Ogar

Planificator ture pentru slatineni

Recommended Posts

Cei care puteti iesi la tura zilele astea, in special astazi cind e frumos afara, nu stati pe ganduri si urcati in sa, in weekend e frig si bate vantul foarte tare iar saptamana o incepem cu temperaturi de iarna.Eu sunt liber maine,  daca vremea e ok facem sigur o iesire!

Cei care puteti iesi la tura zilele astea, in special astazi cind e frumos afara, nu stati pe ganduri si urcati in sa, in weekend e frig si bate vantul foarte tare iar saptamana o incepem cu temperaturi de iarna.Eu sunt liber maine,  daca vremea e ok facem sigur o iesire!

Eu deja ma pregatesc de iesire, ieri mi-a stricat ploaia planul. Din pacate, ai dreptate, vremea nu o sa tina deloc cu noi in week-end.

Ma gandesc, si sper, ca astia de la meteo au gresit prognoza pentru maine, cel putin.

Din pacate a inceput sa ploua, amanam deocamdata iesirile cu bicileta, asteptam sa vina primavara...

15:50 mag. Oltul, un rulaj pe o clasica, stiu ca e din scurt...

Am facut-o, lejer, conditii meteo bune pentru ciclism, vant favorabil, una peste alta nu ma asteptam sa tina vremea cu mine. Vedem maine ce va fi, dimineata cred ca iesim putin la alergat.

Ogarule nu esti deloc linistit :P.

Ogarule nu esti deloc linistit :P.

Asa sunt ogarii, alearga! :D

Se anunta vreme SENZATIONALA.......... de stat in casa. Saptamana viitoare se anunta si ninsori :)

Se anunta vreme SENZATIONALA.......... de stat in casa. Saptamana viitoare se anunta si ninsori :)

Cristinelu, la mine la meteo vad ca maine e soare, si sunt si vreo 10grade, eeee :-W

Calutii mei, facem maine o aroganta ? Detaliez : maine prognoza meteo pere ok, facem o tura dus Slatina-Voineasa, cu oprire la un restaurant acolo? Dupa ce mancam ceva si ne hidratam, returul il facem cu masina, vine Anto si ne ia . Problema ar fi ca nu am decat 3 suporti pe masina. Vremea in Voineasa e bunicica, cu 2,3 grade, in restaurant e cald :D . Hai sa aud... :-?

Pe scurt esti nebun. Nu ca eu as fii sanatos. Dar imi place daca e senin si 9 grade. Dar acolo e foarte frig. Eu am fost vara si era lacul ala inghetat. La 2-3 grade nu ies :)

Calutii mei, facem maine o aroganta ? Detaliez : maine prognoza meteo pere ok, facem o tura dus Slatina-Voineasa, cu oprire la un restaurant acolo? Dupa ce mancam ceva si ne hidratam, returul il facem cu masina, vine Anto si ne ia . Problema ar fi ca nu am decat 3 suporti pe masina. Vremea in Voineasa e bunicica, cu 2,3 grade, in restaurant e cald :D . Hai sa aud... :-?

tentant.....la mine la meteo e cod portocaliu .dar daca e aroganta eu ma bag  .pe vreme buna toata lumea poate [-O<

Hai sa vedem, un 10:30 cred ca ar fi ok, doi suntem, sa asteptam sa se mai trezeasca dintre "caluti" poate ne strangem 4, as avea eu 3 suporti pe masina si mai are Cristinelu unu.

Salutare Vreme faina si lant intins va doresc ! 

Multumim, daca ne strangem cel putin 3 rutieri, costuri cu transportul mai mici, o facem, daca nu local si anuntam din timp tura.Astept pana la 9 sa vedem cum evolueaza lucrurile.

Cursa Slatina-Voineasa CANCELLED :-W  , ora 13 mag.Oltul pentru una sau doua "clasice", nu se mai accepta scutiri :D

Prezent la datorie ! A fost scurt dar frumos. Ne-a necajit vantul putin asa cu 30km/h dar am razbit.

Vreme frumoasa, am "inghitit" undeva la 80 km, vantul asta ne-a secatuit de puteri dar am avut noroc cu o temparatura buna pentru ciclism.Maine, dupa ce se vor topi florile de gheata de pe gemuri :- , vedem ce traseu facem, as vrea Slatina- Craiova, tur/retur.

Ora 12 mag. Oltul, tura Slatina-Craiova si retur, aproximativ 95km, avem vant de spate la ducere si il luam in freza la intoarcere    :- . Va astept!

• Upvote 1

Recunosc, am mai "taiat" din tura, au ramas numai 75km, cauza fiind vantul care a batut destul de tare, asa ca dupa ultima catarare de la Pielesti m-am intors acasa. Un dus fierbinte dupa frigul indurat si sunt ca nou :D/ . Astept sa inceapa Turul Cataluniei la 16:30 sa-i vad pe campioni cum se catara! ~O)

Recunosc, am mai "taiat" din tura, au ramas numai 75km, cauza fiind vantul care a batut destul de tare, asa ca dupa ultima catarare de la Pielesti m-am intors acasa. Un dus fierbinte dupa frigul indurat si sunt ca nou :D/ . Astept sa inceapa Turul Cataluniei la 16:30 sa-i vad pe campioni cum se catara! ~O)

Ai fost singur ? :D Felicitari!

Da, "calutii" mei nu au putut iesi astazi din diferite motive, da vine ea primavara si nu o sa ma pot tine de ei! [-O<

Da, "calutii" mei nu au putut iesi astazi din diferite motive, da vine ea primavara si nu o sa ma pot tine de ei! [-O<

ar trebui sa ti fie teama ca nu o sa te tii de noi.calutii se antreneaza pe ascuns.

Clar! 8-X