gexe

Cu bicicleta la mare 2013

Recommended Posts

Gata! Ne-am decis, cu ajutorul vostru! Anul asta mergem la mare in 27-28 aprilie. Duminica de Florii!

Traseul e cel de anul trecut:

Prima zi: Bucuresti - Lehliu - Slobozia. Dormim in Amara (cu serbarea obisnuita de la hotel!).

A doua zi: Slobozia - Giurgeni - Harsova - Navodari. 

Vom avea un pachet cu cazare in Amara si intoarcere duminica seara cu autocarul + TIR-uri pentru biciclete, ca si anul trecut. Vom comunica in circa 2 saptamani pretul pachetului. Urmariti aici si in ProSport.

Sau si mai bine, va invit sa va inscrieti pe mail. Revin la fiecare cu detalii organizatorice. Pentru cei noi, recomand sa se inceapa antrenamentul la sala de pe acum!

Dati de veste. 

Cu drag, Lucian Mindruta

Inscrieri la ciclism@m.ro

Facebook

• Upvote 3

M-am înscris si eu, care este data limita pana când se poate plăti?

Merge fiecare cum poate, oricum sunt autocare de recuperat, eu am fost anul trecut, media a fost de 16-17 km pe ora, merg si anul asta. 

@ nicuvasile2008

Se pleaca gramada iar pe parcurs se formeaza mai multe grupuri in functie de pregatirea fiecaruia. Viteza de rulare in general la ultimii ajunsi este de 18-20km/h dar depinde si de directia vantului :)

Am fost anul trecut, a fost superb! Din pacate, nu mai ajung anul asta, deoarece particip la un maraton in Cluj.

Care e ritmul in care se merge? Eu am cursiera - nu merg insa "racheta", dar nici melc, si as vrea sa stiu daca ma "incadrez".

Ritmul e ușor irelevant în tura asta, oricum nu trece de 20-22 la oră. Eu am fost de două ori și din ce spun alții, întotdeauna e așa. Bate vânt din față. Una e să mergi cu 20 prin oraș, alta e să mergi cu 16 în câmp deschis cu vânt din față. E o tură foarte solicitantă pentru cei care sunt la jumătate, între profi și amatori, însă te asigur că poate fi făcută cam de oricine. Refuz să cred că cineva cu o cursieră nu va ajunge la mare în două zile. Nu-ți fă griji că n-o să ajungi, dar nu neglija antrenamentul de dinaintea turei. Asta poate face diferența între a ajunge și a pica lat sau a ajunge și a putea să te bucuri de finshul de pe plajă. 

Cei mai nehotarati care nu prind loc din tmp sau cei mai scartari se pot alatura cortegiului? Fara sa nu beneficieze de nici unul din servicii desigur.

Merg si eu cu inca 3 prieteni, ne-am inscris deja si am si platit.  :)

Pana la urma unde ne inscriem? ... Cat costa? .... Unde obtinem mai multe date suplimentare? Telefon ceva?  etc...

In primul post, ca de obicei.... :-W

Inscris si eu + inca un prieten! :D

ai idee câte locuri au rămas?

In lista lor de pe prima pagina apar inscrisi 374 de participanti (+ eu si inca un prieten) dar tot acolo se vede ca cel putin 10% nu au si platit. Oricum, presupun ca nu toti vor plati, deci macar 50 de locuri tot cred sa mai fie. Totalul pentru care se poate asigura logistica e de 400 de participanti.

S-a inchis lista. Se pare ca o sa fim 400! 

Cumva, deși mă bucură, mă cam sperie numărul ăsta. Anul trecut au fost 150 și a fost perfect. Absolut nimic de reproșat. Și asta inclusiv datorită faptului că numărul participanților n-a fost mare, am știut unii de alții, cârnatul de bicicliști nu s-a întins prea mult. Cum s-a întâmplat, de exemplu, acum 3 ani când am plecat 300 de din București. Sper să fie ok cu ăștia 400, chit că acum sunt șanse mici de tot să mai ajungem la mare pe lumină. 

• Upvote 1