Sign in to follow this  
gibonu

Reguli specifice pentru postarea in acest sub-forum

Recommended Posts

Art. 20 din Regulamentul Ciclism.ro
La postarea in sub-forumul “Plimbări, Ture, Călătorii” se va tine cont de un set de reguli specifice, dupa cum urmeaza:

20.1 – Titlul topicului.

Nu exista nicio restrictie in alegerea titlului topicului, aceasta alegere apartine in totalitate autorului.
Recomandam ca titlul topicului (in care se poveste o tura) sa contina regiunea/regiunile sau tara/tarile in care tura s-a facut.

De asemenea, incurajam utilizarea TAG-urile (maxim 10).

Prin utilizarea TAG-urilor:

- pe de o parte se realizeaza o legatura directa intre titlul topicului si zona parcursa;

- pe de alta parte, tura va fi mult mai vizibila in cazul utilizarii functiei “Search

20.2 – Link-ul catre un blog / retea de socializare* / alt forum (din orice domeniu).

a. Nu este permisa initierea unui topic nou prin postare de maniera : "Am facut o tura nu-stiu-unde. Detalii pe blog / retea de socializare / alt forum (din orice domeniu)."

20.3 – Link-ul care un site hosting pentru fotografii.
Nu este permisa initierea unui topic nou prin postare de maniera : "Am facut o tura nu-stiu-unde. Si un link catre un site hosting (Picasa, Photobucket, etc)"

20.4 – Explicatiile minine.
Nu este permisa initierea unui topic nou prin postare care contine doar poze, fara niciun fel de explicatie; postul respectiv, va fi mutat de catre un moderator la categoria divertisment ("Fotografii proprii pe teme diverse", "De la lume adunate...", "Impresii de la o tura MTB")

20.5 – Asezarea in pagina a textului.
Ca sugestie pentru aranjarea in pagina a textului, evitati scrierea in format bloc-compact.
Folositi cu incredere tasta Enter.

Celelalte 19 articole ale Regulamentului Ciclism.ro (inclusiv recomandarile pentru userii Ciclism.ro) raman pe deplin aplicabile in aceasta sectiune.

Edited by Traveller
  • Upvote 2

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this