Metall

Derbi DH 2.0 - interesant de vazut

Recommended Posts

Foarte interesant, cred ca e foarte fun combinatia , insa se pierde ideea de bicicleta si tinde mai mult spre adrenalina unui motocross. Pentru cei care fac strict downhill si care oricum n-au cum sa urce inapoi in varf, pedaland, e ceva modelul asta.

@CVS

Downhill-u' e o disciplina bicilistca ce se combina de minune cu un telescaun/telegondola/telecabina nu cu un motor. La o bitza de DH se simte si un kg la manevrabilitate iar ciudatenia asta are 88 pounds, adica 40 de kg, aproximativ dublu fata de un bike de DH decent.

Plus, chiar daca faci downhill si adrenalina este cea care primeaza cand te urci pe o bicicleta, nu cred ca mirosul de benzina arsa si baraitul motorului pot sa intre in ecuatie, indiferent cata adrenalina ar promite. Si crede-ma, la de doaua ori greutatea :) nu promite.

Nu are loc de pedale, nu e bicicleta.

tanaaaaaaaaaaaaaaa

Am gasit un articol foarte interesant despre o motocicleta derivata dintr-un Mountain Bike...

Arata-mi unde are loc de BB. :))

PS: Partea cu greutatea nu e asa grava. Daca elimini motorul, se duc 20 de kg.

Din primul post se vede ca e vorba de o motocicleta.

Era pus ca o curiozitate, ca un fapt ca motociclistii se mai inspira din MTB-uri

Decat daca nu citesti decat pozele -si pe alea le citesti din avion- poti zice ca e o bicicleta :D