeva pe la ora 16.00.

Dacă se pleacă la ora 10.00 si dacă urci pe jos, tot ai timp să bei o bere sus și să cobori până la ora 16.00.

Pentru detalii referitoare la tur accesează http://www.ciclism.sibiu.ro/

Pentru mine nu imi fac probleme dar anul asta sper sa urc cu companie asa incat nu stiu cat va dura sa urcam 20 km cu panta medie de 4 si ceva.

Pana la urma inteleg ca KOM si KOO e fiecare se descurca cum poate.

Oricum cred ca va fi foarte frumos si cred ca vom astepta si noi sa vedem sosirea turului.

Ptiu drace, iar scoți la interval tricoul ăla cu six pack?

1,3 secunde la o halbă de bere poate!

Apropo, și anul ăsta se pun la bătaie 4 butoaie. Anul trecut cu greu am reușit să le învingem așa că sunt curios ce se va întâmpla anul acesta.

mda. Iar or sa aibe colegii de pahar cu ce sa se bata si sa se planga ca trebuie sa astepte prea mult dupa bere

Abia astept sa vin la intalnirea ciclism.ro. Sper sa fie la fel de frumos ca si in anii precedenti chiar daca locul ales este nou pentru mine

Dacă sunt pe traseu așteaptă până când trec cei din tur și o iau din nou la vale. Organizatorii estimează că sosirea va fi undeva pe la ora 16.00.

Dacă se pleacă la ora 10.00 si dacă urci pe jos, tot ai timp să bei o bere sus și să cobori până la ora 16.00.

Pentru detalii referitoare la tur accesează http://www.ciclism.sibiu.ro/

Pe site-ul Turului Ciclist al Sibiului este scris ca sosirea la Paltinis va fi intre 18:22 si 19:24 (http://www.ciclism.sibiu.ro/3/index.html#)

S-a stabilit cumva alt program si s-a mutat sosirea la 16.00? Aveti idee daca il vor publica pe site-ul Turului?

Sunt interesat deoarece vreau sa stiu cum voi proceda, pentru ca dimineata vreau sa urc cu fata mea la Intalnire si apoi singur la KOM. Si as vrea sa stiu ce timp de manevra am.

Cat despre celelalte etape ale Turului, mi-am planificat diverse activitati pe bicicleta si as vrea sa stiu cum se vor modifica...

Multumesc.

Da, au fost modificate orele. Sosirile vor fi intre orele 16:00-16:30.

Probabil in acest weekend va fi actualizat si site-ul.

Bre, da io unde-s???

La Suceava cu tandemul :)

• Upvote 2

Tu ești oaia aia țanțoșă care stă în primul rând :)

• Upvote 1