Sign in to follow this  
allexallex7

Identificare cadru cursiera

Recommended Posts

Salut as dori sa ma ajutati sa identific acest cadru de cursiera (poze) furca de la el este Columbus Dancelli!

Astept parereri. Multumesc!

post-15027-0-01243100-1363448666_thumb.jpg

post-15027-0-11496800-1363448673_thumb.jpg

post-15027-0-43313000-1363448680_thumb.jpg

post-15027-0-39428900-1363448694_thumb.jpg

post-15027-0-69456400-1363448702_thumb.jpg

Evident, furca nu apartine cadrului. Cele doua ochiuri  - pentru aripi si pentru portbagaj - indica clar un cadru de touring/randoneuse/semicursiera. Nici mufele nu par prea subtiri sau lucrate deosebit.

exact cum a spus Sorin, furca este mai valoroasa decat cadrul :)

Mie mi-a spus un prieten care se ocupa cu asa ceva ca dupa mufe(imbinari) ar fi tot Dancelii si propietarul de la care l-am cumparat a spus ca furca este a cadrului nu a fost schimbata. Si "C"-urile aceala de pe furcile spate de la ce vin? "_!

Daca a spus un prieten care se ocupa cu asta.....adica cu recunoasterea fabricantului dupa mufe.....e un meserias pe care as vrea sa-l cunosc si sa-mi scot palaria in fata sa!

Proprietarul a spus orice, doar voia sa ti-o vanda si a reusit! Gandeste logic: daca furca spate are posibilitate de a fixa si portbagaj, si aripa, furca fata de ce nu are loc pentru fixare aripa?

daca furca spate are posibilitate de a fixa si portbagaj, si aripa, furca fata de ce nu are loc pentru fixare aripa?

Pentru că nu-i pasă dacă se înnoroiază fața, îi pasă doar de spinare  :))

propietarul de la care l-am cumparat a spus ca furca este a cadrului nu a fost schimbata.

Probabil că a vrut să spună că nu a schimbat-o EL (și nu-i vorba aici de Cel de Sus )....