Ogar

Planificator ture pentru slatineni

Recommended Posts

Cui i sa parut ieri frig si nu a iesit la o dezmorteala ii recomand cu "caldura"  sa mearga astazi la o tura! :-J

Sa incercam, de maine, sa adunam pe lant nisipul aruncat pe asfalt zilele astea de autoritati? :-W

Nici astazi nu va pot insoti pe sosea, dar sper ca de maine dupa trei saptamani de pauza sa fac cativa kilometri. Asadar daca astazi o sa iesiti nu va doresc decat sa intindeti lantul bine, asta si daca vremea va permite.

Am iesit la o "recunoastere", rezultatul: sunt bocna. Deci, cine credea ca astazi se poate iesi sa inselat. 

Eu credeam :(

[-X

Multumim!

A inceput sa se usuce asfaltul, temperatura a mai crescut, in cazul asta, daca nu ploua, eu ies pe la 14 sa vad daca pot scoate raceala din mine.Mag. Oltul ora 14, fara fugareala! 

Am vazut tarziu, noi iesim acum sa-i arat clasica lui Florin

E frig, treaba voastra, voi ati vrut-o! Eu am dat-o de 3 ori, dar cand am plecat de acasa,fiind putin racit, am gandit ca dupa o tura ma intorc insa m-am simtit bine si am mai dat una, si inca una, si s-a facut mai frig asa ca  am incheiat-o pe ziua de astazi. Maine sunt la serviciu, deci pauza...

Am vazut tarziu, noi iesim acum sa-i arat clasica lui Florin

Cum a fost, cum i s-a parut "clasica" noastra ?

Nu a apucat sa o vada toata ca se inopta rapid. Azi a fost liber dar n-am iesit, maine ies singur. Am mult de recuperat.

Incet,incet aduni ceva km, eu sunt la munca si astazi, poate maine ies si eu, asta daca nu vine ceva lapovita sau, intr-un caz fericit, ploaie! X_X

Mag. Oltul ora 13 iesim sa facem cel putin doua clasice, nu ne indepartam de casa pentru ca vremea ne joaca feste si chiar nu vreau sa pedalez prin ploaie!

Razvan impreuna cu mine am iesit astazi pe un 75 km, am urcat Saru de 4 ori , temperatura excelenta pentru ciclism, vantul ne-a dat de furca putin dar una peste alta a fost super! Razvan cred ca adoarme devreme in seara asta! ;)) Maine se pare ca ploua, deci mai luam o pauza...

La 16:30 mag. Oltul fac o clasica, daca mai vine cineva il astept!

Am reusit sa ies si eu astazi si am facut 33km dupa aproape o luna de pauza. A fost o tura lejera cu doua sprinturi intermediare la o vitexa de 50km/h pe o distanta de aprox 1 km si un ritm de 36-38km/h pe o distanta de 6-7km. In rest totul a decurs normal. Speram sa avem vreme frumoasa in weekend. Spor la pedalat pentru cei care vor iesi si maine. Sa ne auzim cu bine.

In sfarsit Chrystyan si-a gasit timp si pentru el, si a iesit in cursul saptamanii, lucru absolut de laudat! A fost si Vali, iar in apropiere de Piatra ni s-a alaturat pentru prima data si Daniel, un tanar foarte ambitios. Maine speram la vreme frumoasa!

Astazi facem un Caracal cu plecare de la mag. Oltul la ora 12. Daca sunt doritori care vor sa ne insoteasca, chiar si numai pentru mai putini km, ii asteptam! Daca ploua anulam!

Ok, te sun cand suntem acolo, poate ne vedem!

Am plecat, pe unii dintre noi vremea i-a descurajat, tura am scurtat-o la jumatate din cauza ploii, care era anuntata dupa amiaza, insa aceasta s-a grabit... :-q

Maine sper ca vremea sa fie frumoasa, deoarece am de gand sa fac o tura mai lunga de aproximativ 140km pe traseul Slatina-Craiova-Filiasi-Rovinari. Tura o voi face doar intr-un singur sens, urmand sa ma intorc duminica cu auto. Poate mai gasesc si alti rutieri care sa mi se alature pe traseu.

Poate prinzi ceva din Craiova!