ovidiu

2013.05.12 - Prima Evadare - București - Recomandat Ciclism.ro

Recommended Posts

wunderground.com zice asa:

Saturday

clear.gif Clear. High of 26C. Winds less than 5 km/h.

da' na poate antenistii stiu mai bine, poate le-a soptit motanu Felix ceva :)

PS. Codasii ciclism.ro se intalnesc undeva anume pt startu' de dupa start ? (Adica ala udat de bere, daca ploaie nu e)

Pacat este ca noua de trebuie Sunday. Ia mai cauta. :D

Iar cu vremea, nene ?  :))

O sa vada lumea la fata locului, in prognoze po' sa ai incredere doar cu maxim 48 de ore inainte.

Ca idee, weather.com, care nu mi-a dat nici un rateu pe anul in curs, zice asa :

Sat, May 11

32.png27°

Sunny

Sun, May 12
28.png27°

Mostly Cloudy

CHANCE OF RAIN: 0%   WIND: NNW at 8 km/h
CHANCE OF RAIN: 0%   WIND: ENE at 8 km/h            

Dupa ce l-am trimis cu drujba-n rucsac pe bicla pe Cristi sa rezolve copacii de care va tot plangeati, se pare ca e nevoie sa il trimit s-o rezolve (tot cu drujba) si pe fufa de la Antenanushtucare si pe toti operatorii de la nujcesaituri. 

Cre` ca daca ploua, ptr mine e si mai bine. Ma duc cu bicla de oras cu slick-uri si asa o sa fiu egalul mandrei care m-a calcat cu tocul pe coate si m-a obligat sa semnez la categoria cupluri. :))

Si o sa vand si meduzele pe care le-am cumparat degeaba ptr Garboavele. 

Chiar asa, oare cu ce cauciucuri ar fi mai bine sa merg? :))))))

daca au bagat 2 km in plus eu trebuie sa mananc o shaorma mare cu de toate, sau pun si extra iute?

Dpmdv, putina ploicica sa aseze prafu' e fix ce trebuie. Iar daca e inorat si mai bine, ca-n caz de ploaie, de la casca aia din Lidl o sa ies direct dalmatian.

Altceva, vazut ieri picicleta roz la intersectia cu deneunu. Da' ROZ, nu gluma! Cumva acolo ar ajunge capatul cozii la start? Sa stiu sa ma duc direct in zona aia duminica, sar'na!

Pacat este ca noua de trebuie Sunday. Ia mai cauta. :D

Saturday
clear.gif Clear. High of 28C. Winds less than 5 km/h.
Saturday Night
nt_clear.gif Clear. Low of 10C. Winds less than 5 km/h.
Sunday
clear.gif Clear. High of 27C. Winds less than 5 km/h.

Am cautat! :)

Eu preventiv, o sa-mi pun KoT. never say never :)

Vedeti miscarea fronturilor atmosferice pe sat24.com. Pana acum, de cand ma uit, nu a gresit.

Poetul Maus ^:)^

Revin cu acele info despre  Ridicarea Pachetelor de Concurs

Cel mai important: ridicarea pachetelor se face doar de la ora 18:30, NU mai devreme! Pana se vor deschide inscrierile, ne mai conversam :)

Cum se ajunge:

BICICLETA: cam de oriunde, urmarind harta de mai sus.

TRAMVAI: Nr.5 Statia Muzeul Aviatiei; traseul tramvaiului poate fi verificat aici.

METROU: Coborati la statia de metrou Aurel Vlaicu, traversati Calea Floreasca, faceti dreapta pe Bd. Barbu Vacarescu, mai mergeti pe jos aproximativ 1 Km (10 minute) si pe partea stanga este situat hotelul Caro.Vezi schita din foto dreapta.

MASINA: urmarind harta de mai sus.

Hotelul este prevazut cu o parcare spatioasa, spatii verzi de relaxare si restaurant. Primele 45 min sunt gratuite dupa care 2.5lei/ora.

Ridicarea pachetelor se va face conform cu programul de mai jos:

8 mai, Miercuri
00:00 – NU se mai accepta platile efectuate prin banca;
18:30 – 21:30 – Ridicarea pachetului de participare atat pentru cei inscrisi online, cat si pentru cei care vin sa se inscrie direct la Hotelul CARO(Bd. Barbu Vacarescu nr. 164A, Bucuresti);

9 mai, Joi
18:30 – 21:30 – Inscrieri și ridicarea pachetului de participare atat pentru cei inscrisi online, cat si pentru cei care vin sa se inscrie direct la Hotelul CARO (Bd. Barbu Vacarescu nr. 164A, Bucuresti);

10 mai, Vineri
18:30 – 21:30 – Inscrieri și ridicarea pachetului de participare atat pentru cei inscrisi online, cat si pentru cei care vin sa se inscrie direct la Hotelul CARO (Bd. Barbu Vacarescu nr. 164A, Bucuresti);

11 mai, Sâmbăta
9:00 – Inchiderea inscrierilor online.
10:00 – 16:30 – Ultimele inscrieri fizice și ridicarea pachetului de participare atat pentru cei inscrisi online, cat si pentru cei care vin sa se inscrie direct la Hotelul CARO (Bd. Barbu Vacarescu nr. 164A, Bucuresti).

• Upvote 3

Tare, tu l-ai facut, si e proaspat!

Felicitari ;))

Am rezolvat cu ridicarea pachetului, asa ca ne vedem la concurs  :!!

Ps: am inteles ca o sa ninga  :-bd

Cine stie: daca comand acum "Prima Evadare - The PACK", pot sa-l ridic maine de la Hotel Caro? Am fost astazi si nu mai aveau decat bidon de 500, insa eu vreau de 750. So, stie cineva?

Cine stie: daca comand acum "Prima Evadare - The PACK", pot sa-l ridic maine de la Hotel Caro? Am fost astazi si nu mai aveau decat bidon de 500, insa eu vreau de 750. So, stie cineva?

eu am prins ca am ajuns devreme, poti sa incerci si maine sau in ziua concursului il vor avea la stand 99%

Ce frumos..., am vazut ca pina la urma nu mai voi fi singurul belgian la start....

Wouter Cleppe e inscris la Elite...

• Upvote 3

Wouter Cleppe e inscris la Elite...

Poate de data asta il "fac" baietii nostri. :D