Rubyca

2013.05.19 - My MTB Race - Iași

Recommended Posts

Asociația de Turism Montan “Hai pe munte!” Iaşi vă invită la a treia ediţie a concursului “My MTB Race” Iaşi 2013, care va avea loc pe data de 19 mai 2013.

Prima ediţie a fost o încercare, a doua o confirmare iar a treia sperăm să fie începutul unei tradiţii în peisajul ciclistic din estul ţării.

Detalii în curând pe site-ul http://www.myrace.ro/, unde în prezent puteţi vedea rezultate şi fotografii de la primele două ediţii.
  • Upvote 1

Pacat ca anul acesta se suprapune cu etapa cupei R. Moldova, si nu voi fi conform traditiilor...Bafta la toti...

lasa ca anul asta venim noi la Chisinau pe 21 aprilie.:)

Trebuie pasaport?

nu, la Iasi nu iti trebuie pasaport

E unul din concursurile de anul ăsta la care voi fi prezent din nou. Tura lungă e chiar frumoasă. Vă urez vreme însorită și baftă la sponsori.

• Upvote 1

Astazi au inceput inscrierile pentru concursul nostru de la Iasi.

www.myrace.ro , un site nou, simplu si la obiect.

Va asteptam la Iasi!

Ultima saptamana de inscrieri!!!

www.myrace.ro

taxa de inscriere modica este de apreciat, dar aveti cumva si medalii de finisher in banii astia?

Nu cred ca o medalie de finisher ar fi motivatia pentru o anumita taxa de inscriere, mai mica sau mai mare. Pur si simplu nu am obisnuit sa dam, poate invatam ca-i bine pe viitor.

Nu doar că sa facut .Sa facut frumos .A fost o nebunie de traseu... Tura lungă doar in coborâre ,cu o singura urcare (mică ) la final...:)

• Upvote 1

Inca un 10 pentru HPM. De fapt 9,9 , as fi vrut sa fie si o piscina la fata locului <):) .

E inutil sa mai zic de marcaje, pachet de inscriere, punctualitate si atmosfera creata la fata locului.

Ar mai fi trebuit facuta o poza de grup cu toti participantii sau macar cei cu tricoul albastru - io as fi vrut langa elefanta rezistenta de la tura lunga.

Felicitari cu aceasta ocazie Elefantilor, care este o echipa frumoasa si omogena. Cand venim la o cursa organizata de voi?

Felicitari HPM ne vedem la anul. Acum va asteptam cu pozne.

• Upvote 1

Urmariti site-ul concursului la sectiunea galerie, o sa adaugam pe masura ce apar.

Multumim pentru vorbele frumoase!

www.myrace.ro

• Upvote 1

Și eu care m-am chinuit să fac jumătate din cățărarea hero pe bicicletă, nu apar în poze!

Pentru ediția următoare, trec pe traseul lung!

Nu era mare sfaraiala daca o luai pe traseul "hero" - doar ca aveai sansa sa cobori de pe bicicleta. "Gainile" care au luat-o pe varianta din dreapta, mai lunga, cred ca s-au simtit mai bine ... cot-codac am facut si eu.

Concurs organizat frumos si la obiect. Tot ce-a trebuit a fost la locul potrivit.

O mica, mica observatie. N-au fost lamai la PA-uri. Cel putin la amaratii de la tura lunga erau foarte utile - nu celor din frunte care trec ca vantul si ca gandul pe langa PA-uri - ci celor care se opresc sa se caute de sanatate. Noroc ca n-a fost foarte cald.

Si o intrebare tehnica pentru cine a facut cronometrarea: Cand am trecut la final prin poarta de cronometrare, Garmin Edge-ul meu a oprit automat cronometrarea. Asta asa e proiectat sau e o interferenta? Sau doar mi s-a parut mie ca eram ametit de oboseala - desi stiu ca am fost surprins de chestia asta. (Scuze daca intrebarea e prosteasca, il am doar de 2 luni si e al doilea eveniment pentru el.). De ex, la PE nu s-a intamplat acelasi lucru - dar acolo a fost alt sistem folosit. Numai la astea doua concursuri am fost cu el.

Felicitari si Multumiri

Eu am facut cronometrarea. Sistemul nu are cum să oprească un dispozitiv electronic.

Nu pot da o explicație. 

Eu am facut cronometrarea. Sistemul nu are cum să oprească un dispozitiv electronic.

Nu pot da o explicație. 

Am mai studiat intre timp, si e o functionalitate automata a dispozitivului bazata pe pozitia inregistrata.

Scuze de offtopic.