Recommended Posts

Cunoasteti magazine in Bucuresti ( sau alt oras pe o raza de 200km) care ofera spre testare diferite sei , diferite dimensiuni ?

Ma gandesc la un sistem de tipul :  

- ma duc in magazin si imi aleg o sa

- las 200RON (avans) sau chiar pretul integral al produsului drept garantie

- imi monteaza ei saua

- ma plimb un interval de timp RELEVANT (minim 30min)

- dupa care ma intorc si : ori o schimb cu alta, ori iau chitanta si plec cu saua acasa.

Unele magazine care distribuie sei WTB stiu ca au astfel de programe de test (ti se da saua o zi mi se pare). Parca la bikexcs si playbike, din ce tin minte.

bikezone.ro

Vorbeste cu Jhon, stiu ca avea ceva pt teste

Anul trecut avea(WTB), dar in 2013 nu le-am mai vazut.

La Cyclopedia au aproape toata gama Fi'zi'k, te poti da cu ele si mai mult daca esti de incredere. Daca chiar vrei sa iei, cred ca ti le lasa si peste weekend.

Si eu caut acelasi lucru. Un magazin aprovizionat care sa ofere sei la test.

Actuala imi omoara zona genitala dupa 50km.

Subiectul este de mare interes, daca cineva stie magazine ce ofera sei pentru testare inainte de cumparare este rugat de toti cei ce nu si-au gasit inca saua pereche sa ne ajute... 

In afara de marca WTB eu nu am gasit alte sei disponibile pentru probe.

Cu multumiri

Da si eu sunt interesat si as vrea sa-mi rezolv problema pana nu va trebui sa apelez la chirurg sa-mi scot saua din cur.

Subiectul este de mare interes, daca cineva stie magazine ce ofera sei pentru testare inainte de cumparare este rugat de toti cei ce nu si-au gasit inca saua pereche sa ne ajute... 

In afara de marca WTB eu nu am gasit alte sei disponibile pentru probe.

Cu multumiri

Păcat că ești din București, am eu un SMP TRK pe care puteam sa ți-l împrumut. Ce pot sa îți spun este ca este comodă, este o idee cam lată, mâine vreau să încerc șaua originală să văd cum ma simt după ce s-a mai tăbăcit fundul.

Cat este de lata SMP TRK? Mai stie cineva? Pentru mine a fost prea lata si-mi amortea un picior, deci imi trebuie ceva mai ingust putin.

Later edit: Am gasit• Greutate: 395 grams, • Dimensiuni: 280 x 160 mm

Mi-e sa nu fie mica de 140.

Azi a plouat si nu am putut merge cu bicicleta la servici, dar vreau sa vad si eu daca 140 mi-e mic sau nu. Am pus pe bicicleta saua originala (scandura) dar este de 140mm latime si voi vedea daca mai ating cu spatele piciorului saua cand pedalez.

Unii spun ca nasul le pare lat, eu nu am probleme, nu ating nasul seii cand pedalez, doar spatele piciorului se freaca o idee de  sa cand stau cu fundul in spate pe partea lata a seii.

Unele magazine care distribuie sei WTB stiu ca au astfel de programe de test (ti se da saua o zi mi se pare). Parca la bikexcs si playbike, din ce tin minte.

Playbike: 

Buna ziua

Din pacate nu mai avem campania de la WTB activa asa ca nu mai avem cum sa va ajutam
Multumim de intelegere

LE: si nici la BikeXCS nu se mai dau sei la probabat. 

Any other ideea?