ovidiu

2013.05.12 - Prima Evadare - București - Recomandat Ciclism.ro

Recommended Posts

Io nu am vrut sa zic nimic pana acum ... dar omul o cam ardea in viraj, unde e Atmosfera de gasca vesela, halbareala si veseleala, acolo e competitie in toata regula! ...

Asta din clip a dezertat la start :)

Dan, din moment ce tu ai informațiile cele mai proaspete privind proprietățile ce le traversează traseul și reglementările legale aplicabile, pentru cei ce ar vrea să-l parcurgă în alt moment există ceva restricții de acces de care să țină cont? Mă gândesc aici mai ales la traversarea pădurilor, a zonelor cu exploatări forestiere, bariere etc. Mulțumesc!

Nu exista nici o problema majora. La centura trebuie atentie daca incepeti traseul din Baneasa. La stana mai este poarta inchisa cate o data dar oamenii au fost decenti pana acum si au inceput sa se obisnuiasca. La palat daca se cere voie civilizat paznicilor accepta traversarea prin curte. Prin paduri nu sunt probleme.

Doar ca l-ati sters :P

La scos facebook-ul din cauza muzicii. Incercam sa-l urcam in alta parte in seara asta. Prima melodie era freedom din Django

Drumul e intrerupt (iar) de un sant anuntat de o creasta. Din nou, viteza, ca e rost de senzatii. Pe margine, un voluntar, "ai grija!!!". Eu, in mintea mea, "nu stii tu ce pui de biker sunt eu". Iarasi, ajung sus pe creasta ca sa descopar ca poate nu aveam dreptate. Jos, in sant, un fotograf e luat prin surprindere de aparitia mea si abia apuca sa se fereasca. Aia putea sa fie o cazatura al naibii de misto... Continuam.

Ca sa intelegem mai bine ce s-a intamplat:

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=350485895053822&set=a.342735882495490.1073741833.341735879262157&type=3&theater

Locatia asta este pana in punctul 2 de alimentare, inainte de intrarea in satul Dumbraveni, pe la km 30-31.

• Upvote 1

Ma felicit ca n-am facut pipi pe traseu, cine stie ce mai aparea ;))

Oricum, sunt impresionat de evolutia lucrurilor, c-ai facut legatura dintre ce am scris eu cu poza facuta (cred) de tine, faptul ca ti-ai amintit, ca ai postat-o, samd... Tare!

D-aia-i misto concursul asta. Are de toate.

Ma felicit ca n-am facut pipi pe traseu, cine stie ce mai aparea ;))

Oricum, sunt impresionat de evolutia lucrurilor, c-ai facut legatura dintre ce am scris eu cu poza facuta (cred) de tine, faptul ca ti-ai amintit, ca ai postat-o, samd... Tare!

D-aia-i misto concursul asta. Are de toate.

Mai am cateva sute de poze nepostate, povesti sa mai apara, atunci mai apar si poze, altfel apar anul viitor in a doua saptamana a lunii Mai.