Sign in to follow this  
gibonu

Reguli specifice pentru postarea in acest sub-forum

Recommended Posts

Art. 20 din Regulamentul Ciclism.ro
La postarea in sub-forumul “Plimbări, Ture, Călătorii” se va tine cont de un set de reguli specifice, dupa cum urmeaza:

20.1 – Titlul topicului.
Nu exista nicio restrictie in alegerea titlului topicului, aceasta alegere apartine in totalitate autorului.
Recomandam ca titlul topicului (in care se poveste o tura) sa contina regiunea/regiunile sau tara/tarile in care tura s-a facut.

De asemenea, incurajam utilizarea TAG-urile (maxim 10).

Prin utilizarea TAG-urilor:

- pe de o parte se realizeaza o legatura directa intre titlul topicului si zona parcursa;

- pe de alta parte, tura va fi mult mai vizibila in cazul utilizarii functiei “Search

20.2 – Link-ul catre un blog / retea de socializare* / alt forum (din orice domeniu).

a. Nu este permisa initierea unui topic nou prin postare de maniera : "Am facut o tura nu-stiu-unde. Detalii pe blog / retea de socializare / alt forum (din orice domeniu)."

b. Nu este permisa completarea unui topic deja existent prin postare de maniera “Asta a fost tura descrisa pe scurt. Mai multe detalii pe blog / retea de socializare / alt forum (din orice domeniu)”.

* Retea de socializare = Facebook, Twiter, Youtube, MySpace, Hi5, etc.

20.3 – Link-ul care un site hosting pentru fotografii.
Nu este permisa initierea unui topic nou prin postare de maniera : "Am facut o tura nu-stiu-unde. Si un link catre un site hosting (Picasa, Photobucket, etc)"

20.4 – Explicatiile minine.
Nu este permisa initierea unui topic nou prin postare care contine doar poze, fara niciun fel de explicatie;

20.5 – Asezarea in pagina a textului.
Ca sugestie pentru aranjarea in pagina a textului, evitati scrierea in format bloc-compact.
Folositi cu incredere tasta Enter.

Exemplu de text identic, doar maniera de asezare in pagina difera.

Preferabil (Text aerisit):
Hai noroc la toata lumea.
Biserici de piatra, autostrada apelor si castele (unele in ruina) ale vechilor familiilor nobiliare unguresti.
Altfel spus, Tara Hategului suna bine pentru o plimbare cu bicicleta.

Asadar, joi 09.08.2012, pe la ora 18.30, impreuna cu prietena si cu bicicletele pe masina am plecat spre Hateg.
Drumul a fost OK, un mic la Dedulesti, iar pe la ora 01.00 am ajuns in Hateg.
Imbucurator mi s-a parut faptul ca se lucreaza la autostrada Sibiu – Sebes.

Cazarea in Hateg a fost la hotelul Ferdiand, chiar in centrul orasului, vis-à-vis de primarie.
Pret: 135 lei / camera dubla / noapte, cu mic dejun.
Camera era la mansarda, doar cu o ferestra Velux, fara balcon.
In rest, camera era foarte spatioasa, la fel si baia.
Iar micul dejun era generos, tip bufet.

De evitat (Bloc-compact):
Hai noroc la toata lumea.
Biserici de piatra, autostrada apelor si castele (unele in ruina) ale vechilor familiilor nobiliare unguresti. Altfel spus, Tara Hategului suna bine pentru o plimbare cu bicicleta. Asadar, joi 09.08.2012, pe la ora 18.30, impreuna cu prietena si cu bicicletele pe masina am plecat spre Hateg. Drumul a fost OK, un mic la Dedulesti, iar pe la ora 01.00 am ajuns in Hateg. Imbucurator mi s-a parut faptul ca se lucreaza la autostrada Sibiu – Sebes. Cazarea in Hateg a fost la hotelul Ferdiand, chiar in centrul orasului, vis-à-vis de primarie. Pret: 135 lei / camera dubla / noapte, cu mic dejun. Camera era la mansarda, doar cu o ferestra Velux, fara balcon. In rest, camera era foarte spatioasa, la fel si baia. Iar micul dejun era generos, tip bufet.

Celelalte 19 articole ale Regulamentului Ciclism.ro (inclusiv recomandarile pentru userii Ciclism.ro) raman pe deplin aplicabile in aceasta sectiunea.

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this